Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 15:53

Tak jsem to prošel na kalkulačce a opravdu jde airbank na vzestupnou řadu vyhovujících čísel, která ovšem pro 10+1 účtů přeleze stovku.
viz: https://www.toplinks.cz/kontrola-cisla- ... ovni_cislo
Některé banky přidělují bankovní čísla soukromým osobám na přání. Např. u FIO banky musí mít číslo 8-10 číslic, u Raiffeisenbank 4-10 číslic. Jíná délka čísla je k dispozici většinou jen firmám či institucím dle dohody.
Alegoritmu ověření odpovídá asi jen 10% čísel z číselné řady
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 6. 12. 2019 19:16

Přidělí číslo na přání, ale jen to odpovídající modulo 11
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 19:42

Podle vyhlášky 169/2011
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... 9_2011.pdf
Akorát jsem nečekal, že se tolik čísel přeskočí, když by stačilo měnit poslední cifru jako u rodného.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 6. 12. 2019 20:06

Dostal už někdo 400 Kč na nákup v Alze za 5 plateb kartou? V podmínkách mají do 15. 1., ale třeba to posílají dřív.
https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/ ... rcard.html
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2019 23:23

Zatím ne, ale provokativně dnes poslali ještě SMS o této akci, přestože 5 plateb dle podmínek (tedy aspoň 100 Kč, ne dva stejní obchodníci za méně než 24h) mám splněno už několik dní.
Jinak přijde mi těch 2000 voucherů jako hodně málo, ne? Vždyť UCB patří k větším bankám, debetních karet MasterCard musejí mít řádově desítky až stovky tisíc, a navíc do této akce se nemuselo ani nijak registrovat,. Kdo kartu v obchodech běžně používá, tak voucher může získat automaticky, aniž by o akci věděl. Mám tedy obavy, že se dostane jen na hodně málo klientů, co těch 5 plateb mělo v prvních dnech akce... No uvidíme.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 12. 2019 09:42

Přesně, taky mně posílali už 2x SMSku, mám taky splněno už od listopadu, tak uvidíme...
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 7. 12. 2019 10:52

Jhypo píše:Podle vyhlášky 169/2011
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... 9_2011.pdf
Akorát jsem nečekal, že se tolik čísel přeskočí, když by stačilo měnit poslední cifru jako u rodného.

U rodného nestačí měnit poslední cifru.
GeneHawkins
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jhypo 7. 12. 2019 11:11

U rodného čísla je poslední cifra zbytek po celočíselném dělení prvních 9 cifer jedenácti. Jinými slovy každá devítičíselná kombinace je platná, akorát se doplní různou poslední cifrou. U bankovních účtů jsou tam navíc ty váhy podle vyhlášky, takže např. u mého čísla účtu končícího 7101 je další povolená kombinace až 7128 a nenajde se žádné 711x. Ale líbilo se mi, že teoreticky může existovat i pouze dvouciferné číslo účtu pro nějakého VIP.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 7. 12. 2019 12:35

Taktéž mám splněno 5 plateb kartou a po voucheru do alzy ani památka.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 7. 12. 2019 16:13

Jhypo píše:U rodného čísla je poslední cifra zbytek po celočíselném dělení prvních 9 cifer jedenácti. Jinými slovy každá devítičíselná kombinace je platná, akorát se doplní různou poslední cifrou.

Není to tak. Celé rodné číslo musí být beze zbytku dělitelné 11.
Proto první mužské číslo např. v roce 2000 je 000101/0009, ale první další je 000101/0020, a číslo 000101/001x neexistuje.
GeneHawkins
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jhypo 7. 12. 2019 16:36

Teď jsem si přečetl na wikipedii, že to tak bylo jenom do roku 1985, pak už některé kombinace zakázali. Ale při vydávání kuponových knížek na privatizaci se prý zjistilo tolik duplicit, že v tom stejně asi byl dost nepořádek. Mě třeba na letišti v Londýně odchytili jako zločince, že na nějakého mého jmenovce s ještě dalším shodným identifikačním znakem měli zatykač, ale za hodinu to naštěstí prověřili, že jsem neprošvihl letadlo do Sydney. Časem nás stejně načipují jako čokly a bude po starostech.

-- 7. 12. 2019 18:12 --

Tak prý čipy zatím jenom v občankách a místo rodného čísla budou tři jiná. Tzv. stykové identifikátory, které budou veřejné, ale bezvýznamové. Není nad úřednickou haťmatilku.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rodn ... domaci_lre
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2019 20:07

@Klient ps:
Dle podmínek akce mají Alza vouchery zasílat nejdéle do poloviny ledna, čili bych na ně nespěchal, UCB nepatří snad v ničem mezi rychlé banky :). Tedy klidně ještě přes měsíc můžeme čekat, zda voucher emailem dostaneme, nebo zda těch 2000 kusů (což na banku velikosti UCB je fakt málo, vzhledem k tomu kolik má karet, jak píšu výše) bylo už vyčerpáno, a to ještě před zaúčtováním našich 5 plateb splňujících podmínky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 7. 12. 2019 20:33

V UCB mi několikrát přiznali odměnu až po reklamaci. Ale tohle je odměna pro prvních 2000, to se bude špatně reklamovat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 8. 12. 2019 22:07

rikam si co byla lepsi akce zda 500+1200 (cely rok) nebo tedka platba kartou za 2000

ale kluci uz pamatuji:
V případě, že součástí nákupu u obchodníka umožňujícího službu cashback (výběr hotovosti), bude i výběr hotovosti v jakékoliv výši, nenáleží klientovi za celou realizovanou transakci žádná odměna.

:)
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING. Miluju. :) Taky tento leden.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 10. 12. 2019 15:46

Jde někomu stáhnout výpis z KK za listopad?
tramin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka