Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2011 18:51

Takže to potvrzuje co jsem si myslel, REKLAMUJ! :oboze Anebo kde přesně je napsáno, že jde o "výběr z bankomatu" nebo "převod mezi účty" v OP Citi a na platební stránce MB anebo na platební stránce sázkovky?

http://finexpert.e15.cz/oziveno-moneybo ... owforum=1&
Je to celé hloupé. Nicméně nemohl jsem na dohodu nepřistoupit, toto se "nedělá". Spíše musím poukázat právě na to, že celý problém zůstává nevyřešen. Pokud však takových klientů bude více, banku jistě nebude bavit uzavírat s každým dohodu o narovnání.


Tuhle jsem něco platil směr Gopay - Moneybookers jinou kreditkou a žádné úroky a výběr z bankomatu mi neúčtovali, takže to je problém Citibanky...
...patrně má MoneyBookers přímou smlouvu právě s Citibank = MasterCardem a ti se hojí na klientech, 99% lidí radši mávne nad pár korunami rukou...

Zdá se, že poplatek za bankomat už odstranili, ale úroky stále (i po 6 letech) nechali...

Pri placeni Shopping kartou/VISA CITI by tohle nemohli :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 7. 2011 21:44

Reklamace bude zamítnuta a to pravděpodobně z následujícího důvodu (OP Citibank strana 26)

• Výběr hotovosti
znamená Výběr hotovosti, jak je definován v článku 3.2.1 písm. b), a to včetně vyplacení peněžních prostředků v jakékoliv měně; za Výběr hotovosti jsou považovány i specifické typy Kartových operací, při kterých získáváte prostředky směnitelné na hotovost. Jedná se zejména o nákup žetonu pro hru v kasinu, hazardní hry, sázky, nákup loterijních tiketů, nákup cestovních šeků, elektronických peněz, dluhopisů, drahých kovů ve finanční instituci, nákup cizí měny, peněžní transfer apod.


Pokud to karta umí, tak většinou právě takovýto výběr znamená quasi-cash transakci a je to klasifikováno jako hotovostní operace. Že jste si OP nepřečetli, je bohužel k vaší smůle ;-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod graketq 31. 7. 2011 16:20

Ja mam konkretni dotaz a chtel bych jasnou odpoved(nekdo to tu zminoval, ale neni to uplne jasne k cemu to patrilo).

Pokud si nabiju treba citi classic kartou Paysec, budou mi v CitiBance neco uctovat?Nebo se bude jednat o klasickou platbu na internetu?

Pokud mi budou neco uctovat, bude se to navic povazovat za "vyber hotovosti" a pobezi mi urok?

Zajima mne to jen od toho, kdo to jiz zkousel a vi co mu to nauctovalo.Zadne dohady.Diky
graketq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 1. 8. 2011 08:34

To je potřeba, aby to zamítli a dostal to tak možnost vyřešit arbitr...

Kdyby výběr HOTOVOSTI bylo možno napasovat na bezhotovostní transakci, to pak lze tvrdit, že prostředky směnitelné za hotovost získáváte jakýmkoliv nákupem, ať už nákupem zboží, které vrátíte (za 100% ceny) anebo prodáte. Ostatně formulace ....peněžní transfer apod. může být opravdu a podobně - COKOLIV.

Takže tohle celé mi přijde jako Bullshit za předpokladu, že v tomto nejedou některé další banky a pokud není na toto upozorněno u obchodníka, na platební bráně, tak reklamace má šanci na úspěch, ostatně viz onen článek.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 8. 2011 09:33

V tomto případě (kredit do sázkovky) získává uživatel prostředky plně směnitelné za peníze - peněžní transfer. Tvůj příklad ohledně směny hotovosti nákupem zboží a zpátky se obávám budou kulhat, protože karetní asociace mají striktní pravidla ohledně vracení peněz, které zjevně někteří obchodníci nedodržují. Arbitra může určitě stěžovatel zkusit, ale šance nejsou závratné.

Principiálně tento postup odporuje českému obchodnímu zákoníku, protože cena musí být stanovena v době nákupu nebo musí být kupujícímu znám její výpočet. To by platilo v případě, že se obchod uzavírá dle české legislativy, což při transakci prováděné na internetu není vždy splněno.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 8. 2011 16:23

Když se budeš obávat, tak nic nezměníš :)

Víš určitě, zda
- při platbě přes MB a KK Citi jinam, než na žetony, transakce proběhne "správně"?
- ty žetony si mohu vyměnit bez poplatku 1:1 zase zpět na peníze? To bych se dost divil.

Stanovení ceny musí/může zajistit vydavatel karty, ten má smlouvu s obchodníkem.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 2. 8. 2011 23:31

Mohu mit bezny + sporici ucet od Citibank - zdarma. Prichozi tuzemske platby a odchozi- zdarma. Neomezeny vyber z Euronet bankomatu-zdarma..ostatni bankomaty 19 kc. IB zdarma..vydani a obnoveni bezpecnostniho klice-zdarma. Odchozi prichozi a cizomenova platba-zdarma.Co si pamatuju tak i na mesci v testu karet byla debetka od City hodnocena slusne, takze s ni platit v zahranici neni tak uplne mimo.
proc to pisu..mohu mit k tomu kreditku City Life..zdarma..zadne poplatky --naporad, jen za predpokladu, ze ji nejmene jednou do mesice pouziju.

Tak nevim....I ten Osobni ucet bych byl ochoten snad prekousnout :-! A abych pravdu rekl, tak se mi i libi. :hmm:

tak...co vy na to? :-l
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 8. 2011 08:12

ALF6 : účet zdarma u Citi je možný, ale jen pokud tam máš více jak 500 tisíc. Nebo se něco změnilo?
Navíc ten jejich spořicí účat má hodně nevýhodné pásmové úročení. takže není vhodný pro ukládání úspor nebo finanční rezervy.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dvorik 3. 8. 2011 11:04

Pokud tedy Citi definuje vklad na sazkovky kartou jako hotovostni operaci a pocita hned urok, mohlo by fungovat toto???

Limit na karte 10 000, prebit kartu na 20 000 a ihned zaplatit na sazkovky 10 000. Urok by tedy nenabehnul a 2% bych ziskal. Co si o tom myslite? Diky.

-- 3. 8. 2011 12:10 --

graketq píše:Ja mam konkretni dotaz a chtel bych jasnou odpoved(nekdo to tu zminoval, ale neni to uplne jasne k cemu to patrilo).

Pokud si nabiju treba citi classic kartou Paysec, budou mi v CitiBance neco uctovat?Nebo se bude jednat o klasickou platbu na internetu?

Pokud mi budou neco uctovat, bude se to navic povazovat za "vyber hotovosti" a pobezi mi urok?

Zajima mne to jen od toho, kdo to jiz zkousel a vi co mu to nauctovalo.Zadne dohady.Diky


Vyzkousim a dam vedet. Bohuzel to budu vedet az na vypise dne 20.8.
Dvorik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 8. 2011 11:45

S přebíjením karty by to mohlo fungovat správně - má to však jeden háček :-) Většina kreditek při splátce nejdříve "zaplatí" ty nejstarší nesplacené transakce. Aby ses vyhnul úroku, musíš tedy zaplatit aktuální dluh+předpokládanou částku nabití u sázkovky.

vpe: Už jsem to psal, o typu transakce nerozhoduje Citi, ale to je mezi obchodníkem(sázkovkou) a acquirerem. Citi a další banky v tomto případe "jenom" přenáší pravidla vyúčtování daná karetní asociací do VOP, protože klient nemá smluvní vztah s karetní asociací :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dvorik 3. 8. 2011 13:06

Ano to mas jiste pravdu, muselo by se splatit kompletne vse + prebiti.
Dvorik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 8. 2011 18:27

DoubleSix píše:ALF6 : účet zdarma u Citi je možný, ale jen pokud tam máš více jak 500 tisíc. Nebo se něco změnilo?
Navíc ten jejich spořicí účat má hodně nevýhodné pásmové úročení. takže není vhodný pro ukládání úspor nebo finanční rezervy.

je to nabidka banky pro meho zamestnavatele :-) ucet mne bude stat 0kc..zadne limity, zadne povine zustatky.+ plus jako benefit je City Life....zdarma-naporad..zadne poplatky :-l

O ten sporici ucet mne ani moc nejde...sporim jinde 8-D
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2011 18:43

+ plus jako benefit je City Life....zdarma-naporad..zadne poplatky

Hele, nešlo by to nějak "ošulit", že bych si jí přes tebe zřídil taky? :mrgreen:

Vracecí karta by byla super, bohužel neudělám potřebný obrat, aby se mi jako placená vyplatila.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 8. 2011 19:05

to by asi neslo 8-S ja driv chtel taky kreditku - vraceci, ale stezi bych utratil tolik, aby me to zaplatilo poplatky. kdyz je ted tahle moznost, tak ji vyuziju. je mozne, ze se treba zmeni v budoucnu pravidla atd... ale co...zrusit to mohu vzdycky :D No ne?

patrik...ta debetka od city jak byl na mesci test v si nevedla spatne vid? byla asi na 3 miste jestli si to dobre pamatuju
plus bych mel vybery z kterehokoliv bankomatu za 19 kc..to je lepsi nez Zuno :lol:
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2011 19:18

Pokud vím, tak Citi na všech svých kartách počítá kurz střed + 2 %, tedy spíš patří k těm horším. Když ale odečteš ty 2 % co ti vrátí, tak jsi na středovém kurzu a to je ještě lepší, než Axa (ale už jen o trochu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků