Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 30. 9. 2022 16:40

To není princip nebo úmysl, to je jen neschopnost. Vlastníci si nemysleli, že je potřeba do takových věcí investovat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod yamamoto 30. 9. 2022 16:56

to jo ale když to dokážou na pobočce, tak přece i přes telefon se to dá vyřídit. kromě Trinity jsem si nemyslel, že někdo někoho stále honí na pobočku si pokecat se slečnou, se kterou ráno mluvil po telefonu (obrazně řečeno). a když jsem už tedy vyplnil dotazník, že to chci, tak tam mají rovnou napsat, že mám jit na pobočku a ne mi volat, na kdy mě objednají...
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Neuromancer 30. 9. 2022 17:09

slavo963 píše:mozna VISA bez priplatku, ale osobne takovou zadnou neznam, mozna prekvapi...

V přiloženém ceníku u mailu je napsáno toto: Převodní poplatek za konverzi měn 0,5 % z částky.

Jinak jsem si při čtení podpisů v mailu nejdříve myslel, že jde o nějakou ***** :mrgreen:

Alenka Prskalo
Head of Products and Services Retail
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.

Viliam Pätoprstý
Head of Products and Commercial Planning
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.
Neuromancer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 10. 2022 07:30

Mám kartu navázánu na oba korunové účty a mám řekněme 1000 Kč na účtu TOP a 100000 na účtu TOP další. Vyberu 3000.

Odečte se 1000 z prvního účtu a 2000 z druhého nebo celé 3000 z druhého účtu?
Má to někdo odzkoušeno?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 10. 2022 09:54

Nově vidím 3 % odměnu (max 500 měsíčně) na všechny platby (vyloučené výběry hotovosti, kurýrní společnosti, krypto a pod.) ... máte někdo tušení, jak to lze využít nějak smysluplně?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 10. 2022 11:14

Myspuline, podle mne vse z druheho. Alespon mne se se cela platba pri nedostatecnem zustatku na prvnim “zarezervovala” cela na druhem a pak i zauctovala. Prvni jsem ale nedoplnil, takze je otazkou, kdybych ho doplnil na dostatecny zustatek mezi autorizaci a zauctovanim, jestli by platba “nepreskocila” na prvni. Ale to si nemyslim.

Tome, tu odměnu mi v U-šetřete taky aktivovali (překvapilo, že mi ji aktivovali sami a že jsem nemusel tedy aktivovat sám). Potěšilo mne to, protože už mám aktivní 1% ze všech plateb a 4% super,hypermarkety (nějak do konce března 2023). Ta nová 3% jsou do 30.9.2023, takže placení jejich kartou bude pokračovat. Dobrý tah od nich. Ptáš se, jak to využiješ, používej jejich kartu na platby a odměna se ti 2x měsíčně přičte na účet (celkem samozřejmě max. 500). Pro maximální využití odměny (500 Kč) je třeba zaplatit tou kartou minimálně cca 16700 Kč.
Naposledy upravil Schwarzie dne 1. 10. 2022 11:58, celkově upraveno 3
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 1. 10. 2022 11:48

@myšpulín: Celá platba se odečte z toho účtu, na kterém je dostatek peněz na její celé pokrytí. Platba se nerozdělí mezi dva účty.

@tomasvlasak: UCB má "fiktivní" platby kartou ošetřené, takže získat ty 3% zpět lze jedině skutečnými platbami.

@Schwarzie: Kdy ti aktivovali tu odměnu 3%? Taky mám už delší dobu aktivní odměnu 1% ze všech plateb + 4% za supermarkety, ale novou odměnu 3% nemám.
Naposledy upravil Milos dne 1. 10. 2022 12:02, celkově upraveno 1
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 10. 2022 12:01

Díky napadá mě, že vlastně nemá význam používat ten první neúročený účet, že je lepší mít vše na tom dalším.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 1. 10. 2022 12:05

Přesně tak to používám. Mám peníze jen na tom účtu Další, kde se krásně úročí a zároveň je mám k dispozici pro placení. Nemusím tedy průběžně převádět peníze mezi SÚ a BÚ :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 10. 2022 13:17

Tu 3% odmenu mi podle mne aktivovali az dnes nebo vcera. V apce jsem si ji vsiml dnes, ale delsi dobu jsem v ni nebyl. U te odmeny je napsano, ze je od 1.9.2022 do 30.9.2023. V sekci uspory, v apce Usetrete z ni jeste zadny cashback nemam.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 1. 10. 2022 13:34

taky mám 3 % odměnu. Takže přes Curve odměna funkční nebude? Unicredit mam relativně nově od doby co nabídli 5,5 % na spořáku, tak nemám otestované přes Curve
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 1. 10. 2022 13:46

Odměny přes Curve fungují. Curve ale nepomůže u těch plateb, které má UCB ve výjimkách z odměn a za vrácené platby (GBIT) se odměny odečítají.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 10. 2022 14:00

Vy co máte tu 3% odměnu z plateb kartou, používali jste kartu nebo vám ležela v šuplíku?
Jestli je to motivace k používání karty nebo třeba naopak forma odměny za používání karty?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 1. 10. 2022 14:01

takže když přidám debetku Unicreditu co Curve a budu platit v Kauflandu tak v pohodě bude 3% vratka?
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 1. 10. 2022 14:15

Tu novou odměnu 3% nemám, ale mám odměnu 1% ze všech plateb a odměnu 4% v supermarketech. Když nakoupím v Kauflandu pomocí Curve karty, tak odměnu 5% (1% + 4%) normálně dostávám :-) Předpokládám, že u té odměny 3% to bude fungovat stejně.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků