Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej1 18. 6. 2009 08:32

Byl jsem dosud velmi spokojeným držitelem kreditní karty České spořitelny, ale poslední změny spolu s agresivním nátlakem na přechod na Chytrou :pozor kartu mě přiměly přesunout se o dům dál. Otázka zní kam.

Za rok se přes kartu protočí zhruba 100.000 CZK, z 80 - 90 % je to v CZK, ten zbytek jsou dílem USD, dílem EUR. Když tak přemýšlím co po kartě bezpodmínečně chci, tak je to vlastně jen jediná věc, musí být zadarmo, buď bezpodmínečně, nebo s podmínkou obratu, nebo se poplatek musí refundovat používáním karty. Benefity se samozřejmě cení, mlé plus jsou cestovní pojištění, dobré kursy, internetové bankovnictví.

Zatím mi z toho vychází Citi Výhodný nákup. Z Citibanky nejsem příliš nadšený, ale nevidím nic moc lepšího. Existující diskusi jsem si přečetl.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 18. 6. 2009 08:40

Mně poslali k Axa penzijnímu fondu kreditku Unicreditbank, ale dali mi k ní hrozně nízký limit, jen 2500 Kč týdně. Prý to jde po 3 měsících navýšit, ale ještě jsem to nezjišťoval.

Karta je zdarma, bezúročné období 45 dní, embosska, lze s ní platit po netu a má přístup do internetového bankovnictví, kde je docela podrobný přehled uskutečněných plateb.

Jinak vlastně ani nevim, co bych víc měl od karty chtít. Používám ji pro platby na netu, v obchodě jsem s ní ještě neplatil.

1% jako příspěvek k penzijnímu připojištění je milé.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2009 08:41

A co si vybrat těch karet víc? Pro zahraniční platby Cetelem (bezkonkurenční kurzy), pro tuzemské buď Citibank, nebo GE Bene plus.

Pokud jen jednu, tak Bene plus má lepší kurzy než Citibank (ta účtuje ke kurzu karetní asociace poplatek 2 až 2,5 %). Při splnění obratu je Bene plus zdarma (na rozdíl od Citibank).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 18. 6. 2009 08:57

kreditka Cetelem je stále dost drahá:

vedení 290 Kč ročně
výpisy 36 Kč měsíčně

http://www.cetelem.cz/sfs/downloads/dok ... 1_2009.pdf
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2009 09:07

on ten jejich sazebník je dost takový "gumový" a těm, kteří kartu hodně využívají můžou odpustit až všechny poplatky (vím o člověku, který za "Cetelku" neplatí ani korunu, ani za ty výpisy). Ale není na to nárok.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 6. 2009 09:12

Ondrej1 píše:Byl jsem dosud velmi spokojeným držitelem kreditní karty České spořitelny, ale poslední změny spolu s agresivním nátlakem na přechod na Chytrou :pozor kartu mě přiměly přesunout se o dům dál.

Můžu se zeptat, jaké poslední změny a agresivní nátlak? Zatím jediná změna, které jsem se všiml, je ta, že se za vedení karty nenechá zaplatit body z Bonus programu a "agresivní nátlak" u mne spočíval v jediném telefonátu, kdy jsem řekl, že jsem se svoji kartou spokojen a za "chytrou" ji měnit nehodlám.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 6. 2009 09:45

Zřejmě slušnej obrat - ČS zavětřila kavku k oškubání. Tomáši, málo utrácíš :-)

Zkusil bych bene+, ale podle mě každá rada drahá. Chce to detailní rozbor, ten si udělá každý sám, ta Citi výhodný nákup je nejspíš dobrá volba.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 18. 6. 2009 10:10

Já jsem donedávna měl O2 Benefit Citi, ale už skončila spolu s benefit programem O2, tak jsem si nechal dát O2 Citi kartu. Teď mám 20% slevu po dobu půl roku a následně 10% slevu na platby O2 a protože tam mám útratu něco přes 2.000 Kč měsíčně, tak se mi i přes 50 Kč poplatek měsíčně výrazně vyplatí ji mít.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 18. 6. 2009 10:18

Ruprecht001: ta karta je k ničemu pro někoho, kdo nemá mobil, nebo nepoužívá O2 ;-)

stejně tak moje Axa-Unicredit, kdo nemá penzijko, nedostane jí.

Podle diskusí na mFóru má z "nezávislých kreditek" dobré parametry kreditka od mBank?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2009 10:30

Kreditka mBank má jedinou výhodu - je zdarma (varianta s nejvyšším úrokem) a to bez jakýchkoliv podmínek.
Za pár stovek ročně zase člověk dostane velice slušný úrok:
Roční poplatek Úroková sazba
0 Kč 23,8%
290 Kč 19,8%
590 Kč 14,8%

Ale jinak na ní nic není. Kurzy zahraničních měn jsou na pytel (vyhází ještě hůře než Citi a to i u EURa), snad jen pro ješitné osoby toužící po zlaté kartě (taky jsem si požádal :D, uvidíme, jestli mi jí dají) je to jediná varianta jak se u nás dostat ke zlaté kartě naprosto bez poplatku (ovšem také bez služeb typu pojištění), běžně si za ní banky účtují i 4000 Kč ročně.
Jo a ještě jedna věc - blokace a stoplistace zdarma (ostatní banky si účtují i 2000 Kč u embossovaných karet).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 18. 6. 2009 10:38

A co tedy zkusit otevřít účet v Anglii či v USA a požádat o kreditku tam?

Vím, že poslední rok měly banky strach je vydávat, ale prý se to už mění a zase je nutí každému na potkání.

Americké a britské kreditky jsou asi ve službách neporovnatelné s českými (nebe a nudy).
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrej1 18. 6. 2009 11:08

Díky všem za rady, úplně mi ušla GE bene +, věděl jsem že GE má kartu k penzijnímu pojištění ING, tohle jsem nevěděl.

Patrik: to že při splnění obratu je někde psané? Já jsem to při (zatím zběžném) procházení sazebníku nenašel.

Tak mám dva kandidáty a to už se volí líp, hodím si kritéria do Excelu a uvidím.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2009 11:22

Jestli mluvíš o bene+, tak jsi mě zaskočil, měl jsem dojem, že opravdu při splnění obratu byla zdarma, ale zatím jsem našel jen toto:
http://www.mesec.cz/aktuality/za-platbu ... ez-zpatky/
První rok zdarma, další za pětikilo.

Aha, tak pachatel odhalen. Původně opravdu měla být při obratu nad 38 000 Kč zdarma, ale pak tuto podmínku stáhli.
viewtopic.php?f=316&p=5750319&sid=71e75fd9e4421cd44ea07ee925de0052#p5750319

Naproti tomu Cetelem poskytuje 1,5 % odměnu za nákupy, max. však 150 Kč. Takže nemusí být špatnou volbou, měsíčně na ní protočit 5 tisíc, tím se bohatě zaplatí a pak už jen šetřit díky výhodným kurzům:
http://www.cetelem.cz/kreditni-karta/o- ... karte.html
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 18. 6. 2009 11:29

Tomáš Marný píše:Můžu se zeptat, jaké poslední změny a agresivní nátlak? Zatím jediná změna, které jsem se všiml, je ta, že se za vedení karty nenechá zaplatit body z Bonus programu a "agresivní nátlak" u mne spočíval v jediném telefonátu, kdy jsem řekl, že jsem se svoji kartou spokojen a za "chytrou" ji měnit nehodlám.


To by bylo na delší povídání, vezmu to stručně, telefonát nebyl jen jeden, navíc šly všechny ze skrytého čísla (to dělá jenom mafie a Česká spořitelna), při prvním telefonátu jsem byl požádán o urychlenou návštěvu pobočky, aniž by mi byl sdělen důvod. Domníval jsem se, že to má souvislost se změnou limitů, která tenkrát probíhala. Při návštěvě pobočky (opakované, při první jsem vůbec neuspěl) jsem se dověděl že se přechází na Chytrou kartu a už mi byly pomalu dávány papíry k podepsání. O "výhodách" toho povídala paní dost, nevýhody jsem naštěstí znal odsud tak jsem zdvořile odmítnul. Nedlouho poté přišel další telefonát a to už jsem odmítal poněkud nezdvořile. To, že na mě mají email, kterým je vhodno věci předjednat, je asi zbytečné zdůrazňovat. Suma sumárum dva obtěžující (protože ze skrytého čísla) telefonáty a dvě vynucené návštěvy na pobočce já už považuji za akt agrese >:-(

Abych jen nedštil síru, do oné poslední změny (placení karty Bonus body) jsem považoval spořitelní kreditku za vynikající a i po té by byla dobrá až velmi dobrá, třeba cestovní pojištění má levné a dobré. Bohužel činnost zlínské pobočky České spořitelny ji posunula do stupně nevyhovující. Tož tak stručně.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mar007 18. 6. 2009 11:34

Další možnost je Modrá kreditní karta. Má dvě podmínky, stavebko u Modré pyramidy a roční obrat 36kk. pak je včetně výpisů naprosto zadarmo.

http://www.kb.cz/cs/seg/seg1/products/b ... card.shtml
mar007
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků