Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 25. 11. 2018 08:02

Když RB třeba zpoplatnila 100% inkaso, tak je otázkou, zda by někdo nechtěl udělat přehled KK ohledem právě možností 100% inkasa ;-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 11. 2018 08:18

Automatický inkaso (úplný nebo min. částky) není nic dobrýho. Někdy banka inkasuje brzo, někdy pozdě, někdy vůbec - třeba když si tam člověk nějaké peníze podle, protože mu nestačil limit nebo potřeboval vyrovnat peníze vybrané z bankomatu. Z mé zkušenosti je mnohem lepší si to hlídat sám a platit převodem, jak to člověk potřebuje.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 25. 11. 2018 15:12

automatické inkaso je především pro ty, kdo mají jeden účet, případně shodný BÚ a KK
třeba Unicredit inkasuje zadarmo a až přímo v den splatnosti samozřejmě z vlastního účtu
a UCB KK Miles&More není špatná volba, už kvůli kurzům asociace
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2018 05:03

Tak to slyším prvně, že by banka inkasovala splátku KK pozdě :-) to by přece byl problém banky a tedy se mě to netýká...

Pokud si to chceš zaplatit zrovna sám, není nic snazšího než dočasně bloknout inkaso a zaplatot kolik potřebuješ, ale otročina že každý měsíc musím hlídat, mě už nebaví
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 11. 2018 08:25

Ano, zažil jsem i že to naúčtovali o pár dnů pozdě - což může být taky problém, když potřebujete platit částku blízkou limitu. Když je inkaso nastavený, tak to právě "dočasně bloknout" nejde. No prostě jsem zkoušel jak variantu s plným inkasem, tak s inkasem minimální částky. obojí rozhodně nefungovalo tak, jak jsem si představoval (ono kdo z vás si přečetl ty přesné podmínky, jak to funguje, že?).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2018 18:23

Ale zadny uroky a pokuta znpozdniho inkasa nebyly, ze ne? To byla asi jednorazova chyba.

Bloknout nejde? Na svem uctu bloknes souhlas s inkasem a vydavatel kreditni karty tu konkretni splatku nezinkasuje.

Na ten vypis toho mesice muzes pak zaplatit co chces.

Pripadne kdyz si chces dobit pro vetsi nakup, muzes poslal kdykoliv prikaz.

Inkaso minimalni splatky je dobre leda na to aby nebyla pokuta.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2018 16:16

Prý se říká: “jedna kreditka znamená, že je chudý. 3 a více znamená, že je to podvodník. Správný počet je: DVĚ”

Btw pokud je tohle aktualni https://www.skrblik.cz/uvery/kreditni-k ... s-bonusem/

Tak misto zrusene Style zkusim pouzivat Mbank kreditku a Mall karu pridat na Curve - jde to ?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 30. 11. 2018 16:23

Myslíš , že správný počet je dvě ? No necháme Tě v tom .... :-D
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 30. 11. 2018 18:51

i pro normálního znalého (ne extra vyčůraného) klienta, jsou fakt 2 KK minimum..
a to hlavně proto, že jedna, co umí tak říkajíc všechno, není!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 12. 2018 17:09

Ja to zredukoval na jednu, ted jde o to, ktera by mela byt teda ta druha :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2018 20:46

Vasek06 píše:Myslíš , že správný počet je dvě ? No necháme Tě v tom .... :-D

To byl chlapce jen odcitovany vtip :-) Ne ma myslenka, viz uvozovky = citace.

kazdopadne neco na tom bude, za me vic jak 2 rozhodne nechci... co takhle k veci a rici, ktere dve nebo jedna je dobra volba?

Diskutovat tu o tom, zda ti kdo maji vic jsou podvodnici anebo pouze špekulanti, tak to fakt nechci, stejne jako za me nechci palit dusevni sadlo na premysleni o vice nez 2 kreditkach, kdy kterou pouzit a jak to kombinovat, to fakt necham vetsim expertum. Podle me energie vynalozena na management tolika karet se vyplati jen podminene.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 1. 12. 2018 22:06

Kdyby EONka byla embossovaná, tak by mi stačila jen ona. Ale že není, tak "do šuplíčku" jsem pořídil ještě FIO kreditku (na služební cesty, kdyby náhodou EONku neakceptovali.. ale musím říct, že už ani v USA ten emboss není nutně potřeba).
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 12. 2018 22:54

E-on karta končí, takže bude potřeba řešit její náhradu. Dvě kreditní karty jsou minimum. Už se mi stalo opakovaně, že karta z různých důvodů nefungovala, a bylo potřeba použít záložní. Ale jistě to lze částečně vykrýt kartou debetní. I když ne všude. A další důležité důvody mít více karet jsou různé jejich vlastnosti (např. používané kurzy) a benefity. Záleží, kdo má jaké potřeby.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 1. 12. 2018 23:06

No EON karta by se měla dát překlopit na normální Hello Kreditku s odpuštěným poplatkem do konce 2019, tak jako původní EON. Takže za mě stále ještě rok použitelná, byť pod jiným jménem. Slušný limit, vedení zdrama, kurzy Mastercardu a vratka.. to je to co u kreditky hledám. Těžko se bude hledat podobně "vybavená" kreditka.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 12. 2018 23:16

Souhlasím, také mám kreditku od HB. Podle mě je na trhu nejlepší. Mám ještě Monetu, která vrací 5% na vybranou kategorii zboží/služeb (2x do roka bývá sleva 15% u vybraných obchodníků) a ČSOB Premium, která má dobré cestovní pojištění.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránka