Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 1. 2021 08:36

Já v tomto špatnou zkušenost nemám, cca rok a kus zpět jsem na pobočce v Praze poblíž OC Černý Most zrušil účet Tom a navazující služby (karta, IB) během pár minut, na pobočce nebyla ani noha, hned jsem byl tedy na řadě, jen jeden papír paní vytiskla a do 5 minut jsem odcházel. Je to o lidech a o pobočce, v tom souhlas (předtím jsem to zkoušel na Andělu a ten bez šance, čekání 30 minut a nikoho dalšího z čekajících za tu dobu ani nevzali). Pobočku na Černém mostě mohu ale doporučit, mívá prázdno, tím že není ani v centru ani přímo u metra, ale asi 5 minut od něj, v podstatě naproti OC :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 1. 2021 23:47

az mi skonci 1,7pa na konci 1/21, tak kam mam hodit prvnich 300k czk?
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 1. 2021 00:00

minarjo píše:Pobočku na Černém mostě mohu ale doporučit, mívá prázdno, tím že není ani v centru ani přímo u metra, ale asi 5 minut od něj, v podstatě naproti OC :).

K tomuhle se připojím. Tuhle pobočku taky doporučuju.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2021 09:26

evelista píše:az mi skonci 1,7pa na konci 1/21, tak kam mam hodit prvnich 300k czk?

No jsme na tom stejně, vypadá to na MB a/nebo JT banka
Jiný nápad nemám
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 8. 2. 2021 14:06

Zdravím, mám dotaz. Mám stavebko, které končí 15.4.2021. Resp.vázací doba 6 let. Nemám důvod dál pokračovat. Poslali dopis, že mi přidělí novou cílovou částku a vzniká nárok na výhodný úvěr. Nic z toho nechci. Lze požádat o ukončení stavebka online? Datovku mám.

Díky
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 2. 2021 15:03

Zkus to. Datovkou jsem vypovídal vícero bankovních produktů, u SS to může jít také.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 8. 2. 2021 15:07

RSTS mi to přes DZ odmítla akceptovat. Přes IB také. Musel jsem nakonec na pobočku osobně.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamil2268 9. 2. 2021 11:57

Volal jsem s dotazem, zda to jde online a prý nejde. Tak proč machrují, že jde vše online založit, když pro zrušení se musím z Homeofficu tahat na pobočku? Prý neexistuje ani žádný formulář a přes datovku taky ne...
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 2. 2021 13:16

To je hloupá otázka, proč to nejde... No přeci proto, aby tě na pobočce při rušení původní smlouvy SS přesvědčili k uzavření nové, následné smlouvy. Vždy k tomu mají medové řeči, že pak prominou část či celý vstupní poplatek za uzavření a že peníze z původní smlouvy vyplatí dřív než za 3 měsíce při běžné výpovědi...a hodně lidí následnou skutečně uzavře, když tyto "výhody" slyší. To by při online či korespondenční výpovědi jaksi nemohli :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod pmoravec 14. 2. 2021 11:43

Tak po 30 dnech mi MMB odpověděla na na stížnost v souvislosti s hesly získatelnými v plaintextu u klientů Wuestenrotu.

Podle nich je vše v nejlepším pořádku, protože dopis byl vlastně poslán omylem a text v dopisu kde šlo heslo prosvítit neobsahoval login, jen heslo, a stejně byla třeba SMS. Dále dle nich není pravda, že by kdokoliv mohl zadat tisk obálek (což jsem vůbec nepsal), a k heslům se nedostane kdokoliv z technického oddělení, jen limitovaný počet IT operátorů, kteří nemají dešifrovací klíče má přístup k DB (co na tom, že dešifrovací klíč je součástí systému).

Zbytek už raději vložím doslovně:
Ubezpečujeme Vás tedy, že nikdo neoprávněný nemá přístup k zabezpečeným datům a stejně tak garantujeme, že jsou všechna klientská data bezpečně uložená. Nikde v systémech není žádné heslo uložené jako „plain text“. Dodáme, že Vaše heslo je v systému banky uloženo v souladu se Zákonem o Kybernetické bezpečnosti (181/2014 Sb.), Vyhláškou o Kybernetické bezpečnosti (82/2018 Sb.) a obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

Nezdá se tedy, že by se z toho chtěli jakkoliv poučit.
pmoravec
Návštěvník

Předchozí stránka