Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 7. 2020 22:46

V podmínkách české UCB to uvedeno není. A zúčtovací měna asociace VISA byla dosud skutečně USD, nikoliv EUR.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 7. 2020 07:32

No, faktem je, že v bodě 7.3b je výslovně napsáno, že pro MC je to EUR. Pro VISA tam zúčtovací měna uvedena není.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 7. 2020 09:04

Delitzsch píše:A zúčtovací měna asociace VISA byla dosud skutečně USD, nikoliv EUR.

Myslím, že tohle už nějaký čas není obecně pravda.
Dřív byla zúčtovací měna pro VISA opravdu USD (zatímco pro MC to byla EUR), ale teď má VISA obě měny EUR i USD.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 7. 2020 11:49

Měl jsem na mysli VISA v UCB. Ale kdo si počká, ten se dočká. Brzy se uvidí, jak se nová DK propojená s účty CZK a EUR chová.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 24. 7. 2020 12:35

Neví někdo, jestli po obdržení nové KK Miles & more (prolongace) zůstanou stejné údaje na nové kartě- číslo, kód? Jde mi o to, jestli budu muset změnit údaje i u předplacených služeb (např. Netflix).
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 7. 2020 15:06

Bez ohledu na banku: i kdyby zůstalo číslo karty/CVC beze změny (což obecně nebývá, CVC bývá snad u všech bank nový, i když číslo karty někdy zůstane), tak že změní minimálně datum "platnost do", které je součástí zadání online plateb. Takže aktualizace je pak samosebou třeba, stejně jako třeba u Curve i jiných služeb.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 24. 7. 2020 19:00

Už ale delší dobu funguje jako součást karetních systémů služba, která tyhle informace obchodníkům strhávajícím si předplatné předá. Takže „samosebou“ to nevyžaduje nutně ruční akci – ale beztak je to lepší zkontrolovat.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 29. 7. 2020 08:19

Cashback 3 % bez limitu? To vypadá zajímavě, i když hlídat si těch 12000 je votrava... https://www.penize.cz/osobni-ucty/41929 ... doporuceni
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 7. 2020 09:37

UCB bych nedoporučil ani nepříteli. Konečne jsem se jich zbavil.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 29. 7. 2020 09:46

Když tak pročítám tady ty fóra, tak jsem ještě nenarazil na banku, kterou by někdo vychvaloval. Nebo se mýlím?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2020 10:34

Vždy záleží na tom, jaké jsou tvoje potřeby. Z mých více než 10 bank není žádná perfektní, ale řadu z nich považuji za nejlepší ve své oblasti:

FIO - jejich internetové bankovnictví. Považuji za nejlepší u nás a pokud bych chtěl jen účet se základními službami, rozhodně bych byl pro FIO.

mBank - potom, co zavedla možnost blokování DCC a poplatku z bankomatu je díky své kartě Svět velmi vhodnou bankou pro cesty do zahraničí

ČSOB Premium, Erste Premier - banky, které mi zdarma poskytnou dobré pojištění a vstupy do salonků

Sberbank - "jen tak" mi dá 1234 Kč ročně. Taky by se dala používat jako univerzální banka, ale to jejich IB je hrozné, tedy aspoň to staré, na nové mě ještě nemigrovali.

Hello - jejich karty mají nejlepší kurzy z českých bank, když se k tomu přičte i 1 % vratka, tak nejlepší kurzy na našem trhu. A 1 % na spořáku do 300 tisíc je nyní "jednooký mezi slepými králem"

Minimálně zmíněné banky si tedy dovolím "vychválit", minimálně v té oblasti, kde jsou dobré.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 29. 7. 2020 10:57

Jinými slovy: Když mi banka dá něco zadarmo nebo nějaký bezpracný benefit, tak je dobrá.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 7. 2020 10:59

Leonos píše:Cashback 3 % bez limitu? To vypadá zajímavě, i když hlídat si těch 12000 je votrava... https://www.penize.cz/osobni-ucty/41929 ... doporuceni

kdyby někdo chtěl, tak rád doporučím
minimálně jejich kreditky MC Miles&More jsou zajímavé díky kurzu asociace

jinak mi včera volali z uni, tak jsem se informoval na výměnu MC za VISA, teprve s tím začnou cca za měsíc a proběhne to ve vlnách
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 7. 2020 12:10

Jaký bude prepočet na Visa? Kurz asociace?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 30. 7. 2020 07:40

UniCredit Bank se rozhodla k radikálnímu kroku a svým klientům na podzim převydá platební karty Mastercard na platební karty Visa. Nové platební karty již budou převážně Visa, původní banka klientům ukončí a mezitím jim přijde nová Visa karta. Mastercard Miles & More bude i nadále v platnosti. Kreditní karty od Mastercard pro všechny klienty budou i nadále v platnosti a pro privátní a korporátní klienty bude k dispozici prémiový typ karty od Mastercard, tj. Master Gold.

https://www.mesec.cz/clanky/produktove- ... enize-zpet
cz01
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka