Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 26. 7. 2019 17:11

nedá, jedině zrušit a požádat o M&M
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 26. 7. 2019 18:25

zdravim,

jak je to s preposilanim na ucb ucet z jineho vlastniho uctu vedeneho v jine bance, za ucelem splneni obratove podminky?

vim ze se to resilo v diskusi dve stranky zpet, se zaverem ze z jine banky je to mozne, ale sel jsem touto informaci vybaven dnes na pobocku ucb praha olbrachtova (mimochodem slusna freak show, doporucuju precist recence na googlu a pak se tam vyrazit podivat) a tam jsem se na to specialne bankere ptal a tvrdil mi, ze z vlastnich uctu v jine bance obratovou podminku splnit nelze a ze musim bud preposilat prijem ze zamestnani a nebo poprosit nakeho kamarada...

to jako Vazne? mate s plnenim obratu s pomoci jineho vlastniho uctu jinde v poslednich mesicich zkusenost a muzete rict jak to presne je?

predem diky za odpoved
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2019 19:45

Pracovník pobočky UCB ti samosebou lhal, třeba já podmínku plním trvalým příkazem ze svého účtu u ČSOB/PS (můj hlavní s výplatou hlavně kvůli hypo) už 8 měsíců bez problémů :). Ano bylo zde už několikrát řečeno, že NELZE jen z čísla účtu poznat majitele. Jméno a příjmení přenesené na příchozí platbu není jednoznačným identifikačním znakem konkrétní osoby (může jít o otce, jiného příbuzného, nebo jen jmenovce...) a jinak to nemají jak zjistit. Nebo si snad myslíš, že budou volat z UCB do jiné banky, zda účet xxx/yyy nepatří náhodou klientovi s RČ zzzz? To by se jim konkurenční banka s odvoláním na bankovní tajemství vysmála :).
Tedy ztotožnit konkrétní osobu s konkrétním účtem lze opravdu jen v rámci jedné finanční skupiny a všechny podmínky všech bank tím myslí fakt jen v rámci dané skupiny, jen to do podmínek úmyslně nepíší (aby si neznalí k nim převedli výplatu či jiný příjem a účet více využívali).
Zda ti pracovník pobočky lhal úmyslně, aby sis k nim převedl výplatu a účet využíval jako hlavní, nebo z nevědomosti, to už není podstatné :).
Naposledy upravil minarjo dne 26. 7. 2019 19:52, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 7. 2019 19:49

jen info pro ty kdo chteji migrovat trvaly prevod z jiné banky do ucb kvůli petikilu, technicky ten prevod je mozny za 13 kalendářních dni, tak chci aby se to vedelo v lidu.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 26. 7. 2019 20:09

minarjo: diky za odpoved, ja protoze se v lidech snazim videt to lepsi si budu myslet ze pracovnik UCB ne ze lhal, ale jen z nevedomosti nemluvil pravdu :-D

jinak prisel jsem do UCB kvuli petikilu co zminuje evelista + kilu mesicne za splneni obratu

kazdopadne uz me nebavi vsechny ty obraty a preposilani mezi bankama resit manualne a chci si na to nastavit trvalaky s tim ze nekde bude jeden ucet a z nej se to jednou mesicne pootoci na prvni ucet kde potrbuju plnit obrat z nej se to o par dni pozdeji preposle skoro vsechno trvalakem na druhej ucet kde potrebuju splnit obrat pak na dalsi dalsi a pak to zkonci na puvodnim uctu kde to bude cekat na dalsi mesic.

a aby tam tech par desetitisic necekalo jen tak necinne, tak za tim ucelem hledam bezny ucet co s nejvyssim urokem.
pricemz to nesmi byt airbank kde je 1% (protoze airbank uz pouzivam na neco jineho a nechci v tom mit bordel).
duvodem proc to musi byt bezny ucet je ze na zadnym sporicim uctu co znam se mi nepodarilo nastavit trvalou platbu. pripadne jestli nekdo znate nejakej sporici ucet kde jde zalozit trvalak tak prosim o info.

mate nekdo tip na nejaky bezny ucet zdarma s co nejvyssim urokem pripadne na sporici ucet kde je urok vic jak procento a lze na nem nastavit trvalej prikaz a vzaroven je schopnej automaticky prijimat z venku?
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 7. 2019 20:38

Trvalý příkaz ale neplní podmínku ručně zadané odchozí platby.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 26. 7. 2019 21:04

Zkus Richee účet 1.5% do 300k, to nejlepší co seženeš, na plnění obratu je to ok s trvalým příkazem.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 26. 7. 2019 21:05

redhaven píše:Trvalý příkaz ale neplní podmínku ručně zadané odchozí platby.

diky za upozorneni, to je pravda...

tak to budu muset vyresit na mobilu reminderem a jednou mesicne si z mobilu z ucb smartbankinu preposlat korunu (predpokladam ze to by melo stacit)

-- 26. 7. 2019 21:05 --

cz01 píše:Zkus Richee účet 1.5% do 300k, to nejlepší co seženeš, na plnění obratu je to ok s trvalým příkazem.

diky za hint... s tim jeste zkusenost nemam... mrknu na nej
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fyluta84 26. 7. 2019 21:24

Už mám sice dost bank, ale poslední 3 šly krásně online.

asi mně stací 100/měs ..
lze to udělat vše online ? kvůli 500,-nechci řešit inkaso a docházku na pobočku.

Nemám rád osobní styk s bankéři :D
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2019 22:12

Ne, fyluto. Pokud vím, tak Kodex mobility klientů (formulář Žádost o změnu banky, zde zejména jeho pasáž o přenesení trvalých plateb a inkas, rušení původního účtu není třeba) lze v UCB podepsat stále pouze na pobočce. I online založení U konta je u nich novinka, když jsem kvůli stejné akci zakládal a Kodex mobility uplatňoval v říjnu na pobočce já, ještě to neuměli online ani jedno.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 7. 2019 23:10

ja bych doporucil richee, mas moznost davat love na pobočce když na to prijde a mas 300kc v zakladu za pozvani, krasa ne? :) 1,5pa na ten pocit ze to nemas na nule
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 26. 7. 2019 23:29

evelista píše:ja bych doporucil richee, mas moznost davat love na pobočce když na to prijde a mas 300kc v zakladu za pozvani, krasa ne? :) 1,5pa na ten pocit ze to nemas na nule

evelista: jj presne... pro ten pocit ze se tam nebudou valet jen tak i tech 1,5% uvitam, takze uz sem ted na richee na zaklade zminky od cz01 koukl a taky se mi to zda jako nejlepsi moznost... tak sem mu napsal o refferal (kdyz se do pondelka neozve tak poprosim jinde ;-))

ale nechapu tvoji zminku o 300kc do zacatku... pokud jde o tu akci doporuc a ziskej tak sem pochopil ze ty by mela dostat jen doporucujici strana, bo se pletu?
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod psovod78 27. 7. 2019 00:54

Dostanou je obe strany.
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 27. 7. 2019 09:21

Poslal jsem ti zprávu s refferal, díky a skutečně obě strany získají bonus.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 7. 2019 18:14

Usetrete, dnes připsáno, ale jen část, zajímavé. ;-) :hm
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka