Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 30. 8. 2019 09:15

co to je za teci?: je akce, ucb je splni a ab ne, a ucb je ta spatna?

lol rofl trol, mam dojem ze nejsi inteligentni.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2019 09:58

No, spíše UCB zkrátka není schopna řešit nestandardní situace, nebo ne dostatečně rychle.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 8. 2019 10:30

evelista píše:co to je za teci?: je akce, ucb je splni a ab ne, a ucb je ta spatna?

Ale vždyť je to přeci naopak, Air plní Albert odměnu teď už všem dle podmínek a UCB nikoliv! Z pohledu bank vždy platilo, že cashback nemá být součástí odměny (viz vyjádření ve vlákně Air Bank). To že přiznáván byl (u UCB někomu ještě je) je programátorská chyba (kterou mnozí zde využili), ne to, že by UCB něco navíc plnila. Tedy zatímco programátoři v Air tuto chybu rychle (i zpětným odečtem) zalepili a odměny v Albert jsou sice i nadále přiznávány, jen se vždy hodnota cashbacku odečte, tak u UCB je to jinak, a to dost ručně selektivně: někomu jak vidím dále Albert odměny přiznávají i za cashback, někomu (třeba i mně) nejen že všechny předběžně schválené Albert odměny ze srpna odečetli, ale navíc (asi aby se k tomu nemuseli ručně vracet) nám nejspíš úplně tu Albert odměnu zatrhli! Usuzuji tak z toho, že mi v UCB nebyla teď přiznána odměna ani za běžný Albert nákup bez cashbacku, vůbec v přehledu není, přestože k zaúčtování došlo už 3 dny zpět. Zkusil jsem u jedné konkrétní prodejny Albert, kde nám mít odměnu 5% bez ohledu na objem, malý nákup kolem 250 Kč, a UCB to vůbec do U-šetřete evidentně nepustila :(.
Tedy: Albert to opravil a jede to dle regulí (CB odečítán, není dle podmínek nákupem), UCB systémově neopravila nic a jen selektivně někomu odměny Albert úplně deaktivovala... Tedy dávám za pravdu Patrikovi, UCB neumí systémově řešit nestandardní stavy, raději to pár lidem ručně blokne a zbylým nechá, než aby upravili SW kód přípisu jako Air... Tedy fakt banka jak z minulého století, když i toto musejí dělat ručně (ne nadarmo jako jedna z mála neumí D+0 platby, to by jejich SW asi neunesl, když neopraví ani toto :) ).
Naposledy upravil minarjo dne 30. 8. 2019 10:43, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 30. 8. 2019 10:40

u mě naposled připsány odměny na účet 20.8. za červenec, teď v Ušetřete potvrdili dalších 200 Kč za 2x CB 12.8. a 14.8. Dále už se tam žádný CB neobjevil, naposledy jsem zkusil CB 1000 Kč 28.8. a v Ušetřete to ani na chvilku neprobliklo, že by to řešili. V mobilním bankovnictví byl tento CB ještě včera jako nezaúčtovaná transakce na účtu, dnes to u pohybů na účtu vůbec nefiguruje a vidím to jen v pohybech na kartě. Divné.

Edit: teď už to v pohybech na účtu vidím, možná jsem se trefil do chvíle, kdy to překlápěli z nezaúčtováno na zaúčtováno, nebo to prostě MB z jiného důvodu nezobrazilo.

Takže u mě CB 1000 cca po 15.8. už neprošel, ty co byly původně evidovány v Ušetřete smazali a z 28.8. už se tam vůbec neobjevil. Kromě CB tam byla útrata jen pár Kč, menší CB (500) jsem nezkoušel. Takže jestli to někomu ještě funguje, tak je tam ještě nejspíš jiná podmínka nutná. Např. utratit aspoň přes 100 a CB vzít max 900 nebo podobně. Pro CB 1000 to (v mém případě) u UCB už nefunguje.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 8. 2019 11:04

@A1rh-
taky moje zkusenost, po 15.8. se v Usetrete nakup s CB nezobrazil

-- 30. 8. 2019 12:06 --

curvecardik2 píše:Jo taky hlásím bonus připsán ........ ale ne tomu, kdo věřil Minarjovi. 8-P


Kdy jsi platil naposledy s CB? Mne se od 15.8. nic nepripocita, takze zbytecne Minarja hejtujes
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2019 11:41

Mně Unicredit vypověděla obě kreditky - Axa i Miles and More, evidentně si označují "nevýdělečné" klienty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 8. 2019 11:55

Napinaji... zatim 1000 nepripsana na uctu. Posledni cb jsem provadel 13.8., cili chilli jsem to stihl do 15., kdy to firma spravujici system odmen pro obe banky sw opravila. Bonus tedy vycerpan celkove na max 1500 tralalaaa, takze se spech v objizdeni Albert vyplatil, ted uz tam nepachnu, maji vse drazsi a k tomu mega skandal koupelemi omlazovanym zelenym masem a syry pred lety...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod e-osobne 30. 8. 2019 16:51

PatrikChrz píše:Mně Unicredit vypověděla obě kreditky - Axa i Miles and More, evidentně si označují "nevýdělečné" klienty.

Uvedli nejaky duvod?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 30. 8. 2019 17:27

PatrikChrz píše:Mně Unicredit vypověděla obě kreditky - Axa i Miles and More, evidentně si označují "nevýdělečné" klienty.

A není to spíš reakce na reklamační řízení týkající se té půjčky?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 30. 8. 2019 18:00

To byla spis stiznost financnimu arbitrovi nez reklamacni rizeni ne?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 30. 8. 2019 19:58

me dneska banka vyplatila 1000kc na ucet, yes primo na ucet, ne jen v apce.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2019 17:30

e-osobne píše:
PatrikChrz píše:Mně Unicredit vypověděla obě kreditky - Axa i Miles and More, evidentně si označují "nevýdělečné" klienty.

Uvedli nejaky duvod?

Bez udání důvodu.

Jak jsem psal - banka, která drží po hromadě pomocí gumiček a lepicí pásky neumí řešit nestandardní situace, takže jediné řešení v jejich případě je vypovědět "nevýhodné" klienty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 31. 8. 2019 20:08

Takové jsou všechny banky. Já v ČS i v ČSOB už nikdy nedostanu kreditku, a to mi klidně řeknou, že to není kvůli registrům, scóringem bych prošel, ale nedají mi je "z interních důvodů banky".
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 31. 8. 2019 23:09

kazdej tady ze sebe dela eskobara. zas nedelejte ze vam nedaj kreditku za limit 30 000. proste spatne odpovidate.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 1. 9. 2019 02:37

Scoringem to projde, ale jsi prostě na blacklistu, tak nedají. Leda se nejdříve nějak pokusit vymazat z jejich blacklistu přes GDPR.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků