Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 15. 8. 2019 09:02

Tak je taky vše vystornováno, nechali tam jen 200Kč :(
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 09:04

Tak já mezi nákupem, nákupem na benzínce a cashbackem vidím podstatný rozdíl, a tipoval bych, že jde o výši marže, z níž poskytují odměny. Ano, využil bych jejich chyby, ale zrovna tohle bych asi ani neměl chuť reklamovat, jakože se s bankami hádám o leccos.

-- 15. 8. 2019 10:08 --

Navíc tedy považovat cashback za "nákup", neřkuli "zaplacení za zboží" už mi nepřijde být úplně interpretačně možné. :)

"Navštivte naše supermarkety a hypermarkety kdekoliv v České republice, zaplaťte za zboží kartou a získejte slevu 30 Kč při nákupu nad 500 Kč a 100 Kč při nákupu nad 1 000 Kč. Maximální možná částka, kterou lze v rámci této nabídky získat zpět, je 1 500 Kč. Sleva je poskytována na celý nákup a platí na všechny útraty od momentu aktivace až do ukončení platnosti nabídky. Slevu nelze uplatnit na čerpacích stanicích Albert."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 10:46

Však reklamovat to předpokládám odsud z fóra nikdo nebude, to by bylo pravda trochu drzost :). Ale jde spíš o to, že u zcela stejné akce bonusu se stejným textem podmínek (ostatně dělá to stejná marketingová firma) u Albert transakcí s cashbackem nemá Air bank vůbec žádný problém (v pohodě mi před necelým týdnem vyplatila za červenec cca 2000 Kč, měl jsem tam jednu prodejnu s bonusem 10%), ale UCB to hezky hromadně stornuje a všem nechává jak tak čtu jen 200 Kč :).

Jinak ono jde o to, že obě banky v historii transakcí neoddělují částku CB a nákupu, je to dohromady v jedné částce, takže bych přiznání odměny i za CB neoznačil za "chybu", jako spíš za to, že to nejde zautomatizovat, aby byl jen CB vyloučen... Air bank to (zatím) neřeší, v UCB evidentně ale začali s manuálním stornem transakcí s CB.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 11:31

Nepřijde mi, že by banky nedostaly cashback a nákup oddělený, u KK bývá cashback zpoplatněn a úročen, takže by měl být identifikovatelný.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod filas81 15. 8. 2019 12:11

tak už mi také svítí v u-setrete 200,- místo 1804,- co tam bylo dopo...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2019 12:11

No bylo by krasne, kdyby to z UCB nekdo cetl a treba napravili to, co jsem tu vypisoval.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 8. 2019 12:46

Divný Ústav, za druhou půli července mě měli dát 100, svítí to jako dnes vyplacené, na účtu však 100 připsáno není. 8-D
Ferda mravenec UCB ručně stihnul odškrtat do výplatního termínu pár stovek opovážlivců a ty co nestihl, pro jistotu zablokoval převod na účet i když to v Ušetřete svítí jako vyplacené za druhou půli července.... 8-D
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 13:14

@redhaven:
Buď v klidu, na U kontě to budeš mít hned další pracovní den poté, co se to v U-šetřete překlopilo do stavu vyplaceno (tak tomu bylo i při poslední výplatě koncem července). Protože jak známo, tak UCB jako jedna z mála neumí D+0 mezibankovní platby, evidentně to platí i mezi systémy v rámci banky :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 15. 8. 2019 13:38

Já provedl s UCB asi 11 nákupů, tak polovinu normální nákupy a druhou polovinu CB a dnes sms, že mi vše vyplatili. V u-šetřete to vidím, jako vyplacené, na účtě to očekávám zítra, takže za mě v pohodě. Otázka, jak to bude do budoucna.

Btw nákupy jsem prováděl průběžně během měsíce.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 13:56

drkarel píše:Nepřijde mi, že by banky nedostaly cashback a nákup oddělený, u KK bývá cashback zpoplatněn a úročen, takže by měl být identifikovatelný.

Přesně jak píšeš: u kreditek si to banky dobře evidují a i v transakční historii píšou cashback jako samostatnou položku kvůli úročení ihned. Ostatně když do fóra cca měsíc zpět někdo dal snímek z bankovnictví HB z kreditky s odděleným cashbackem a přesto bonusem (tehdejší krátká akce HB), tak zde cashback hon tím vlastně zahájil :).
U debetních karet si ale myslím, že to banky nerozlišují, protože nemusí. V transakční historii u Air i UCB to je pak jako jedna položka a nejspíš ani sama banka tímto způsobem zaúčtovánou platbu už nemůže dodatečně rozdělit na CB a zbytek jako u kreditek, kde to dělí hned před samotným zaúčtováním. Proto už jsem zde minimálně třetí, komu UCB vše smazala a nahradila to paušální odměnou 200 Kč (kde přišli zrovna k této částce pro nás všechny, to nevím :) ). Když by data o CB měla zvlášť, byla by schopná odměnu bez CB vypočítat přesně. Ale tento paušál 200 Kč u více zdejších diskutujících svědčí o tom, že toho schopni nejsou to oddělit.

-- 15. 8. 2019 15:13 --

@cz01:
O jakou částku k výplatě u tebe šlo? Zatím to vypadá, že jim vadí výplata (tedy odměny za 14 dní) cca od 1000 Kč výš, protože pod tuto hranici nedělali zatím restrikci mně (před 14 dny) ani teď jiným...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 15. 8. 2019 15:51

no mně dneska stovka odměny přišla a odpo email, že mi vyplatí odměny za nákupy v plné výši, tak zítřek ukáže
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 15. 8. 2019 17:00

900 kč mi vyplatí teď a do dalšího období mi spadlo 200 kč, takže zatím vše ok a žádná redukce.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jan.za 15. 8. 2019 17:08

cz01 píše:900 kč mi vyplatí teď a do dalšího období mi spadlo 200 kč, takže zatím vše ok a žádná redukce.

Kolik jsi z toho mel cashback? Nakupy v druhe pulce mesice?
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 15. 8. 2019 19:19

CB 4x, 5x nákup od datumu 15.7. do 30.7., od 1.8. 2x CB a 1x CB rezervace a na příští měsíc hlásí vyplatit 200 Kč, takže asi v pořádku a mě se to nedotklo, ale říkám, uvidí se až zítra, až to skutečně přijde na účet.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 20:18

To se shoduje s mými poznatky i jinde: 800 i 900 Kč vyplatí bez redukce, od 1000 Kč se v tom začnou ručně šťourat. Snad hranici neposunou ještě níž.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka