GLS - kontrola dobírky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Agramon 11. 6. 2009 16:06

Nevíte jestli mohu normálně otevřít zásilku a prohlednou si zboží na místě, dřív než ho zaplatím, stejně jako na České poště?

Je to tak i kurýrních služeb jako GLS atp.? :hm
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 11. 6. 2009 18:57

Pokud vím, tak běžně ne. Na poště je možné kontrolovat zásilku za přítomnosti pracovníka pošty pouze v okamžiku, kdy je zásilka poškozená a je tedy potřeba kontroly pro případnou reklamaci a vymáhání pojištění. Rozhodně to neslouží k tomu, aby si zákazník prohlédl zásilku před zaplacením a případně ji odmítl. (to je řešeno jinak, viz. obchodní zákoník a objednávky přes internet)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2009 19:14

U DPD určitě ne - vlastní zkušennost.

Ruprecht001: údajně je možné si to na poště vymoci zkontrolování poštovní zásilky před převzetím, ale nevím - hádej se s někým na okýnku. Každopádně kdyby byl nějaký problém s poštou, vždy mi dobře poradili a pomohli na info@cpost.cz, takže bych se zkusil nejdřív zeptat tam.

Agramon: některé e-shopy (např. Obchodní dům, Bílé zboží, Aktiva, Papirius, Office depot, Abel) doručují vlastními silami, tam to není problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 12. 6. 2009 00:33

Ok, vymůžu si zaslání č.poštou.. s tou kontrolou na okýnku bych neměl mít problém.. jsem na poště cca obden a všechny tam znám a naopak. To že ale nejde zboží kontrolovat předem u kurýrních služeb atd. mě docela zaráží..
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 6. 2009 05:18

PatrikChrz: Já jsem na poště denně :-D řekl bych, že jsem jeden z jejích nemalých klientů. Pokud si chceš obsah zásilky na dobírku rozbalit na poště... klidně... ale POUZE po zaplacení a převzetí balíku, nikoliv předtím. Je to vcelku pochopitelné. Pošta (nebo jakákoliv jiná přepravní společnost) ručí POUZE za dodání zásilky, nikoliv za její obsah. Rozbalení před pracovníkem pošty je možné pouze v případě, že je podezření na poškození obsahu při přepravě.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 12. 6. 2009 07:57

Ruprecht001 má pravdu. Pošťačka vám to z principu nemůže jen tak nechat rozbalit - ani, když jste tam obden.
Co když ho rozbalí a bude tam cihla? Vy to nepřevezmete - ale ten odesílat už na ní udělá taky dlouhý nos - "on to odeslal v pořádku a pošta to poškodila" - takže to ta pošťačka cvakne (nebo jak to mají řešeno interně)
Pošta doručuje balík - převezme řádně zabalený - odevzdá řádně zabalený - obsah je věcí odesílatele a příjemce (pokud není vyloučeno z přepravy).
U poškozeného balíku je to něco jiného - pošta něco zadrbala, má to na svých bedrech - musela by platit.Takže vy se můžete mrknout a pokud je vše OK, tak vy nemusíte čekat na novou zásilku a pošta nemusí hradit pojištění - všichni jsou spokojeni.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Agramon 12. 6. 2009 14:08

a co třeba říct že absolutně neodpovídá rozměr.. a chci udělat kontrolu..
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 6. 2009 14:14

Agramon: pošlou tě do háje a oprávněně. není problém pošty co ti odesílatel poslal, nebo měl poslat. Pokud je balík nepoškozený, neporušený a není důvodná pochybnost o tom, že v průběhu přepravy bylo s obsahem manipulováno, tak nemáš nárok po dopravci (jakémkoliv) tohle chtít. Maximálně ho můžeš požádat, aby jsi to před ním mohl otevřít a případně sepsat svědecký zápis o obsahu balíku. Ale rozhodně tě nenechají otevřít zásilku před jejím převzetím a zaplacením.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 13. 6. 2009 09:32

Pokud absolutně neodpovídá rozměr, tak snad zásilku odmítneš převzít - k čemu kontrolu?
Jestli se jim nepodařilo tu ledničku nacpat do krabičky od sirek?

Polopaticky - pokud by ti to pracovnice pošty umožnila, dopouští se trestného činu se sazbou až jeden rok. Jasné?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Michal P 15. 6. 2009 20:12

Pošťačka pouze zkontroluje jestli zásilka při doručení odpovídá tomu když byla odesílána. Mě takhle převažovala balík který nebyl zrovna pečlivě zabalen.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Agramon 21. 6. 2009 18:44

Tak jsem se na to vyptal přímo na poště.. Zásilku je možné zkontrolovat a pokud nebude něco v pořádku, tak sepsat protokol.. to vše ale může proběhnout stejně pouze až po zaplacení zásilky.. takže tímto získáte pouze důkaz o nedodaném zboží - protokol, který pak můžete předat třeba ČP.. problém to přímo neřeší ale alespoň něco.. 8-P
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 6. 2009 05:38

Jinými slovy ti řekli to samé, co ti tu meldujeme :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 22. 6. 2009 07:57

jn, to co jsme všichni celou dobu věděli a už xkrat brčeli kvůlit tomu :) post +
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků