Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 3. 8. 2011 19:50

a/ stredovy kurz citi nemusi byt nutne lepsi jak stredovy kurz jinde
b/ jinde dostanu stredovy kurz a bonus 1%, bez omezeni vyse, takze co je lepsi?: (ano, kdo neudela >100K obratu v mesici to nemusi resit).

-- 3. 8. 2011 20:52 --

4honza píše:vpe: Už jsem to psal, o typu transakce nerozhoduje Citi, ale to je mezi obchodníkem(sázkovkou) a acquirerem. Citi a další banky v tomto případe "jenom" přenáší pravidla vyúčtování daná karetní asociací do VOP, protože klient nemá smluvní vztah s karetní asociací :-)


Joa proto navrhovali dohodu pri reklamaci :-) Takhle by se prece mohl domluvit jakykoliv obchodnik se svou bankou.

Vecne resume tu nemame, odpovedi na me otazky - platba citi kartou u jineho obchodnika s Moneybookers - treba paysec, nebo platba pres gopay? Co na to jine banky?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 8. 2011 21:20

PatrikChrz píše:Pokud vím, tak Citi na všech svých kartách počítá kurz střed + 2 %, tedy spíš patří k těm horším. Když ale odečteš ty 2 % co ti vrátí, tak jsi na středovém kurzu a to je ještě lepší, než Axa (ale už jen o trochu)

ja mam na mysli debetku od City na ty kurzy...tu budu mit taky..teda jestli si to poridim
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 5. 8. 2011 22:31

Jo jeste takova perlicka :roll:
Ale uz jsem to asi psal. K te kreditce Life bych musel mit i bezny ucet u te Citibank. Je vsak veden zdarma a zustatek je 500Kc. Podle vyjadreni , bych vse mohl uzivat zdarma i pote, co bych zmenil zamestnavatele.
Jelikoz je to vedeno zdarma a kreditka by byla take, tak se mne to prave zda dobry. Na ten ucet v Citi by mne musela chodit vyplata...Co jsem porovnaval, tak je vse zdarma(zadne povinne zustatky na uctu atd...)Jak prichozi, tak odchozi platby i ze zahranici. Ovsem kamen urazu vidim ve vyberech z bankomatu. Ze site Euronet bych je mel vsechny zdarma(po Praze je jich kolem 150), ovsem jinak se daji pocitat po kusech :roll: Za vybery z ostatnich bankomatu je to za 19 kc. Vybery jsou jedina zpoplatnena vec...(krome tedy toho nutneho zustatku 500 kc) Kvuli te kreditce bych do toho sel, ale musel bych to nejak dat dohromady s Fio nebo Era online uctem. Tak mam jeste Zuno, ale to je na vybery jeste vic tragicke. Nebo ma nekdo napad, jak to navazat, aby se to vyplatilo??
Diky za pripadnou odpoved :-l
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 5. 8. 2011 22:48

Nejenom v oblasti financí se snažím dodržovat KISS zásadu (Keep It Simple Stupid). Záleží jestli více utratíš kreditkou, nebo vybíráš z ATM.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2011 07:53

ALF6: to máš speciální podmínky i pro operace na Citi kontě? Protože odchozí platba je za 6 Kč (tedy pokud nemáš Gold).
Co se výběrů z bankomatu týče - no moc kouzlit se s tím nedá. Když budeš točit přes kreditku Citi, tak logicky neuděláš obrat na kartě mBank (ale zase ušetříš víc než těch 9 Kč, tak to můžeš zaplatit z toho). Pokud máš poblíž bankomat Pharro/FIO, tak si vyber z něj. Poštovka je určitě řešení, ale nechat tam ležet 15 tisíc? To možná spíše to ZUNO a dát na ten dobře úročený účet 200 000 Kč (jestli jsem to správně pochopil, tak se sčítají veškeré prostředky v bance). Půl roku to máš za 3,5 %, pak by se vidělo, tedy pokud máš blízko bankomat RB.
Další možností je ještě plnohodnotný účet RB a točit na něm 25 tisíc, pak máš 2 výběry z bankomatu RB zdarma, vedení účtu zdarma a poplatky na několik transakcí ti zadotuje bonusová dvacka :)
Nějaké tipy jsem psal zde: http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-b ... o-na-miru/

-- 6. 8. 2011 08:55 --

filip893 píše:Nejenom v oblasti financí se snažím dodržovat KISS zásadu (Keep It Simple Stupid). Záleží jestli více utratíš kreditkou, nebo vybíráš z ATM.

Můj systém by se dal nazvat všelijak, ale jako simple asi ne 8-P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 6. 8. 2011 08:55

Patrik: jo je to specialne vedeny...hele mas email? Neco bych te poslal na skouknuti :-)

Jinak ja Mbank nemam....spis bych premyslel o Fio..stejne vybiram tak 3 krat do mesice..vic ne
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2011 09:09

E-mail jsem ti poslal. Jestli máš poblíž bankomaty FIO, tak není co řešit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 6. 8. 2011 17:15

Prosímtě, jeho zaměstnavatel prodal data svých zaměstnanců citině a ta je teď "jako" bude vést zdarma (samozřejmě při první příležitosti se jim bude snažit něco naúčtovat, prodat atp. a kdyby ne, komunikace s citibank je poněkud ...) a nechat si posílat výplatu k Citibank (to je to oč tu běží), hmm..

V mnoha případech za to ještě zaměstnavatel dostane zaplaceno (v případě PP zejména, znáš to).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 6. 8. 2011 17:33

At si kazdej prodal co chtel, me je to burt. Se Citibank mam ty nejlepsi zkusenosti at z meho 7 leteho pobytu v zahranici a to jak s kreditnima kartama tak s ostatnim. Vse fungovalo tak jak melo. A vzdy mne vyhoveli. Holt jen musis pochopit jejich mysleni...to je vse. Ale chapu, ze nekdo muze mit zkusenost uplne jinou.Zde v CR jsem byl take jich klientem,(bezny ucet a kreditka) ale kvuli poplatkum jsem spolupraci pred par lety ukoncil.
Ted mam moznost mit neco, co uz jsem jednou mel, ale stim rozdilem, ze zdarma. K uctu je debetka, ktera podle http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-p ... -v-eurech/ zvitezila v testu.To je snad spatna vec?? jestli je nekdo blbej, necha se zvyklat na dalsi produkty jeho vec. Kazdy strujcem sveho stesti.
Jenom jsem zapatral na internetu a zamestnanci OKD meli moznost mit ty same podminky, to co ja plus 5 vyberu mesicne zdarma z jakehokoliv bankomatu.Tuto moznost ja ale nemam...ke konci mesice se menily v programu urcite podminky. Zkusim se na to zeptat, jeslti by to neslo poupravit..za to nic nedam.
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 8. 2011 08:54

Nekdo? Ja myslim ze nejmene 50% jejich klientu ma zkusenost otresnou :-) O tom neco napovi anketa VstricnaBanka.cz , kde citi banka dlouhodobe vyhrava posledni misto a ja vnimam proc (hlasovani se neucastnim).

Ad kurz Citi Maestro - spolehat se na to, ze to plati jeste DNES, nebo ze to bude platit zitra, tak to je argument nekoho, kdo jeste nevi, ze tohle se casto meni?

A pozor, pro USD (a vsechny postatni meny) tento zebricek neplatil, tam je urcite lepsi karta Axa, hadej proc.

Zaver: bez tech 5-ti vyberu z bankomatu, s ohledem na ost., nevidim ani jediny duvod k soukromemu uctu u teto "vstricne" banky., s tou kartou prece vis, jak ji mas mit zdarma trvale i bez tohoto uctu, kazdopadne si ho tam klidne udelej, pro nenarocneho klienta asi neni problem :-|
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2011 09:11

Výhodou Citibank jsou příchozí zahraniční platby bez poplatku, před příchodem Zuno to byla jediná banka u nás s touto službou (krátce to uměla ještě HSBC, ale ta z retailu odešla). A kurzy (myšleno pro bankovní převody) má o kousek lepší, než Zuno.

Osobně bych nebyl proti, kdyby mě "přistála" tahle nabídka.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 7. 8. 2011 11:47

Ten ucet je prave podminka toho, ze bych mohl dostat City Life navzdy zdarma. Moje utraty jsou vsak stejne kolem 4-5 tisic mesicne :-l
Tedy zdarma za predpokladu, ze ji alespon jednou mesicne pouziju
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2011 15:10

Pokud ji alespon jednou mesicne nepouzijes, je otazkou, zjestli ji vubec potrebujes k real life... :-D

"A kurzy..."

Nákup EUR:
Citibank 23,734
ČSOB/Fio 23,775 - lepší

Nákup USD:
Citibank 16,51
ČSOB/Fio 16,574 - lepší

Takže za mě, si raději těch 25 Kč za příchozí platbu jednou za měsíc zaplatím ve Fio, než řešit "běžný účet Citibank", parodii na účet, kde platba zadaná dnes v pondělí (po 16:59) přijde na účet příjemce "již" ve středu, vstřícná banka.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 8. 8. 2011 18:40

popravde, k real life ji nepotrebuju :-l

To jen....kdyz je ta moznost... :roll: To ze z toho bezneho uctu to trva tak dlouho...no Postovni sporitelna taky neni nejaka rychla.. Fio a Zuno kdyz to porovnam a zadam stejnou platbu ve stejny cas, tak od nich dojdou penize do Wuestenrotu drive nez z PS :-)

Me by tohle ani nejak primarne nevadilo.Spis je horsi to, ze z jejich bezneho uctu bych musel vybirat za 19Kc...tady v Praze nemam pobliz zadny bankomat Euronet, ze ktereho bych to mel vse zdarma a ani tu nemam pobliz bankomat Pharro.Takze bych si to musel poslat do Fia a vybirat za 6. Na Facebooku jsme cetl, ze maji snad mit zacatkem roku sve karty, takze jak moc se prodrazi/neprodrazi vybery je otazka.
Jinak sem z mensiho mesta a tam neni vubec zadnej ..at Pharro nebo Euronet. :roll: :lol:
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 8. 8. 2011 20:47

vpe píše:Pokud ji alespon jednou mesicne nepouzijes, je otazkou, zjestli ji vubec potrebujes k real life... :-D

"A kurzy..."

Nákup EUR:
Citibank 23,734
ČSOB/Fio 23,775 - lepší

Nákup USD:
Citibank 16,51
ČSOB/Fio 16,574 - lepší

Takže za mě, si raději těch 25 Kč za příchozí platbu jednou za měsíc zaplatím ve Fio, než řešit "běžný účet Citibank", parodii na účet, kde platba zadaná dnes v pondělí (po 16:59) přijde na účet příjemce "již" ve středu, vstřícná banka.


kazda banka ma nastavenej cut off time. nevim co se divis. to je docela slusny. co ja vim, tak tuzemska platba u Citi projde do 18.00hod. pokud je zadana pres internet. pokud se nepletu. musel bych si to vyzkouset. zatim jsem to nemel moznost overit. domu prichazim z prace daleko pozdeji :D
celkem slusnej cenik, kdyz mam libovolny vybery z bankomatu po celym svete zdarma, ucet me nestoji ani korunu a za prevody v CZK taky nic neplatim. a to nemluvim o tom, ze veskery cash operace na pobocce jsou zdarma. jak CZK, tak EUR a USD. to mi zadna banka u nas nenabidne...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků