Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 7. 2011 12:32

1%... Radši bych to nezkoušel :D .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 7. 2011 12:34

Paypal nejde nabit platebni kartou??? A cim ho asi bezny American plni??

Oni tedy paypaly a moneybookery a dalsi el.wallet neplati poplatky bance a kartove asociaci nebo co?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2011 12:42

Možná nejde PayPal nabít (tedy do plusu) platební karotu, jen si umí konkrétní platby z platební karty stáhnout (to umí, platím přes něj běžně)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 28. 7. 2011 12:49

no tak tak plati asi 99% lidi ale mel jsem za to, ze ho lze nejak nabit i kartou, ono fakt ne? Navic vcera na me vybafl paypal cosi v cestine, uz ho prelozili...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dvorik 28. 7. 2011 12:50

vpe píše:Paypal nejde nabit platebni kartou??? A cim ho asi bezny American plni??

Oni tedy paypaly a moneybookery a dalsi el.wallet neplati poplatky bance a kartove asociaci nebo co?

Ano PayPal nejde nabit kartou, ale jak pise Patrik platbu si z karty stahuje. Lze ale nabit bankovnim prevodem.

Jinak PaySec ma nabiti kartou 2%. Spis jsem myslel poplatek navic, ktery si nauctuje CitiBank, kdyz to bude brat jako hotovostni transakci.
HTC Desire Z
Dvorik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 7. 2011 12:53

vpe píše:Paypal nejde nabit platebni kartou??? A cim ho asi bezny American plni??

Proč by měl běžný Američna nabíjet PayPal platební kartou? Prostě přes PayPal platební kartou zaplatí úplně stejně jako běžný Čech 8-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 7. 2011 13:36

Co já vím, kdysi dávno mám dojem, že mě PP nabádal k dobití účtu (top up account) kartou...

Nicméně pokud zaplatím "nabiti kartou 2%", tedy standardní kartové poplatky, přijde mi nelogické, ba přímo neomalené, aby to Citibank brala jako hotovostní transakci ...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 7. 2011 15:39

nabijel sem kamosovi paypal svoji kartou (taky paypal) a vzali si docela slusnej poplatek, zatimco proklamujou, ze paypal->paypal je ve stejne zemi zdarma. Takze v tom rozdil je. Taky si myslim, ze rozlisuji za co platba je, jestli za zbozi, sluzby nebo prevod penez (ruzne poplatky), mozna z toho to banka poznava.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 28. 7. 2011 16:50

Alcatraz píše:nabijel sem kamosovi paypal svoji kartou (taky paypal) a vzali si docela slusnej poplatek, zatimco proklamujou, ze paypal->paypal je ve stejne zemi zdarma.

To není pravda. PayPal má ty poplatky jasně uvedené. Viz obrázek ->
Přílohy
PayPal_fees.png
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 7. 2011 17:28

tak pak sem se asi spatne vyjadril. Je uvadim, ze neni paypal jako paypal ale ze se rozlisuje i zdroj platby. Ze to paypal nezastresuje.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dvorik 29. 7. 2011 06:15

Alcatraz píše:nabijel sem kamosovi paypal svoji kartou (taky paypal) a vzali si docela slusnej poplatek, zatimco proklamujou, ze paypal->paypal je ve stejne zemi zdarma. Takze v tom rozdil je. Taky si myslim, ze rozlisuji za co platba je, jestli za zbozi, sluzby nebo prevod penez (ruzne poplatky), mozna z toho to banka poznava.

Tak to vlastne neni nabiti. To je poslani penez a to zpoplatnene je.
HTC Desire Z
Dvorik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2011 14:20

Takže neberou za platbu kartou, ale na převodu peněž (ten úplně nejvyšší poplatek, který lze dosáhnout za platbu = 10 Kč plus 3,4%) a přitom převody dělají běžně zdarma?

To je nějaký dobrý výdrb se zákazníkem, zajímalo by mě, kam / komu jdou poplatky z Personal Transfer... Anebo vám to přijde logické?

Anebo kolik stojí naplnění PP účtu z BÚ? Když pak je převod zdarma?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 29. 7. 2011 16:16

vpe píše:Anebo kolik stojí naplnění PP účtu z BÚ? Když pak je převod zdarma?

Je to zadarmo.
Free to add money to your PayPal balance from your bank account.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2011 16:23

Tedy v tomto případě ale jde z pohledu vydavatele karty o platbu u obchodníka (a ne o úročený a zpoplatněný převod na účet)... je to tak?

V případě sázkové společnosti a money bookers, jde-li o převod, tak musí dojít suma nesnížená o poplatky, je to tak? A při platbě (minimálně u kreditky) by mělo být upozornění.

Poplatky může ještě zadotovat money bookers ze svého... Stálo by za to se optat sázkové kanceláře...

A co platba policii za pokutu?

O tom, že platba kartou je něco jiného, jak platba u obchodníka, slyším prvně a na 99% to je reklamovatelné a ne že ne (pokud před platbou nebylo upozorněno) a minimálně se dozvíme, kde to přesně v paragrafech je.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 29. 7. 2011 18:26

vpe píše:Tedy v tomto případě ale jde z pohledu vydavatele karty o platbu u obchodníka (a ne o úročený a zpoplatněný převod na účet)... je to tak?

Ano.

U Moneybookers směr sázkovka je to zřejmě ta specialita, jak popsal 4honza.

Oživeno: Moneybookers.com vás obere o peníze. Anebo Citibank?
http://finexpert.e15.cz/oziveno-moneybo ... o-citibank

Názory pod článkem:
http://finexpert.e15.cz/oziveno-moneybo ... owforum=1&

U sázkovek (např. u Sazky - viz níže screen z IB mBank) je dobití hráčského konta platební kartou bráno bankou jako standardní platba u obchodníka na internetu.
Sazka.png
Sazka.png (7.98 ) Zobrazeno 8219 krát

vpe píše:A co platba policii za pokutu?

Bude to platba u obchodníka na POS.
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka