Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 2. 2020 23:55

K BÚ nemám DK, KK, kontokorent, SIPO, trvalé příkazy, souhlasy s inkasem ani žádné další navázané účty, zůstatek je již nějakou dobu roven čisté nule. Snad tedy problém se zrušením přes mobilitu nebude. Na nejbližší pobočku to mám cca 100 km. :-(
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 2. 2020 00:25

To by bylo zbytečné takovou cestu absolvovat. Většina komplikaci s mobilitou vyplývá z toho, že se lidé snaží převádět, co nemají.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod jaanemann 6. 2. 2020 05:43

A zrusi pres mobilitu zaroven i ten euro ucet o ktery je nikdo neprosil nebo jen korunovy ucet?
jaanemann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 7. 2. 2020 21:22

Urokovy turista píše:Tak jsem přes kodex mobility požádal o převod 3 trvalých příkazů Unicredit>Reiffeisen. Proběhlo to ok, ale dnes dorazil emailový výpis z Unicredit a málem jsem spadnul ze židle! Naúčtovali si za to poplatek 450,- Kč. Jmenuje se: "Zrušení trvalého příkazu na papírovém nosiči" (3x150, -). V pondělí jdu na pobočku reklamovat, to si snad proboha nemůžou dovolit.

Tak dokončení příběhu:
Tento týden 3 tel. hovory(2x UCB, 1xRajfka),1 email a 1 návštěva pobočky UCB a v nakonec po 6 dnech nejistoty, zda budu-nebudu okraden připsání 450,- zpět na účet! Mobilita se prý účtovat nemá, ale v UCB prý vznikl "globální problém v systémech".
To byla ale poslední kapka, po neděli jdu účet zrušit, když už nejsem v minusu.
Zvláštní je, že i když jsem měl roky UCB jako silně okrajovou banku (kdysi mi byla vnucena migrace z AXA Bank) a využil jsem jí minimálně, tak na pobočku jsem musel celkem tak 4x. (Nefunkční platby kartou po internetu, změny limitů, nefunkční heslo pro tel. podporu...) A jako bonus ten hnusný Smartbanking a IB.
To, co v jiných bankách řeším pár kliknutím, znamenalo u UCB nejednou opakované telefonování a návštěvy pobočky. Pro mě bylo UCB jednoznačně v bankovnictví totální dno a že mám sakra s čím srovnávat!

(díky za psychickou podporu servpack, Lenka_2 a dalším. Byl jsem odhodlaný to postoupit případně i fin. arbitrovi)
Urokovy turista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 8. 2. 2020 09:51

Při rušení účtu přes mobilitu předpokládám maximálně telefonní přemlouvání, abych si účet ponechal. Nepředpokládám můj podpis na nějakou žádost o zrušení účtu v bance, v které ruším účet. Jsem v obraze?

PS: předchozí příspěvek mě utvrdil o správném kroku rozloučit se zcela z UCB před pár měsíci zdarma přes pobočku. Také jsem byl převeden do UCB z AXA s minimálním využitím.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 2. 2020 16:53

Urokovy turista píše:...Pro mě bylo UCB jednoznačně v bankovnictví totální dno a že mám sakra s čím srovnávat!...

V letech 2006-2011 jsem tam měl hypotéku a vynucený BÚ, odcházel jsem se stejným pocitem. Po pár letech jsem poznal RB a od té doby už jsem si s tím pocitem nebyl tak jistý. :) (Naštěstí jsem ani jednu z nich nepoužíval jako hlavní banku, resp. skoro nepoužíval.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 8. 2. 2020 17:26

To jsi přešel z deště pod okap...
S RB jsem měl zkušenost jen díky KK a stačilo. Ale být horší než UCB na to asi ani RB nemá :-D
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 2. 2020 19:00

Naštěstí nepřešel. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 9. 2. 2020 12:24

jezis jezis mate z toho radost? ja zas naopak byl uplne všude, uplne všude od roku 07 kdy prisla mBanka z 0kc, od te doby jsem byl všude kde to je za nula a výsledek, jsem naprosto progresivni clovek a výsledek je ze mam csas a ucb jako hlavni banky k pouzivani, tecka.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 2. 2020 12:29

masochista? :tleskani ale proti gustu, …
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 2. 2020 12:43

UCB je sice celkově nepoužitelná, má ale pro mě nejlepší DK (kurzy asociace + pojištění). Proto dokud jí někdo nekoupí nebo tu kartu nezmrví, tak budu trpět.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 11. 2. 2020 11:37

JHB20: Já myslel, že píšete diplomku na téma Hello bank. :hm
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 2. 2020 11:45

xls: Tak to ale není, ne? Debetka nemá kurz asociace, ale kurz banky. Co jsem viděl tady na fóru, tak slovenská UCB kurz asociace používá i pro debetku, ale česká ne. Já právě kvůli tomu uvažoval i o UCB, ale tohle zjištění mě zastavilo.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2020 12:26

Unicredit používá kurz asociace pro převod z cizí měny do eura, to platí pro českou i slovenskou UCB.

Pokud budeš mít kartu napojenou na eurový účet (i když bude založený v české UCB), žádná další konverze se nekoná. Pokud ji budeš mít napojenou na korunový účet, provede banka konverzi z eura dle deviza-prodej.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod audiobullys 11. 2. 2020 16:10

Jak tam ty eura nejlevněji dostat na ten eurovéj účet ? Pokud jsou vklady u rb na eur účet 1x měsíčně bez poplatku, či z jiných eurovych účtu -mám u ČSOB premium a erste a ještě u FIA
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka