Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 8. 2020 08:02

Dotaz...také bych zrušil nějaké mrtvé účty jako creditas, hello, richie ( to je vlastně creditas), trinity, airbnk a nechal si jen rb, čsob,monetu a mbank, fio ( to bych možná taky zrušil)
Jaká je nejsnazší cesta ?
Mobilita se přeci využívá při převodu účtu jinam ale já vlastně nechci nic převádět, chci rušit
Díky za radu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 8. 2020 08:24

Všechno zrušit přes Airbank, pak si můžeš zrušit i tu.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 8. 2020 09:03

Mnohe veci zrusit nepujde, devizove, sporici, atd., internet banking...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 8. 2020 09:38

Díky, musím to tedy nějak vyzkoušet. AIR BANK chci také zrušit.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 8. 2020 09:40

To mně zrušení účtu na pobočce UCB sepsali v počítači (ne ručně jak někdo uvedl výše, pokrok :) ) s tím, že zrušený bude ke zvolenému datu za 14 dní. Když i za bezmála měsíc existoval a zůstatek z něj nebyl převeden, byl jsem na pobočce znova. Tam se bankéřka omlouvala, radila se se zkušenějším kolegou a vypnulo z toho, že systém UCB je teď tak roztříštěný (částečné upgrady, žádný globální), že způsobů zrušení je u nich v počítači více, ale ne všechny zafungují :(. Poslali mě tedy domů, že už to nějak překlopí na ten druhý v danou chvíli funkční způsob, a opravdu týden na to zrušeno. To vše v březnu letošního roku. Tedy fakt to není snadné v této bance něco zrušit napoprvé, když je ten systém tak zmatený i pro samotné pobočkové bankéře.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 8. 2020 13:42

A je třeba vůbec účet rušit? Je to jedno, mít nebo nemít, když je účet zdarma, nepoužíváš ho a máš na něm nějakou min částku.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 26. 8. 2020 14:19

UCB účet zdarma při nepoužívání?
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 8. 2020 14:41

USB nemám ptal jsem se tady všeobecně, nechtěl jsem zakládat nové vlákno
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 8. 2020 16:58

U-konto musíš aktivně využívat jinak cáluješ 199 Kč měsíčně. Navíc třeba časem zase udělají nějakou šikovnou akci za založení (pro ty co u nich nejsou rok, dva..), kdoví... Ale mít ho jako jalový účet bez obratů, to fakt nelze.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 26. 8. 2020 20:48

Si myslím, že aspoň u mladejch a dědiců AXY fakt lze.
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 8. 2020 07:47

minarjo píše:U-konto musíš aktivně využívat jinak cáluješ 199 Kč měsíčně. Navíc třeba časem zase udělají nějakou šikovnou akci za založení (pro ty co u nich nejsou rok, dva..), kdoví... Ale mít ho jako jalový účet bez obratů, to fakt nelze.

Jj, to chápu, proto UCB nemáme, u jiných bank ale poplatek není ( kde mám bú případně sú), tak je mohu asi nechat spát a nemusím se tím zabývat
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 8. 2020 11:36

Nebývá to výhodné ty nepoužívané účty nechat spát, protože téměř všechny akce bank s nějakou odměnou (za doporučení, za aktivní využívání nově založeného účtu...) cílí na nové klienty, případně staronové (co u nich nemají účet typicky aspoň 1-3 roky). Tím že nevyužívané účty nezrušíš, zbytečně se připravíš o možnost těchto bonusů využít. Přitom banky je často opakují, zvlášť některé (UCB, mBank, ČSOB...), ať už u účtů, nebo třeba u kreditek a jiných produktů. Tedy nepoužívané nebo po odměně využité účty/produkty klidně brzy zrušit...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 8. 2020 14:26

Díky to máš pravdu, tak to zruším co půjde nějak snadno, nechce se mi lítat po pobočkách osobně.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 8. 2020 14:32

minarjo píše:Nebývá to výhodné ty nepoužívané účty nechat spát, nebo třeba u kreditek a jiných produktů. Tedy nepoužívané nebo po odměně využité účty/produkty klidně brzy zrušit...

Neni to tak jednoznacne, u obyc konta dejme tomu ale u kreditek pozor. Novou kreditku uz dostat potom nemusi :) Prikladem je treba kdy jsem X krat vyuzil kreditku pres Mall vcetne bonusu 2000, zrusil a od te doby uz me Rajfka nic neda, jsem asi na blacklistu a dojde po zadosti pres web k zamitnuti.
Jinde mi samozrejme daji, ale tady ne.
Musel bych jedine umyslne zalozit konto, projet tam dost penez a az pote by mozna pres pobocku zadost sla :hm

-- 27. 8. 2020 15:33 --

PULPANM píše:Díky to máš pravdu, tak to zruším co půjde nějak snadno, nechce se mi lítat po pobočkách osobně.

V pripade UCB bych to online ruseni chtel videt, to je prastara banka, tam se musi skoro se vsim na pobocku :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 27. 8. 2020 16:07

Lol Phirae píše:Všechno zrušit přes Airbank, pak si můžeš zrušit i tu.

To asi jde, jen když u airbank zatím nemám účet, že? Takže bych potřebovala zrušit nějaké nepoužívané účty, ale chodit po pobočkách se mi nechce.
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka