Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 6. 2020 02:56

Já když vkladal v sobotu či v neděli tak za pár minut jsem platil jejich kartou celej vklad.
Dřív když se ovšem vložilo v pátek po 15 hod tak prachy připsali v pondělí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pospa874 1. 6. 2020 09:52

Zkoušel jsem vklad tuto sobotu odpoledne. Připsáno až dnes. Ale k disponobilním zůstatku (v blokacích) to bylo hned. Takže zaplacením kartou to je možné využít, protože pravděpodobně dojde k zaúčtování ve stejný den. Problém je, když bych zadal příkaz k úhradě (ale ten by o víkendu u této zpátečnické banky nešel) a dostal bych se do "účetního" mínusu.
Pospa874
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 09:57

Kdyz to mas v disponibilnim?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 1. 6. 2020 10:03

ja ucbko mam vlastne rad a nehodlam ji vubec rusit, je to proste uplne jina banka, jiny mysleni, vim ze je dost alternativni, ale proste mam vsechno a i ucbcko proste
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 10:14

Ps: majitel jejich baraku je adventista
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pospa874 1. 6. 2020 10:19

vpe píše:Kdyz to mas v disponibilnim?

No přece bych s tím nemohl chtít disponovat, když je to v disponibilním. Nechápu, jsem zvědavý na výsledek reklamace
Pospa874
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mareka 1. 6. 2020 11:37

Ruším účet u UCB prostřednictvím mobility a naskočil mi poplatek 50 Kč: POPL.TUZ.PL.ODCH.ST.PAPIR 1x50,00

To posílají na rozloučenou výpis za 50 Kč?
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 6. 2020 11:52

To už se to nedávno řešilo, je to údajně za výpis tvých trvalých příkazů/inkas předaný papírovou formou tvé nové bance. Ale reklamaci dotyčnému uznali a platbu vrátili, že při využití kodexu mobility toto účtovat nemají.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 1. 6. 2020 12:10

Zaznamenal jsem zde dříve reklamaci za "Zrušení trvalého příkazu na papírovém nosiči" (3x150, -)

U mne je uveden mírně odlišný text. Každopádně podána reklamace a čekám na reakci.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 4. 6. 2020 09:12

Dnes jsem zjistitl, že jedna platba minulý týden v Kauflandu mě byla účtována 2x (placeno na samoobslužné pokladně KK). Je nějaká šance na chargeback?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 6. 2020 10:44

Podej normálně reklamaci, je vysoká šance, že ti to vrátí
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mareka 4. 6. 2020 11:04

mareka píše:Ruším účet u UCB prostřednictvím mobility a naskočil mi poplatek 50 Kč: POPL.TUZ.PL.ODCH.ST.PAPIR 1x50,00

To posílají na rozloučenou výpis za 50 Kč?

Tak odpověď banky: "Z dostupných bankovních záznamů jsme ověřili, že jste u banky X podal dne Y Žádost o změnu platebního účtu.
V části I. bod 1. je uvedeno, že žádáte ke dni Z o převedení kladného zůstatku peněžních prostředků z účtu dosavadního poskytovatele na účet vedený u nového poskytovatele. Uvedená služba je, dle Sazebníku odměn za poskytování bankovních služeb UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. článek 6.Tuzemský platební styk , Ostatní služby, zpoplatněna částkou 50 Kč.

Na základě výše uvedené skutečnosti musíme konstatovat, že poplatek Vám byl účtován oprávněně.
Je nám líto, že pro Vás nemáme příznivější zprávu, ale Vaši reklamaci zamítáme."
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 4. 6. 2020 11:31

https://cbaonline.cz/standard-mobility-klientu

Standard Mobilita klientů říjen 2018
https://cbaonline.cz/upload/768-standar ... tu-v03.pdf

§ 206
...
- Pokud klient dodrží standardní postupy, jejichž cílem je zajistit hladký a bezproblémový průběh
změny platebního účtu, nejsou služby spojené s takovými kroky zpoplatněny.

- K přiměřeným poplatkům přistupují poskytovatelé pouze v případech, kdy se požadavky klienta
výrazně odlišují od standardních postupů, např. za služby spojené se změnou platebního účtu
vedeného v cizí měně. To může vyžadovat manuální zásahy do celého procesu a zvýšené náklady.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 6. 2020 09:19

Unicredit si účtuje 6 Kč za příchozí i za odchozí SEPA platbu??
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 6. 2020 11:59

ano
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka