Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 4. 2021 15:44

Takových příjmů, co by se měly danit buď proto že jsou opakované, nebo proto že překračují tebou uvedené roční limity (třeba odměny z kreditek formou Kč zpět na účet...) je více a je na svědomí každého, zda to skutečně zdaní, nebo ne a bude riskovat odhalení, doměření daně a pokutu (a ta šance na odhalení zrovna v bankovní oblasti rozhodně není zanedbatelná).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 27. 4. 2021 17:23

Jaképak doměřování a sankce? Je to snad ostatní příjem (paragraf 10 odst. 1 a) a ten je do 30 000 Kč od daně osvobozen, nebo ne?
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 27. 4. 2021 19:32

Zdanění různých požitků od bank - všechny mé závěry jsou stále aktuální. Na toto téma prosím pokračujte tam.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 4. 2021 20:38

Klient ps píše:Když jsem před cca 20 lety začínal kariéru v České šiditelně, tak taky chtěli být bankou První volby. A vida nový ředitel chce, aby UCB byla finančnim ústavem první volby. Je vidět, že UCB je se vším 20let pozadu.

UCB jsem zkusil teda a je to snad nejhure fungujici banka u nas, podobne uz to jeste umi RB kde sice maji veci ale nefunkcni takze clovek stejne leti na pobocku jako za starych casu a jeste se tam musi objednat :D

-- 27. 4. 2021 21:43 --

Klient ps píše:Na konci léta 20 jsem zrušil UCB účet.
A na konci března 21 po mně UCB začala razantně vymáhat poplatky za to, že jsem na zrušeném účtu v nepovoleném debetu.
Mou výpověď samozřejmé v systému neměli,

Ano tohle umi take Rajfka, je to nadstandartni sluzba. Resila to segra meho kamose, Rajfka vysvetlila ze samootevreni uctu se nekdy stava. Proste ze mela otevreny jiz davno zruseny ucet a chteli po ni cca 10 000czk.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod VVNP 28. 4. 2021 21:26

Nevíte, jestli byla hlášena nějaká odstávka? Nedaří se mi zaplatit online kartou a nemůžu se ani zalogovat do appky.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 29. 4. 2021 10:31

já taky kartou nezaplatil někdy pozdě večer 27.4. A v tu chvíli ani apka nefungovala...

Takže jsem nákup na rohlik zaplatil kartou čs, kde mám stejný bonus jako v ušetřete :-)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod antonsek 29. 4. 2021 10:42

čulibrk píše:Njn, uz jsem se podíval do podmínek a je tam

" Do Kampaně se mohou zapojit klienti, kteří jsou osloveni v rámci programu Bank at Work a obdrží nabídku zvýhodněných produktů včetně
unikátního kódu. "

Kód by byl k dispozici, ale kam ho zadat, když už účet mám?

Obrázek

https://www.unicreditbank.cz/content/dam/cee2020-pws-cz/cz-dokumenty/kampane/NAHLED_04532_UCB_Bank_at_Work_2PCT_z_vyplaty_Podminky_CZ_V07.pdf

-- 29. 4. 2021 12:27 --

Tak jsem si to zjistil na chatu UCB, stávající klient musí dojít na svoji pobočku UCB a nechat si tam zapsat promokód ke stávajícímu účtu. :-)
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod barnyss 10. 5. 2021 17:11

barnyss píše:Neví někdo, zda je EUR měnou asociace VISA?
Citace z podmínek banky pro kurzy debetní karty: "Je-li některý připojený účet veden v měně příslušné kartové asociace, převádí se částka transakce do této měny dle kurzu této asociace."

PatrikChrz píše:Zcela určitě umí VISA zúčtovávat jak v EUR tak v USD, dokonce většina karet u nás je v EUR. Podle mého názoru ale v tomto konkrétním případě půjde o to, jak se dohodne Banka s karetní asociací, tj. jakou měnu zvolí na kartě jako zúčtovací. To může být teoreticky kterákoliv měna.

Pokusil jsem se reklamovat nevýhodný použitý kurz při testovací platbě měnou USD s odkazem na moji výše uvedenou citaci z obchodních podmínek a bohužel marně - tímto pro mě UCB naprosto ztratila význam.

Odpověď UCB na moji reklamaci:
Vzhledem k tomu, že nemáte veden účet v měně kartové asociace Visa International (zúčtovací měna kartové asociace Visa International je USD), ale v měně EUR, nevztahuje se na Vás Vámi citované vyjádření „Je-li však některý připojený účet veden v měně příslušné kartové asociace, převádí se částka transakce do této měny dle kurzu této asociace.“, a z toho důvodu ani nemohl být použit kurz kartové asociace.
Ve Vašem případě byla transakce v měně USD převedena v souladu se zvýrazněnou pasáží čl. 7.3.a – tj. nejdříve platným kurzem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s deviza prodej na Kč (22,342) a následně platný kurzem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s deviza nákup do měny EUR (24,974). Konverze byla provedena dle kurzu platného v den zaúčtování transakce – historii kurzů naleznete zde historical rates (unicreditbank.cz).
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 5. 2021 06:31

Nikde jsem tady nenašel, že by se to tu objevilo, tak jen pro informaci, končí zítra :-|
https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/mall.html
anonymni

Odeslat příspěvekod cz01 17. 5. 2021 06:50

Docela by mě zajímalo, jak spolehlivě určí, zda se jedná o příchozí platbu z účtu právnické osoby?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 5. 2021 09:27

No a klasická podmínka:
Kampaňový klient je výhradně nový klient, který neměl v minulosti s Bankou žádný smluvní vztah, nebo bývalý klient, který v uplynulých 36 kalendářních měsících nebyl majitelem žádného účtu u UniCredit Bank.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muf2muf 17. 5. 2021 10:13

Mně se spíš moc nelíbí to odstupňování odměny podle výplaty, kdyby to náhodou někdo chtěl vykazovat poctivě. Nevidím jediný rozumný důvod, proč by měl někdo s čistým platem 29000,- dostat poukázky jen 2000,- a manažer s vysokým platem poukázky za 5000,-.

Je mi jasné, že UCB dlouhodbě cílí spíše na movitější klientelu, ale tohle už zavání postojem, že skladník ve šroubárně je míň hodnotný člověk než ředitel čehokoliv. :-/
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2021 12:08

Aspoň UCB bez nějakých kamufláží jasně ukazuje, že bonita klientů je pro ni klíčová, z takových si může nejvíc urvat na investicích, fondech, poradenství atd. Jiné banky to mají podobné, jen to nedávají tak najevo :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 5. 2021 13:26

Tak kdo má zájem, tak Ombudsman Křeček se může zabývat diskriminací uvedenou v antidiskriminačním zákoně. :-)
https://www.ochrance.cz/kontakt/
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 5. 2021 16:13

UCB a movitější klientela? No cílit můžou, ale ty jejich služby jsou naprosto otřesné. To je opravdu jedna z mála bank, kde není použitelné už nic.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků