Anonymní učty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Netro 20. 6. 2009 10:41

Ako sa da zaplatit takou predplatnou kartou bez mena na internete? Predsa tam treba vyplnit meno, ci?
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dvzd 20. 6. 2009 11:28

Jméno se při internetových platbách snad ani nikde nevyplňuje, pouze číslo, datum expirace a CVV2 kód.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2009 11:47

No to slyším poprvý, vždycky vyplňuji jméno a adresu držitele karty, číslo karty, expiraci a CVV kód. Někdy to chce i měsíc vystavení karty.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 11:49

mikicz no, ono taky jde o to k čemu toho bílého koně využiješ. Samozřejmě ve většině případu ho používáš, abys obcházel zákon, takže riskuješ trestněprávní postih. Jinak dneska mají na drtivé většině pošt kamery, takže pokud bys i platbu s falešnými údaji odesílal ty, neznamená, že jsi k nenalezení.

Stanislav.stribrny tu uvádíš jen pokud si necháváš něco posílat na tvou adresu.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2009 11:55

Ja si myslim, ze ty karty jsou nastaveny tak, ze pri pouziti jakehokoliv jmena neni dulezite a ze vzdycky vrati stav "autorizovano" - mysleno jakoze kdyz si treba paypal zazada.

Ondrasz: LOL kamery na postach? To bych chtel videt na ktere "vetsine". A taky jak by te potom z tech 10 milionu lidi selektovali :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 12:06

Ono na té složence, kterou "anonymně" zaplatíš máš uvedený na minutu přesný čas. Je možné, že v nějakém p*r*d*elákově kde žije všehovšudy nějakých 100 lidí nebude.

Sakra to už ani tady nemůže člověk psát,jak mu zobák narost? :-/
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2009 12:53

Ondrasz: no nevim, ja napriklad tyhle veci docela sleduju (trosicku se zajimam o zabezpeceni objektu apod.) a ver mi, ze na spouste post ani nevi, co je to kamera. A to jsou prosim i posty na uzemi Prahy :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Netro 20. 6. 2009 13:03

dvzd píše:Jméno se při internetových platbách snad ani nikde nevyplňuje, pouze číslo, datum expirace a CVV2 kód.

meno (name) a adresa, ktoru mas uvedenu v banke ku karte (billing address) su standardne udaje pre nakup na internete alebo cez telefon, este som nevidel ani jeden obchod bez toho a to som na internete uz minul par tisic (USD/EUR)

S474N píše:Ja si myslim, ze ty karty jsou nastaveny tak, ze pri pouziti jakehokoliv jmena neni dulezite a ze vzdycky vrati stav "autorizovano" - mysleno jakoze kdyz si treba paypal zazada.

to by som rad videl, hned by som si isiel kupit nieco cez telefon... vlastne staci zadat hociake meno, cislo karty zadat o jedno vacsie ako je moje, expiracia bude rovnaka a nakupujem, nie? snivajte s nami...
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 6. 2009 13:23

S474N tak nevím, asi jsem měl štěstí na pobočky kde zrovna vždycky byly...
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2009 15:22

Netro píše:
S474N píše:Ja si myslim, ze ty karty jsou nastaveny tak, ze pri pouziti jakehokoliv jmena neni dulezite a ze vzdycky vrati stav "autorizovano" - mysleno jakoze kdyz si treba paypal zazada.

to by som rad videl, hned by som si isiel kupit nieco cez telefon... vlastne staci zadat hociake meno, cislo karty zadat o jedno vacsie ako je moje, expiracia bude rovnaka a nakupujem, nie? snivajte s nami...

To není tak jednoduché, dvě po sobě jdoucí karty nemají jen o 1 větší číslo. V čísle karty je zabudován i nějaký ochranný modul (něco jako je dělitelnost 11 u rodného čísla).
Bez udání jména lze např. koupit lístky do Palace cinemas. Stačí jim pouze e-mailová adresa (aby ti měli kam poslat potvrzovací kód) a pak tě to přesměruje na platební bránu (tuším Česká spořitelna), kde zadáváš jen číslo karty, platnost a CVV2.
Lístek ti pak vyjede na tom jejich samoobslužném zařízení po zadání příslušného kódu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2009 17:10

Tak nevím, ale vždycky když platím na netu, musím zadat jméno a adresu (platební brány PayPal, Worldpay, atd., platební brány anglických a amerických bank).

Jenom snad v PayMuzo u ČS se nezadává.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod dvzd 20. 6. 2009 20:50

Nepamatuji se, že bych někdy při internetové platbě platební kartou zadával jméno a adresu už vůbec ne, např. PaySec, Sportingbet, ...
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2009 21:15

No tak já netvrdím, že vždy. Ale obvykle (nebo často) ano.

Ještě jsem ale nezkoušal tam to jméno a adresu nenapsat, co se stane, schválně to vyzkouším.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod capellen 23. 6. 2009 12:11

Díky všem za názory a odpovědi. Ty "nabíjecí" karty jsou dobrý tip, stejně jako charge karty. Jak ale získám přehled o tom, zda karta už byla "dobita" (z účtu na dálku)? Je tam nějaká možnost? IB?

mikicz: máš nějaký update k tématu ze Švýcarska?
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 6. 2009 12:37

capellen: no přímo z místa ne, letím až 3.7. ale co jsem zjišťoval, tak teoreticky něco jako číslované účty existuje, ale pod nějakých 250 tisíc USD se s tebou o nich nikdo bavit nebude... a to je ještě otázka, jak stará ta informace je, přece jenom IRS a zákony proti praní špinavých peněz tlačí...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka