Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 28. 5. 2019 06:59

Vidíte v IB výpisy u své kreditní karty? Zase to mají pomatlaný, dále účtují -30 Kč za vedení, ale už ne +30 Kč, když jsem splnil obrat, i když zůstatek sedí, jako by tam bylo i +30 Kč
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 5. 2019 08:25

vydrž, vratka za obrat se připisuje později než samotný poplatek
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 28. 5. 2019 08:31

S tou vratkou to má Unicredit zase rozbitý :-(

Před pár dny jsem reklamoval, že na Online Card nemám uvedené žádné splátky karty (přestože dříve tam byly). Nyní už na Online Card vidím veškeré mé splátky, ale jakákoli vratka 30 Kč tam stále uvedena není. Na posledním PDF výpisu (stažen včera) ta vratka ale uvedená je.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 4. 6. 2019 09:18

ja porad premyslim zda mi tech 1700kc za rok stoji za tu featuru D+1 cut off, jeste do 20:00. Kdyby jsem vedel ze do dvou mesici spusti prime platba zadara je to supr, ale vsude ticho ticho ticho. Asi to neni takovej deal pro bussiness jako apple pay, takze to ma hodne nizkou prio.
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 6. 2019 08:09

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod elinor 5. 6. 2019 09:42

Na vyplacení bonusu stále čekám. Původně jsem ho měla zamítnutý s obdobnými argumenty - že to není "ta" půjčka z akce. K vyřízení reklamace jsem se odvolala s tím, že chci, aby byl zajištěn kamerový záznam, kde bude zřejmé, že jsem s vytištěným zněním akce Black friday žádala o právě tuto půjčku. Dokument měl v ruce i jejich zaměstnanec. Nevím, zda jsou záznamy z kamer i se zvukem, ale pokud ano, bylo by zřejmé, že jsme se bavili o půjčce z akce, protože mi bankéř sliboval, že vlastně nepřeplatím tolik, co spočítal, ale o 1000 méně = vyplacený bonus. Možná také díky tomu, že to Patrik dal arbitrovi, nakonec mi bonus přiznali a na vyplacení mají ještě dva dny.
Tímto Patriku díky, že si takové, jak to jen napsat slušně, výdrby, nenecháš líbit. Inspirovalo mě to zabojovat taky.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 6. 2019 10:20

Dobra prace Patriku, na banky treba jit tvrde.
Jinak nedivil bych se, kdyby ti UCB vypovedeli sluzby, kazda banka ma v podminkach zruseni uctu/kreditek atd bez "duvodu"....

btw, saknci(myslim 15 000?) UCB fin. arb. platit nebude, kdyz si to stahnul? Jako meli s tim praci, nejakou fakturu by meli vystavit :-D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 5. 6. 2019 11:40

Ja normalne reklamoval a reklamaci uznali, ze pry byla chyba v zadanem cisle klienta nebo co.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 6. 2019 14:04

Zrušil jsem v UCB vše, doufám, že to nebude stejná chyba jako v lednu při rušení ING. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 5. 6. 2019 15:05

Jsem ve fazi, kdy uznali reklamaci a zitra maji posledni den ctrnactidenniho terminu, ktery si sami urcili, tak jsem z edav, zda pripisi..
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 5. 6. 2019 18:16

Chtěl bych se zeptat, zda UNI ma tu featuru v mobilni apce jako raifka (ale v hodne low módu, dekuji za upozorneni znalejšího) ci kb a to ze vidíte svého bankere a cely system je veden tak ze vas ta banka tlaci komunikovat jen s tim prepazkovym pracovníkem.

PS: ja osobne toto vůbec nehledam, nechci byt primarne nadelegovan pouze na nekoho.
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 6. 2019 21:21

nema
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 9. 6. 2019 20:34

lidi prosim ještě jedna věc, me u jedne komercni banky se deje při placeni kartou to ze se mi castka v nekterych cz obchodech, restauraci neblokne ihned na debetni karte, ale peníze se realne snizi az při realnemu strzeni za 3 dny, nedela toto nahodou i ucb? blokuje vse ihned?

dekuji moc
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 6. 2019 22:23

@evelista:
To co zde popisuješ jsou takzvané offline platby (tedy bez online ověření a blokace v bance vydavatele, pokud jsou bezkontaktně do 500 Kč), no a snad žádná banka, tedy ani UCB, je cíleně neblokuje. Vždy záleží na kombinaci nastavení terminálu obchodníka (zda offline transakce preferuje, zejména kvůli urychlení obsluhy, protože offline platba trvá od pípnutí sotva vteřinu, zatímco online třeba 5 i víc vteřin, dle odezvy a aktuálního vytížení sítě) a dále nastavení čipu v platební kartě (ten třeba určuje, kolik offline transakcí za sebou může být, než bude vyžadovat online). Obojí dohromady pak buď umožní, nebo neumožní danou transakci zpracovat offline. A je jasné, že u offline platby nemůžeš blokaci vidět, protože banka tvé karty o takové platbě až do žádosti obchodníka (resp. banky terminálu obchodníka) o zaúčtování ani neví (což bývá 1-2 pracovní dny po dni platby). Pokud by ses chtěl offline plateb zbavit (aby vše bylo online, tedy platba delší, ale vždy s blokací), pak bys musel buď používat platební nálepky (ty jsou už z principu absence kontaktních plateb kvůli bezpečnosti vždy online), nebo platit vždy kontaktně, tedy zasunutím karty do terminálu a zadáním PIN (kontaktní platby jsou vždy online s blokací). Ale kdo by se tím v dnešní bezkontaktní době zdržoval, že? :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 10. 6. 2019 07:23

s úvodem souhlasím, ale ohledně dalších rad...

"kontaktní platby jsou vždy online s blokací" tohle není pravda, kontaktní chip + pin mohou úplně v pohodě proběhnout offline

"platební nálepky (ty jsou už z principu absence kontaktních plateb kvůli bezpečnosti vždy online)"... to je důvod jak noha. jedině bezkontakt platba, která požaduje pin (nad 500) se musí ověřit online. to je jediná jistota, vše ostatní je magie podle toho jak se potká nastavení terminálu a konkrétní karty
Ladislav_2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka