Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Panchy 19. 1. 2020 16:09

Jen pro orientaci aktuálně naúčtované kurzy (v období mezi 2.- 14. lednem) na kartách Unicredit
AED:
MC Gold (Miles&More) kreditka platby u obchodníků (DUBAI) 1AED=6.14-6.19CZK
THB:
MC Gold debetka výběry z ATM (Thajsko) 1THB=0.77-0.78CZK (včetně poplatku 220THB, žádný bankomat bez tohoto poplatku jsem nenašel)
MC Gold (Miles&More) kreditka platby u obchodníků (Thajsko) 1THB=0.74-0.75CZK
Panchy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 1. 2020 17:03

filas81 píše:mě to naučtovali poslední den v měsíci. Měl jsem taky problém, že jste vložil na pokladně místo poslaní na účet. Shrábnu poslední stovku jako bonus a čau. BTW CB do alberta už mi taky připsali jen částku vočesanou vo CB, takže nejvyší čas udělat pápá..

Mne jeste zapocitali 2% i z CB, jak je ted nova akce z plateb nad 500kc....ale zatim mam jenom 3
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 1. 2020 22:20

Započíst a vyplatit odměnu z programu U-šetřete, to jsou u UCB dvě různé věci. Kontroly (a škrtání odměn) dělají nejspíš stále jen u těch, co mají celkovou odměnu nadprůměrně vysokou, a to často až krátce před její výplatou (takže z odměn za první půlku ledna mohou škrtat až v druhé půlce či koncem ledna atd.). Sám jsem to měl se škrtáním podobně, dokud jsem nesnížil půlměsíční odměnu cca pod 300 Kč (třeba 200 Kč za druhou půlku prosince ještě prošlo).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 1. 2020 08:35

UCB vyplatilo zatim plne celou castku od pocatku tech akci. Naposledy 1000kc za posledni 3 mesice
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 1. 2020 12:14

čulibrk píše:To se dalo čekat, UniCredit Bank mi nepřipsala bonus dle podmínek akce do 45 dnů od platby.

Sláva uznali reklamaci z MARKETINGOVÉ KAMPANĚ U KONTO: 2 LITRY JSOU VÍCE NEŽ 1, připíšou ručně 24.1.2020. Už jsem se bál, že to budu muset řešit jako Patrik přes arbitra.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 1. 2020 19:22

Za jak dlouho ty 2000 pripsali, komu to uz pripsali?
Platil jsem tedy az v lednu (8-13., rozlozeno na nekolik plateb), ale myslim ze nekdo tu psal ze mu to pripsali celkem brzo.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jhypo 20. 1. 2020 19:58

10.1. proplatili útratu z 29. a 31.12.
novější zatím ne
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 1. 2020 20:05

V mém okolí v průměru do 8 dnů od platby. Mně ještě ale ani platby z 11/2019, proto jsem 2x reklamoval.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 20. 1. 2020 21:08

Odměna připsaná 10.1., platba byla 16.12.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 1. 2020 22:55

Dik, tak to vypada ze je cas do 10. unora.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 22. 1. 2020 16:40

Tak u mě Albert poprvé neprošel... Až do konce roku bylo vše OK bez ohledu na výše plateb. Nyní v lednu jsem měl dvě platby a vratka asi 130 Kč celkem. Naskočilo to, ale další den se tam objevily stejné částky s mínusem... asi náhodný ruční zásah (tak velká částka, jak tu píšete to není - jen 130 Kč)
Jaká je zkušenost s dalšími platbami? Má smysl to dělat dál, nebo už je tím pádem smůla i do budoucna? Sice to asi dělají nějak ručně, ale když už mi to jednou odečetli, tak jestli to pak hlídají a kontrolují i dál nebo je to zase na náhodě?
Asi to zkusím, pokud bych tam šel zase nakupovat, ale už to za ty 2% a cca 60 Kč na nákup skoro ani nestojí - pak nevím co s hotovostí a musím s tím do banky =D
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 22. 1. 2020 21:29

Myslite, ze se jeste muzu zapojit do kampane "bonus 2000 kc zpet na ucet za nakupy platebni kartou", kdyz u Unicredit zatim nemma vzbec nic? Do konce roku jsem to na pobocku nestihl, ale na zacatku ledna bylo mi snad po chatu sdeleno, ze se lze jeste zapojit pri zalozeni Ukonta online do konce ledna.
Akorat neni jasne, jestli do konce ledna 2020 staci ucet vc. zadosti o mobilitu zalozit nebo zda musi byt do konce ledna mobilita dokoncena, coz by uz mohlo byt casove blbe zvladatelne.

V teto otazce samotni operatori infolinky plavou, taky v odpovedi na otazku, v kterem okamziku je vlastne mobilita dokoncena a kdy se zacinaji uznavat platby kartou (zda je to napr. hned pri navedeni prevedeneho trvalaku na Ukonto (ze se mi to tam zobrazi) nebo az pri prvnim fyzickem provedeni toho trvalaku (ze se z nej poprve provede platba)), a taky v otazce min. jak dlouho po zalozeni uctu to dokonceni mobility obvykle nastava.

Zeptam se tech, co uz jsou v teto kampani dal, prisla vam opravdu od Unicredit nejaka notifikace, jakmile jste meli dokoncenou mobilitu, o tom, ze mobilita je splnena a ze uz se vam zacinaji pocitat platby kartou? A jak dlouho po zalozeni Ukonta to asi bylo?
Podle podpory pry o tom posilaji nejakou smsku, ale jejich informace uz beru s rezervou.
Diky

-- 22. 1. 2020 21:39 --

Dodam, ze to info, ze cela kampan datem 31.12.2019 neskoncila a ze je dalsi termin pro zapojeni do kampane do 31.1.2020, pokud klient zalozi online, beru jako temer stoprocentni, protoze mi to bylo sdeleno nezavsile hned dvema pracovniky Unicredit a to tomu dodava duveru.
Akorat je otazka, jestli se to jeste ted stiha vzhledem k te mobilite a vzhledem k tomu, ze je nejasne, ceho se ten termin 31.1.2020 presne tyka, zda jen zalozeni uctu nebo i mobility.
Na klient. centru to nejsou schopni specifikovat, ale tak jim o nic nejde, at si to klient klidne zalozi zbytecne, ze jo...
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 1. 2020 06:01

Markil píše:Tak u mě Albert poprvé neprošel... Až do konce roku bylo vše OK bez ohledu na výše plateb. Nyní v lednu jsem měl dvě platby a vratka asi 130 Kč celkem. Naskočilo to, ale další den se tam objevily stejné částky s mínusem... asi náhodný ruční zásah (tak velká částka, jak tu píšete to není - jen 130 Kč)
Jaká je zkušenost s dalšími platbami? Má smysl to dělat dál, nebo už je tím pádem smůla i do budoucna? Sice to asi dělají nějak ručně, ale když už mi to jednou odečetli, tak jestli to pak hlídají a kontrolují i dál nebo je to zase na náhodě?
Asi to zkusím, pokud bych tam šel zase nakupovat, ale už to za ty 2% a cca 60 Kč na nákup skoro ani nestojí - pak nevím co s hotovostí a musím s tím do banky =D

Kolik bylo z nákupu CB? Když je to nápadně rozdílné, zasáhnou, tzn nákup za 50 a CB 2500....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 1. 2020 09:38

v podmínkách akce 2 litry za převedení účtu do UCB bylo jasně napsáno, že končí dne 31.12.2019. Nevím co tu vymýšlíš.
Nikdy mi žádná SMS o tom, že převod TP do UCB byl uskutečněn, nepřišela (zjistil jsem to tak, že v původní bance byly TP zrušeny, a v UCB byly založeny). Zaplatil jsem jednou kartou (hned co jsem ji obdržel) boty, a asi za tři týdny mi přišly v úplné tichosti ony dva litry.
Je jen otázkou zda soužení se s UCB za ty dva litry stálo. Banka je úplně mimo bankovní realitu České republiky roku 2020.
Vyhlížím 30.6. kdy účet i těhle bukvic budu moc zrušit.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 23. 1. 2020 14:13

slavo963 píše:Kolik bylo z nákupu CB? Když je to nápadně rozdílné, zasáhnou, tzn nákup za 50 a CB 2500....

To si nemyslím. Vždy jsem měl třeba 20 Kč nákup a potřebný cashback a až do prosince, nebyl problém. Až v lednu to odečetli... To by museli toto pravidlo nasadit až teď...
Nějjak nenacházím žádný klíč, podle kterého postupují. Buď je to náhoda, a nebo jedině, jestli nesledují nějakou celkovou částku, kterou za albert už vyplatili a když to přeleze nastavenou hranici, tak to někdo začne ručně kontrolovat a rušit. Ale to by asi neprocházel třeba Patrik.
Markil
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka