Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 11. 2020 09:55

Při založení účtu online na webu banky se založí současně EUR účet automaticky, karta se propojí v pořadí primární CZK a sekundární EUR. Klient nemá možnost v rámci tohoto procesu EUR účet odmítnout a nemůže ani upravit nastavení parametrů karty, což lze pak až dodatečně na pobočce za poplatek.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2020 10:52

Klient ps píše:Na obranu redhaven. Asi urcitě po UCB ten jejich zkurvenej eurovej účet založit nechtěl.

Pokud ho nechtěl, měl si na tom trvat, resp. měl zakládat na pobočce, dle příspěvku minarjo odmítnout šel. A už vůbec ho to neomlouvá v tom, že ho nezrušil, protože na to už byl línej. Zcela evidentně o jeho existenci věděl. Jo, tohle vnucování něčeho, co nechceš, je nepěkná praxe, s tím souhlas, ale nemusím na tuhle hru přistoupit (tj. nezakládám), nebo si pak musím dávat pozor při rušení. Problém redhavena je, že by si koupil i předražený hrnce a pouští se tu do vyjebávání s bankama.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 11. 2020 11:58

Obvinit druhé z vlastní chyby je vždycky jednodušší, než přiznat vlastní hloupost...
Smluvní vztah mezi klientem a UCB vzniká uzavřením "Rámcové smlouvy o poskytování bankovních služeb", jejíž součástí je přehled sjednaných služeb. Těmi službami je "balíček služeb", např. U konto, platební karta atd. V rámci balíčku služeb U konto jsou oba účty rovnocenné, respektive CZK účet funguje zpravidla jako primární. Při zrušení pouze CZK účtu, banka samozřejmě nadále vede účet EUR. Ve výpovědi klient uvádí, který účet chce zrušit. Teprve při zrušení poslední služby zaniká rámcová smlouva. Nový klient podepisuje při sjednání služeb ještě další dokument - "Identifikační kartu klienta", kde pouze stvrzuje své údaje.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 11. 2020 12:07

Koukám, že UCB začala umožňovat založení U-konta online jen proto, aby donutila klienty mít u nich více produktů naráz (minimálně ten eurový účet). Tedy fakt "chytré" :). Zlatě tedy i nadále založit na pobočce, kde to není takto pevně automaticky dáno a euro účet lze z balíčku vyřadit (stejně jako třeba kontokorent, i ten je jinak součástí). Bankéř se tehdy ptal a z tónu jeho oznámení (kdy euro účet zmínil jen zběžně jako možnost) bylo znát, že považuje za logické, že ho odmítnu, tedy ani na pobočkách to automatické připojení euro účtu moc klientů evidentně nechce. A asi proto je online automaticky vnucen, aby aspoň takto jeho statistiky byly navýšeny :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod servpack 22. 11. 2020 14:02

Hlavně tím také ztížila odchod přes mobilitu. Ten EUR účet by přes mobilitu mohla zrušit jedině snad AirBank.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 22. 11. 2020 14:44

Já rušil ten euro účet přes Air bank a nešlo mi to. Jediná cesta jak jej zrušit byla opravdu jen přes pobočku.
Je to neskutečná prasečina vůči klientům. UCB je sama proti sobě, protože tohle si lidé budou pamatovat. Já UCB prubnu zase za 10 let. Letošní zkouška mě přesvědčila, že jsou to zoufalci jakými byli i v roce 2009, kdy jsem u nich rušil účty naposledy.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 11. 2020 15:40

Vypovídající je, že dosud neumí ani úhradu D+0, o okamžitých platbách ani nemluvím. Na středně velkou banku je to ostuda. Oni moc neinvestovali do inovací, protože počítali s tím, že je někdo koupí. Mluvilo se o KB. To ale zjevně nedopadlo. Tak dohání vlak, který už dávno ujel.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurtis77 23. 11. 2020 15:27

Viete mi poradiť aký je AKTUALNE najlepší spôsob poslania peňazí (mám len EUR ucet Slovenskej UCB a Mbank) známemu do čiech ? Riešiť to cez banky alebo ísť jednoznačne cestou transferwise a pod služby ? ... suma je cca 5000 EUR

Proste aby on dostal čo najviac CZK (aj so zohladnením prípadných poplatkov na mojej/jeho strane), ďakujem
Kurtis77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod regin 23. 11. 2020 17:37

Má tu někdo zkušenost se založením U konta online? Jde to bez pasu a řidičáku jen s OP a třeba rodným listem? Vím že u jedné banky (už nevím které) se spokojili dokonce jen s OP a kartou zdravotní pojišťovny. Sice to, podle toho co tady čtu, není kdovíjak dobrá banka, ale ta nabídka pro nového klienta je docela zajímavá, takže bych to zkusil.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 23. 11. 2020 23:15

Me ucb docela bavi, pripadam si tam jeste jako v bance, byl jsem vsude a uctu mam asi pres 12 a ne vsude se cejtim dobre, ucb je normalna aspon banka.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 11. 2020 07:33

Kurtis77 píše:Viete mi poradiť aký je AKTUALNE najlepší spôsob poslania peňazí (mám len EUR ucet Slovenskej UCB a Mbank) známemu do čiech ? Riešiť to cez banky alebo ísť jednoznačne cestou transferwise a pod služby ? ... suma je cca 5000 EUR

Proste aby on dostal čo najviac CZK (aj so zohladnením prípadných poplatkov na mojej/jeho strane), ďakujem


Revolut
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 11. 2020 08:46

v U-šetřete nově:
Navštivte naše supermarkety a hypermarkety ALBERT kdekoliv v České republice, zaplaťte za zboží kartou a získejte slevu 5 % při nákupu nad 500 Kč na první 3 nákupy. Maximální možná částka, kterou lze v rámci této nabídky získat zpět, je 500 Kč. Sleva je poskytována na celý nákup a platí na první tři útraty od momentu aktivace až do ukončení platnosti nabídky, pokud útrata přesáhne 300 Kč. Pokud Vaše útrata tuto hranici nepřesáhne, slevu nezískáte a můžete ji použít na další nákup, ve kterém již tuto útratu přesáhnete. Slevu nelze uplatnit na čerpacích stanicích Albert. Nabídka neplatí pro transakce obsahující výběr hotovosti.
Naposledy upravil čulibrk dne 24. 11. 2020 11:00, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 24. 11. 2020 10:41

mám taky jednak v Ušetřete (5% nad 300) a také v ČS (5% nad 500). Jen v Airbank se to neobjevilo...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 11. 2020 11:43

plati i pro poukazky?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 11. 2020 12:21

Poukázky se tváří jako normální nákup.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků