Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 12. 2019 19:01

Myslite, ze mi pro ten bonus (resp. vratku) 2000 kc uznaj prevedeni trvaleho prikazu, ktery bych si zridil na svym uctu treba u Monety a preposilal bych jim par korun na svuj zase jiny ucet? V podminkach neni nic, ze to musi byt trvalak, kterym se hradi najem nebo elektrina atd. Ten pripadny trvalak jeste ani nemam zrizeny, z toho plyne, ze by se stihl provest asi az pristi rok, ale to by dle podminek akce taky nemel byt problem, ne?
Ani jsem si jeste nezalozil to U-konto, proste nic. To by se ale melo stihnout bez problemu az do toho 31.12., i kdyz dalsi podminky akce pak budu plnit az v novem roce, co rikate?
Jenom se mi tim zkrati doba na utratu 2000 kc kartou, tak bych to chapal.

-- 27. 12. 2019 19:19 --

Jeste bych se chtel zeptat, i kdyz asi trochu budu za exota, kdyz budu predpokladat, ze pro vetsinu lidi nebude problem utratit kartou 2000 kc za potraviny a bezne potreby za cca 2 mesice.
Ja teda utracim dost malo, tak se chci zeptat, kdybych za ty 2000 kc koupil neco v eshopu a pak to treba do 14 dni vratil, myslite, ze mi tu 100% vratku zase Unicredit vezme? Vzhledem k tomu, ze eshopy zpravidla vracej penize stejnou metodou, jakou bylo placeno, tak by se mi ty 2000 kc zase vratily na ucet, to by mi tezko eshop vratil v hotovosti.
Nebo napada Vas nejaka elegantni metoda, jak ty 2000 kc z platebni karty vycashovat, kdyz casback a vybery z bankomatu se samozrejme nepocitaji? Kdysi jsem cetl treba o nakupu nejakeho poukazu Kauflandu, ktery se dal de facto vycashovat jen s min. utratou, ale to uz je nejaka doba a chtelo by to nejakou elegantnejsi metodu.

Jinak jake mate zkusenosti s tim zakladanim Ukonta online, je to strapace a zalezitost na dlouhe lokty? Je lepsi zkusit to zalozit osobne na pobocce, kdyz i pri teto metode je podle vseho narok na bonus?
Diky moc
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jisy 27. 12. 2019 20:32

1) "Myslite, ze mi pro ten bonus (resp. vratku) 2000 kc uznaj prevedeni trvaleho prikazu, ktery bych si zridil na svym uctu treba u Monety a preposilal bych jim par korun na svuj zase jiny ucet?"
- Ano, to stačí, mám to tak.
2) S vratkami nemám zkušenost, nemám problém ty peníze utratit.
3) U-konto jsem zakládal na pobočce, mám ji blízko a byl jsem líný něco skenovat ...
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 12. 2019 22:12

jeste se zeptam: nebude problem, kdyz si tech 12000 kc/mes. budu na Ukonto preposilat ze svyho jinyho uctu, aby bylo vedeni zdarma? Ja vim, ze normalne se to samozrejme uznava, ale ted koukam, ze v aktualnim ceniku je u U-konta jako podminka napsano: " bezhotovostní kreditní obrat v daném měsíci (výplata mzdy / důchod) na hlavním účtu klienta 12000 kč". Sice mi neni jasne, jak by banka mohla uznavat jenom mzdu/duchod, jak by to mohla identifikovat, ale trochu jsem se polekal. Napr. by mohli zkouset tvrdit, ze z jineho meho uctu mi tezko muze prijit mzda nebo duchod, takze takovyto obrat neuznavaj...

Tak mate vyzkouseno, ze Unicredit bez problemu uznava jako splneni obratu pro vedeni uctu zdarma, i kdyz si clovek tech 12000 kc preposila z jineho sveho uctu? Nerad bych caloval 200 kc/mesic za vedeni uctu...
diky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Surik4t4 27. 12. 2019 22:35

Ano. Přeposílám, funguje to. Banky nemají zatím možnost zjišťovat odesílatele platby.
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2019 07:35

Mzda má obvykle variabilní symbol "9" . Tak jestli chceš mít dobrý pocit, tak ho tam dej :).
Každopádně pokud je to účet u cizí banky tak s tím není problém.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladimir99 28. 12. 2019 08:43

Mzda mívá různé variabilní symboly. Někde je to rodné číslo (to by se ale používat nemělo vzhledem k utajení osobních údajů), někde osobní číslo zaměstnance atd. Spíš se dá spolehnout na to, že konstantní symbol bývá 138 (ale od jisté doby je KS nepovinný takže ho používají jen účetní v pokročilejším věku)
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 12. 2019 16:53

Ano, jak už píše @Vladimir99. Variabilní symbol 9 doplňují účetní programy pro export do bankovních aplikací, pokud není uveden a ony ho považují za "povinný". S takovým VS chodí hodně plateb bez povinného VS napříč všemi bankami, mnohé banky ho standardně takto vyplní třeba i u vkladu hotovosti a jiných obdobných plateb běžně bez VS. Nicméně mzda i důchod se dá někdy rozlišit dle konstantního symbolu dle významu konstantních symbolů od ČNB. Ano, už řadu let je KS nepovinný, ale firmy apod. ho obvykle uvádějí, je mnohdy součástí jejich účetního SW. Poslední cifra KS uvádí typ transakce (nejčastější 8 bezhotovostní, 9 hotově). U mzdy je konstantní symbol 0138 (můj zaměstnavatel ho používá), u důchodu či jiných dávek sociálního zabezpečení pak 7618 (navíc původcem je účet ČSSZ, to se vždy snadno pozná).
Takže kdyby banky chtěly, dokáží to rozpoznat (pro plnění té podmínky příchozí mzdy či důchodu), ale zatím to nedělají. Navíc platbu se "správným" KS pro splnění podmínky by šlo samosebou i tak podstrčit třeba z jiného svého účtu, že.

----
Odměnu za akci z půlky prosince (voucher do Alza za 5 plateb kartou) tedy ještě nikdo v emailu nemá?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 28. 12. 2019 19:24

Persbrandt píše:jeste se zeptam: nebude problem, kdyz si tech 12000 kc/mes. budu na Ukonto preposilat ze svyho jinyho uctu, aby bylo vedeni zdarma? Ja vim, ze normalne se to samozrejme uznava, ale ted koukam, ze v aktualnim ceniku je u U-konta jako podminka napsano: " bezhotovostní kreditní obrat v daném měsíci (výplata mzdy / důchod) na hlavním účtu klienta 12000 kč". Sice mi neni jasne, jak by banka mohla uznavat jenom mzdu/duchod, jak by to mohla identifikovat, ale trochu jsem se polekal. Napr. by mohli zkouset tvrdit, ze z jineho meho uctu mi tezko muze prijit mzda nebo duchod, takze takovyto obrat neuznavaj...

Tak mate vyzkouseno, ze Unicredit bez problemu uznava jako splneni obratu pro vedeni uctu zdarma, i kdyz si clovek tech 12000 kc preposila z jineho sveho uctu? Nerad bych caloval 200 kc/mesic za vedeni uctu...
diky


Ano, mám to vyzkoušeno, dělám to přesně tak.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 12. 2019 14:58

minarjo píše: U mzdy je konstantní symbol 0138 (můj zaměstnavatel ho používá), u důchodu či jiných dávek sociálního zabezpečení pak 7618 (navíc původcem je účet ČSSZ, to se vždy snadno pozná).
Takže kdyby banky chtěly, dokáží to rozpoznat (pro plnění té podmínky příchozí mzdy či důchodu), ale zatím to nedělají. Navíc platbu se "správným" KS pro splnění podmínky by šlo samosebou i tak podstrčit třeba z jiného svého účtu, že.


takze byste mi poradili, kdybych chtel mit uplny klid ohledne te obratove podminky 12000 kc, abych do KS trvaleho prikazi uvedl 0138, i kdyz to bude jenom preposlani z meho uctu pravdepod. u Ing? Abych nakonec jeste nebyl obvinen z nejake fin. manipulace...

Nevite, nejsou ze zacatku uzivani U-konta nejake prazdniny na ten poplatek 199 kc za vedeni uctu, ze by se nekolik mesicu nemusel plnit ten obrat, jak to tak banky obvykle mivaji?

A nejaky napad na elegantni vycashovani tech 2000 kc z platebni karty by teda nebyl?
Ono v podstate kdyz clovek ty 2000 kc kartou utrati tak ci tak, tak by ho ani tak moc nebolelo, kdyby ten slibeny bonus po 45 dnech nebo kolika nakoknec nedostal, je to pro nej jenom prijemny bonus navic. Max. by mohl litovat, ze si kvuli tomu zbytecne zakladal novy ucet. Neco jineho je, kdyz bych se do te utraty 2000 kc kartou nutil, tedy neutratil bych to stejne, a pak nakonec bych ani zadny bonus nedostal, tak to by mohlo byt temer vyhozenych 2000 kc, to by fakt nastvalo.

Jinak mate nejakou predstavu nebo zkusenost, jak musi byt casova souslednost toho převedeneho trvalaku (asi teda jeho prvniho provedeni) a refundovanych plateb kartou? Jako uznavaj se platby kartou probehle az po prvnim provedeni trvalaku?
A mam to teda chapat tak, ze tech plateb muze byt libovolne mnozstvi (ale treba i jenom jedna), a kazda z nich bude az do te celkove vyse 2000 kc do 45 dnu refundovana (+casovy limit 29.2.20)? diky

jinak diky Surik, jisy a dalsi.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 12. 2019 15:49

Akce od UCB (odměna 100 Kč měsíčně po dobu jednoho roku) se účastním od loňského listopadu (teď tedy končím), takže potvrzuji to co píšou ostatní, že pro bezplatné vedení U konta tam stačí poslat 12 tisíc z jiného svého účtu (jen ten jiný účet nesmí být také u UCB, to je celé). Žádné konstantní symboly nejsou třeba, to byla jen má poznámka k tomu, jak by se měla dát identifikovat výplata) důchod, to ale žádná banka nepoužívá.
Jinak podmínku vkladu pro nulový měsíční poplatek je třeba plnit od druhého celého měsíce. Takže kdo založí třeba v půlce prosince, splnit musí poprvé v únoru, aby nebyl poplatek.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 12. 2019 16:30

ted jsem se jeste dozvedel na infolince, ze pry kazda autorizac. smska 1,50 kc. takze i kdyz se budu chtit podivat na zustatek, tak je to 1,50 kc? to je teda pekna pakarna, jak si to muze banka dneska jeste vubec dovolit uctovat, vzdyt to jsou snad jedini na trhu, ne?

Takze vy, kdo Unikredit bezne pouzivate, predpokladam mate vsichni aspon ten Smart klic v mobilu, ktery generuje overovaci kody zdarma? Ja hodlam pouzivat spis IB nez smartbanking, na IB jsem zvykly, kdyztak teda IB v kombinaci s tim Smart klicem na tabletu.
Snad uz u Unicredit neni zadna dalsi zrada jako ty zpoplatnene autorizacni smsky...

-- 29. 12. 2019 16:36 --

minarjo: diky. takze kdyz bych zalozil Ukonto jeste 31.12. (abych jeste mel narok na refundaci 2000 kc za platby kartou), tak bych musel obrat plnit uz od 2/2020? Na infolince mi tvrdila, ze az od 3/2020. Spis ale budu verit lidem se zkusenosti tady na foru, takze asi kecala.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 29. 12. 2019 17:31

to o cem ty mluvíš tak zpoplatnuje kazda banka. kazdou jednotlivou sms ci v baliku xy smsek.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sNOWu 29. 12. 2019 17:56

autorizační sms nezpoplatňuje každá banka
sNOWu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 12. 2019 18:10

Jsou dvě možnosti mít autorizační SMS zdarma:
1) U konto Premium
2) navázat autorizační SMS na spořící účet

-- 29. 12. 2019 18:10 --

evelista píše:to o cem ty mluvíš tak zpoplatnuje kazda banka. kazdou jednotlivou sms ci v baliku xy smsek.

Naopak, téměř žádná banka autorizační SMS nezpoplatnuje.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 29. 12. 2019 18:38

pokud se bude chtit podivat na zmenu zustatku přes nejakou autorizovanou sms která mu prijde vždy po zmene stavu na uctu, tak presne toto zpoplatnuje snad kazda banka.

jinak Petre, fakt jsi to na infolince spatne pochopil, ta ses ptal nejakym obloukem na posilani stavu uctu do sms a tim padem vznikl tento hoax na ucb.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků