Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 6. 12. 2019 10:45

Opravu to nejde, pokud dám podle retron jako uživatelské číslo účtu, tak v dalším kroku nejde zadat 16ti místné číslo. Takže zadám užívatelské 7mi místné a pak ať zkusím 16ti místný kód z první SMS (Vas kod pro Smart klic), tak z druhé SMS (Vas Smart Banking kod), tak výsledek je neplatné uživatelské nebo bezpečnostní kód.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 6. 12. 2019 10:55

Zadej to 7 místné uživatelské číslo, spusť apku, klikni na Smart klíč, přihlas se PINem nebo otiskem, a tam si vygeneruj kód pro přihlášení. Retron asi používá pro přihlášení SMS, tam je to jinak. Samozřejmě musíš mít mobilní apku správně aktivovanou, jak pro Smartbanking, tak pro přihlašování a potvrzování operací.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 11:00

Už si moc nepamatuji, jak to bylo poprvé, ale určitě se použil jeden z těch 16 místných. Smart banking je mobilní aplikace, smart klíč internetové bankovnictví. Pro běžné používání na stolním PC zadám 7míst číslo uživatele ze smlouvy a heslo vygeneruje aplikace smart klíč, což je kalkulačka v mobilu, která funguje i bez připojení na GSM nebo internet. Možná se tedy ten 16 míst SMS kód poprvé použil v aplikaci smart klíč, jak se tam potom potvrzovala ta vlajka státu.
Ale po 3 neplatných pokusech už to asi bude chtít na pobočku.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2019 11:04

Já mám jako přihlašovací normálně číslo účtu a pak 6 místný PIN jako heslo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 6. 12. 2019 11:21

Přesně já také, ale používám SMS nikoliv Smartklíč
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __Pavel 6. 12. 2019 11:34

Všem moc děkuji za pomoc, nakonec jsem to stejně musel vyřešit přes operátorku, krok po kroku jsem ji předváděl jak to nejde, nakonec mi vygenerovala novou SMS s kódem pro smart klíč a bylo po problému.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2019 12:28

retron píše:Přesně já také, ale používám SMS nikoliv Smartklíč

mám to stejně :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rufss 6. 12. 2019 13:21

Ja mam tedy login odlisny od cisla uctu, ale ucet jsem si zalozil pozdeji, puvodne jsem mel jen kreditku.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 12. 2019 13:46

Také mám login jiný než číslo účtu. Už si nepamatuju historii, co jsem měl nejdřív. Možná, že první byla AXA kreditka.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 13:58

Číslo uživatele mám 7 cifer a číslo účtu 10 cifer, jak by se mohly shodovat? Zakládal jsem nedávno a ke korunovému udělali automaticky bez žádosti i druhý euro, ve kterém je 5 číslic jiných.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2019 14:20

Můj první produkt v UCB byli u-konto založené loni v říjnu, takže ze smlouvy a od bankéře vím (vidím) následující (jak dlouho to tak mají nevím, ale minimálně ten rok a kousek už jo):
Pokud prvním produktem v bance je u-konto (zkrátka účet a ne kreditka), tak se uzavírá Rámcová smlouva, kde klientské číslo pro IB (v podstatě identifikátor rámcové smlouvy) má 7 cifer a číslo účtu je stejné a má 3 další cifry za těmi sedmi (u mě třeba koncovka 009). UCB nejspíš používá stejnou filozofii jako Air bank, tedy že čísla nových účtů vytváří jako číselné rozšíření čísla rámcové smlouvy, a to vzestupně (u Air bank se při založení více různých typů účtů také liší jen poslední dvojčíslí, 8 cifer před ním odpovídá Rámcové smlouvě).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 14:54

U airbank mám 10 účtů a u čtyř se liší poslední trojčíslí, tak mi to třeba někdo obsadil, zbytek dvojčíslí.
U unicredit mám jako první u-konto před měsícem a uživatel vs. účet zcela odlišné.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 6. 12. 2019 15:23

To není proto, že by ti to někdo obsadil, ale to číslo musí vyhovovat algoritmu modulo 11.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 15:37

Takže vyhovuje jen 6 ze 100 kombinací? To se mi nějak nezdá, ale je mi to celkem jedno. Myslím, že jsem četl o bankách, kde je číslo účtu na přání, ale běžně to asi moc lidí nepotřebuje.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 12. 2019 15:45

Ano, na přání, ale nakonec ještě přilepěj jednu až dvě číslice podle sebe.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků