Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 17. 11. 2011 23:47

A mBank ti vraci kolik z plateb? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Bank_rider 18. 11. 2011 07:13

PatrikChrz píše:Tak pokud je účet zdarma (mBank), tak by se to snad dalo tolerovat taky, ne? A Citi má ke kreditce IB.

Citi IB nemá on-line zúčtování transakcí, nejde tam snad vůbec nic nastavit, a dokonce i tu jejich prémii nelze čerpat zkrze IB. :pozor
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 11. 2011 07:38

S474N píše:A mBank ti vraci kolik z plateb? :mrgreen:

Poplatek za výběr z bankomatu? :mrgreen:
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 18. 11. 2011 08:09

S474N píše:A mBank ti vraci kolik z plateb? :mrgreen:

Vratka z plateb je taková vábnička pro idioty. Nejdříve těch pár procent přeplatíš v ceně (obchodník si logicky marži banky a karetní asociace zahrne do ceny) a pak ti z toho milostivě něco vrátí zpět.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2011 08:59

Na druhou stranu cena je stejna, at zaplatis vraceci nebo nevraceci kartou a kdyz tu vraceci mas zdarma, proc ji nevyuzit, ne? :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 18. 11. 2011 09:20

To záleží na obchodu. některé obchody jednoduše inkasují poplatek za platbu kartou, takže při využití jiného způsobu hotovnostní či bezhotovostní platby je zaplacená částka o několik procent nižší. ;-)

Němci nejsou idioti, když používají hlavně svoje EC karty, a na VISA/MC při běžných nákupech zvysoka serou. Škoda že naše banky nejsou co k čemu, a k EC se nepřipojily taky. Něměcko je ostatně hned vedle :D
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2011 09:26

Rozhodne bych byl pro se pripojit k nemecko-rakouskemu "trucstandardu", nicmene aktualne je situace, jaka je. V hyper-super, kde utracim vetsinu z toho, co utratim, je jedno, jestli zaplatim kartou, nebo hotove. Mam-li moznost zaplatit vraceci, tak proc toho nevyuzit :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2011 09:30

Bank_rider píše:Vratka z plateb je taková vábnička pro idioty. Nejdříve těch pár procent přeplatíš v ceně (obchodník si logicky marži banky a karetní asociace zahrne do ceny) a pak ti z toho milostivě něco vrátí zpět.

Az na to, ze tyhle penize zaplatis tak ci tak, i kdyz platis hotove nebo kartou jine banky. Takze spise tim idiotem je clovek, ktery to v cene zaplati a nevycerpa zpatky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 11. 2011 09:40

Bank_rider píše:Vratka z plateb je taková vábnička pro idioty. Nejdříve těch pár procent přeplatíš v ceně (obchodník si logicky marži banky a karetní asociace zahrne do ceny) a pak ti z toho milostivě něco vrátí zpět.

No nevím kde ty kupuješ, já 99% nákupů dělám tam kde je cena pevná a stejná při platbě v hotovosti, debetní kartou, kreditkou nebo třeba nějakými stravenkami. Jen jednou (v T.S. Bohemia) jsem se setkal, že mi bylo sděleno že za platbu kartou je přirážka. A kupodivu byla stejná u vracecí i nevracecí karty. :-)

Ze stejného důvodu používám i nějaké slevové karty (Tesco Clubcard, Ikea Family) protože bych udělal stejný nákup u bez nich, nechodím tam kvůli tomu, že mám jejich kartičku, jdu tam když potřebuji stejně jako předtím než jsem si o tu kartičku řekl.
Naposledy upravil myšpulín dne 18. 11. 2011 09:45, celkově upraveno 2
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 11. 2011 09:43

Bank_rider píše:To záleží na obchodu. některé obchody jednoduše inkasují poplatek za platbu kartou, takže při využití jiného způsobu hotovnostní či bezhotovostní platby je zaplacená částka o několik procent nižší. ;-)

Platím kartou hodně a na žádný takový obchod jsem ještě nenarazil (kromě 2 německých cestovek, kde to bylo 0,5%).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 20. 11. 2011 17:33

no, já osobně znám dva ochody, co při platbě kartou na místě účtují poplatek, je to tsbohemia.cz, ale teď nevím z hlavy, kolik účtují a alfacomupter.cz, kde účtují 1,2% z platby. Ale citi mi vrací 2 procenta, takže na tom ještě 0,8 vydělám.
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2011 17:37

Potrefená husa (síť restaurací Staropramenu) si prý také něco účtuje
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 22. 11. 2011 06:09

Fakt? Poplatek obchodníka je od 1 do 3% a to se v marži restaurace snadno schová, u prodejce IT uz hůře...

Bank rider tady ukázal jak je na tom, kdyz vlastně kritizuje něco co bud nemá nebo neumi používat:-) oni se tím bankéři přece netají ze kreditka je velmi výhodna v případe, pokud ji umíte používat a to je výjimečně pravda:-)

Od 11-2009 se zakázal zákaz přirážka k platbě ale setkal jsem se s takovým poplatkem pouze jednou.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 23. 11. 2011 13:11

el_lama píše:Nedokazu si predstavit, ze jakakoliv banka by pouzila freemail na rozesilani oficialnich zprav. V tom mailu se staci podivat do zdrojovyho kodu a u a href (a dalsich) prekontrolovat kam to ukazuje ... uloz to jako msg a vloz sem, pak budeme hned vedet ;)

Slíbený screen mailu, kde je vidět, že citi opravdu používá mail ve formátu citibank@volny.cz. Nebo minimálně společnost, která tyto obchodní nabídky pro citi realizuje. Tentokrát je to nabídka na půjčku, minule na kreditku.

Obrázek
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod el_lama 23. 11. 2011 15:45

No to je ale jen screen, tam jde o hlavicku, pripadne cely zdroj ty zpravy. Tohle nijak zvlast nepomuze.

Edit: tak tusim odkad vitr vane. Vzhledm k tomu, ze Volny driv mel hlavni ucet u Citi (2040810218 / 2600) tak meli nejspis nejakou dohodu a delaj jim "promo" pro zakazniky volny. Ted je to stejne uz Dial, ale dal to asi plati ... predpokladam, ze to tedy dostavaj jen zakaznici volnyho a nikdo jiny.
el_lama
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka