Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 29. 8. 2020 17:09

Jeden za 18, druhý bez 2 za 20.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jaanemann 31. 8. 2020 09:52

kolotuk píše:Zrušil jsem U-konto přes mobilitu do Air banky,ale eurový účet tam stále zůstal.Jak se ho zbavit,bez návštěvy pobočky?Máte někdo zkušenost?

Zalozit u Airbank eurovy ucet a zrusit pres mobilitu.
jaanemann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 31. 8. 2020 12:01

Přesně takhle jsem to udělal, ale už čekám přes měsíc.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 31. 8. 2020 12:57

Stará rusila ucb přes monetu. Ale do smartbankingu se přihlásí, účet tam není, to ten smartbanking bude furt aktivní aby si v něm mohla založit naky spoření? To jediný to tam nak nabízí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 31. 8. 2020 13:17

U konto jsem také rušila přes mobilitu MMB, k datu 29.7. čili ukončen teď na konci srpna. Do IB se nepřihlásím, do SB ano, účet ani karta tam není, v dokumentech jsem měla výpisy za 6,7,8. Takže jsem si přes správce aplikací v mobilu apku odinstalovala.

-- 31. 8. 2020 14:32 --

jaanemann píše:Kolik si UCB za zruseni pres mobilitu nauctovalo?

Já jsem účet zakládala v prosinci 2019, jednak kvůli akci 2litry jednak kvůli létu, který jsem měla trávit v Rakousku a tak jsem před létem plánovala založení EUR účtu. Jenže covidová opatření plány totálně změnily, proto jsem v červenci přes MMB uplatnila mobilitu, čili cca po 6 a půl měsíci.
Poplatek za zrušení účtu jsem totiž v jejich sazebníku nikde nenašla, takže jestli jsem dobře koukala, tak ho nemohou účtovat. Povinný obrat jsem udělala hned zkraje srpna, datumy jsem měla 29.7. + měsíc, v srpnovém výpise, který jsem objevila dnes v SB, byl zůstatek 0.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 31. 8. 2020 14:03

Poplatek za zrušení účtu (asi) neúčtují, ale poplatek za převod zůstatku na jiný účet/banku ano -
viz odpověď banky když jsem v rámci mobility rušil UCB účet: "Z dostupných bankovních záznamů jsme ověřili, že jste u banky X podal dne Y Žádost o změnu platebního účtu.
V části I. bod 1. je uvedeno, že žádáte ke dni Z o převedení kladného zůstatku peněžních prostředků z účtu dosavadního poskytovatele na účet vedený u nového poskytovatele. Uvedená služba je, dle Sazebníku odměn za poskytování bankovních služeb UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. článek 6.Tuzemský platební styk , Ostatní služby, zpoplatněna částkou 50 Kč."
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 31. 8. 2020 14:14

jasně, ale v rámci mobility tohle účtovat nelze (lze se úspěšně odvolat)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 31. 8. 2020 14:33

Vidím, poplatek za převod zůstatku v Sazebníku mají na str.9 úplně dole a přehlédla jsem ho.
IB jsem kontrolovala zač.srpna, a vše jsem si převedla sama na 0, tak neměli co převádět.
prostě jsem vyvázla bez poplatků, ale měla jsem účet vynulován, obrat splněn hned zač.srpna a kartu jsem přestala používat už v červnu, takže ani nehrozila žádná odměna z ušetřete.
Jakmile mají poplatek v sazebníku, tak asi zpoplatňovat mohou, mají tam přímo tu mobilitu u tohoto poplatku uvedenou.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 31. 8. 2020 14:41

nesouhlas, sazebník není nadřazen zákonu (o platebním styku)
//výjimkou jsou účty vedené kratší dobu než jeden rok//
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 31. 8. 2020 14:55

Osobní zkušenost: rušil jsem účet (po více než roce používání) v rámci mobility a těch 50 Kč mi naúčtovali. Má následná reklamace/stížnost byla UCB zamítnuta jako neoprávněná.
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 31. 8. 2020 15:10

A to ještě to kombinováli za zaslání papírového výpisu, jestli za 150 Kč? Jsou to prostě vykutalenci italský.
Asi jako jejich poplatek 10 procent za servis v restauraci.
Pizza za 10 eur, na lístku 11.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 31. 8. 2020 15:11

Jojo, teorie (byť v zákoně) a praxe se občas rozcházejí. Asi UCB věří, že to mají v Sazebníku oprávněně, je to poslední údaj na konci sazebníku na straně 9 a mobilitu tam mají vyloženě uvedenou....
Tak jedna zkušenost z UCB mi stačila, kdybych občas nečetla tohle forum, tak by mě stopro nachytali.
Protože by mě při mobilitě nenapadlo zrušit trvalák, nenapadlo by mě plnit obrat i ve výpovědním období za srpen a ani převodem zůstatku bych se nezabývala.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 31. 8. 2020 15:21

mareka píše:Osobní zkušenost: rušil jsem účet (po více než roce používání) v rámci mobility a těch 50 Kč mi naúčtovali. Má následná reklamace/stížnost byla UCB zamítnuta jako neoprávněná.
o důvod víc, o UCB vůbec neuvažovat
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 9. 2020 14:26

Mám nově nabídku v https://www.u-setrete.cz/ - vratka 8 % - Globus Praha Černý Most
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 9. 2020 14:33

Asi nějaká větší akce, u AirBank taky (max. 2000).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka