Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 6. 2020 08:58

@suram:
A jak hezky natahují dobu, po kterou klient nesmí mít u banky dřívější konto, teď už je to 36 měsíců. Opakovače akcí nejen z tohoto fóra víc a víc eliminují :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 09:13

To je úroveň! Všude napsané MC, ale obrázek karty VISA. To zas bude chaos.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod psovod78 12. 6. 2020 10:19

A proc je dulezite, jestli to je Visa nebo MC? Mel jsem za to, ze jedina zajimava karta v nabidce je MM kreditka, protoze ma kurzy asociace. Ty zlate, atd, jsou k necemu dobre?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 10:31

Jsou dobré tím, že mají při navázání na EUR účet kurz asociace + zdarma výběry + je to debetka. Tím je to v podstatě na cestování nejlepší karta, protože se s ní dá na celém světě v pohodě vybírat z bankomatů i platit, navím má cestovní pojištění a další blbosti. V podstatě nic jiného člověk nepotřebuje.

Na placení je lepší jen KK HB.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 12. 6. 2020 10:53

ale ten kurz asociace je pouze vs. EUR?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 6. 2020 10:55

Všechny měny se kurzem asociace převádějí na EUR a strhávají z účtu v EUR. Na Tobě je jen účet naplnit levnými EUR.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 11:03

Mám v EUR hezkou část příjmů, takže je většinou ani nenakupuji. Ale i to by nebyl problém.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod psovod78 12. 6. 2020 11:37

Jasny, diky za vysvetleni.

EDIT: a ten ucet predpokladam nic nestoji, pokud ho mas k Premium Kontu?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 12:31

Ne, žádné náklady tam nejsou. Jen 6 Kč za příchozí/odchozí platbu v EUR.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 6. 2020 14:10

EUR ucet je zdarma i k U-konto, neni treba premium. Akorat neni pojisteni ke karte.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod VVNP 13. 6. 2020 11:47

Hmmm tak to by mě zajímalo, jaký osud stihne M&M zlatou kreditku, resp. celý program. Mám ji jako primární platební kartu, pro mě je zásadní výhoda automatické inkaso splátky zdarma. Jestli by ale měly skončit dobré kurzy cizích měn, tak se s celou bankou rozloučím. I Lufthansa avizovala změnu programu (resp. že to teďka kvůli situaci odkládá), nevíte, co se vlastně změní?
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigzachod 13. 6. 2020 22:13

přemýšlím, že si založím ukonto kvůli tomu bonusu 2500Kč (1% zpět plateb kartou), chci se jen ujistit co jsem vyčetl, účet je zdarma pokud na něj příjde 12 000Kč (jako 2 kila za vedení účtu je síla), počítá se i příjem ze svého účtu z jiný banky?
Do kreditního obratu se započítávají bezhotovostní příchozí úhrady (mzda, důchod, dávky...) a nezapočítávají se následující operace: příchozí úhrady z běžných účtů téhož majitele, příchozí úhrady ze
spořicích účtů téhož majitele, převody mezi účty klientů v rámci TANDEM, převody z termínovaných vkladů na běžný účet, příchozí úhrady ve prospěch běžného účtu z úvěrových účtů, připisované úroky,
vratky poplatků, storna karetních transakcí.
Dále jsem si všiml, že jsou zpoplatněny autorizační sms za 1,5Kč... což se dá vyřešit token klíčem na mobilu... Ještě je tam nějaká jiná věc na co si dát pozor?
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 13. 6. 2020 22:46

bigzachod píše:
"přemýšlím, že si založím ukonto kvůli tomu bonusu 2500Kč (1% zpět plateb kartou), chci se jen ujistit co jsem vyčetl, účet je zdarma pokud na něj příjde 12 000Kč (jako 2 kila za vedení účtu je síla), počítá se i příjem ze svého účtu z jiný banky?"

Není to žádný problém - pokud jde platba z jiné banky, UCB nemůže poznat, jestli jde o stejného člověka.

"Dále jsem si všiml, že jsou zpoplatněny autorizační sms za 1,5Kč... což se dá vyřešit token klíčem na mobilu... Ještě je tam nějaká jiná věc na co si dát pozor?"

Používám starý klasický telefon, žádný smartphone. Při zakládání účtu jsem na to upozornil a banka mi sama, bez nějaké spec. žádosti poplatky za autorizační SMS cca po 1 měsíci začala odpouštět.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 14. 6. 2020 07:57

VVNP píše:Hmmm tak to by mě zajímalo, jaký osud stihne M&M zlatou kreditku, resp. celý program. Mám ji jako primární platební kartu, pro mě je zásadní výhoda automatické inkaso splátky zdarma. Jestli by ale měly skončit dobré kurzy cizích měn, tak se s celou bankou rozloučím. I Lufthansa avizovala změnu programu (resp. že to teďka kvůli situaci odkládá), nevíte, co se vlastně změní?


Přesně to samé mě taky zajímá. Navíc mám i dost mílí, které bych chtěl využít, ale chtělo by to ještě nějaké došetřit...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigzachod 16. 6. 2020 18:42

účet založen, ale nestačím zírat, snažím se to zprovoznit, ale čučím na to s otevřenou pusou...
oukej emailem mi přišlo uživatelské číslo/id, smskou mi přišli 2 kódy pro aktivaci smart klíče a smartbanking... stáhl jsem si tedy aplikaci smartbanking... zadal jsem uživatelské číslo, pak přišla smska s nějakým které si ta aplikace sama, jak jsem pochopil sama přečetla, ok dobrý, nastavím pin kod pro přihlášení, všude píšou, že smart klíč se aktivuje ve smartbanking, tam o něj není ani zmínka... tak se chci nalogovat do internetbanking, zadám uživatelské číslo a pak to po mě chce bezpečnostní kód, a ten jako vezmu kde? zkusil jsem zadat ten pin kod pro aplikaci, špatně, aktivační kod je moc dlouhej..., a heslo pro komunikaci s bankou taky nefunguje... co to je bezpečnostní kód? nebo čím se tam jako mám přihlásit?

no dop...le kam jsem to zase vlez

edit: už jsem na to přišel, ta mobilní aplikace je zároveň smart klíč, který generuje ty bezpečnostní kódy pro přihlášení do internetbanking...

má aktuálně unicredit nějakou kreditku, která stojí za to?
bigzachod
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků