Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 15:40

@redhaven:
Tuto akci UCB využívám už od listopadu minulého roku, kdy byla za obdobných podmínek (jen se tehdy muselo zakládat U konto na pobočce, online to ještě neuměli). Sice mám také převedené 2 trvalé příkazy z jiné banky (podmínka aspoň jeden na ten jednorázový bonus 500 Kč, původní účet se rušit nemusel), ale přesto pro jistotu ten jeden jednorázový příkaz měsíčně dělám. V podstatě je to příkaz, kterým peníze z UCB zasílám zase pryč (po splnění podmínky příchozí platby 12 tisíc pro bezplatné vedení a jedné platby kartou pro měsíční bonus 100 Kč), protože UCB fakt jako hlavní banku nevyužívám, na to nemám nervy (neumí převody D+0, online platby jejich kartou mi nefungují, respektive povedla se jen jedna z pěti, vše ostatní zamítnuté bankou, i když 3DS online platby jsou povolené s dostatečným limitem,...). No ale stovku měsíčně spolehlivě posílají, naposledy právě dnes za splnění podmínek v červnu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 12. 7. 2019 18:12

tak jedu tuhle akci od minulého roku, jen upozorňuji, že jsem se spálil s obratem 12 tisíc, kdy jsem vložil na pokladně a ono to musí být převodem... teď jsem zkoušel ještě cashback v Albertu, jestli to něco nehodí k té obligátně stovce...
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 19:07

@filas81:
Pokud máš v pořádku kartu UCB zaregistrovanou do U-šetřete (vidíš jí v nastavení aplikace U-šetřete), pak Albert+CB funguje, než tuto nedokonalost někdo povolaný neodhalí :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 12. 7. 2019 19:20

jo registrovánu mám... do jakej výše to dává? Zatím jsem udělal tento měsíc jednorázový CB na max za 3000,-
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 7. 2019 21:36

To nelze obecně říct, ty bonusy jsou personalizované, tedy parametry může mít každý trochu jinak, i dle toho kolik jich v minulosti využil. Tedy prozkoumej aplikaci či web U-šetřete a uvidíš svou nabídku. Třeba já mám pro Albert (všechny Alberty) bonus 30 Kč při nákupu nad 500 nebo 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč, maximálně lze na bonusech po dobu platnosti akce (do konce září) získat 1500 Kč. Tedy pro tento typ slevy je lepší navštívit Albert 3x s transakcí jen lehce přes 1000 Kč než 1x s transakcí 3000 Kč, když v obou případech je bonus za jednu transakci 100 Kč.
Jsou pak i další alternativy, třeba u Air bank (stejný dodavatel slev jako u UCB) mám toto a pak ještě druhou bonus nabídku pro jeden konkrétní Albert v centru Prahy, tam mám bonus 10% bez omezení velikosti nákupu (také max. bonus 1500 Kč, jen do konce července). Zde se samosebou už transakce za 3000 Kč vyplatí. Stejně si ale myslím, že si toho brzy musejí všimnout a zastavit to, přeci nejsou tvůrci těch slev tak mimo :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 7. 2019 06:22

Nojo, kdyz to tu nekdo zverejnil, tak si musel snad domyslet, ze si sam pod sebou podrezava vetev.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 13. 7. 2019 08:08

ok, díky, mám to podobně ty nabídky, jen v Plzni... no zatím to stále není zaúčtované, tak nevím, jak to dopadne
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 7. 2019 10:22

Ani po zaúčtování to není hned, nejprve se v aplikaci U-šetřete v menu Úspory zobrazí daná transakce (typicky do druhého dne po zaúčtování příslušné karetní transakce) a až o den či dva později i odpovídající schválený bonus připravený k vyplacení.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 13. 7. 2019 11:10

lze ten cashback provést i s kreditkou, aby to spadalo do bezúročného období?
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 13. 7. 2019 12:55

retron píše:lze ten cashback provést i s kreditkou, aby to spadalo do bezúročného období?

Cashback je u jreditky za 19,-
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubago 15. 7. 2019 14:12

Zvažuji unicredit ale mám pár netypických dotazů:
1) splním podmínku i přijmem na účet 12 tisic pokud přijmu ekvivalent v EUR na EUR účet?
2) Je možné mít samostnatnou kartu k EUR účtu? nepotřebuji nutně samostatnou kartu k EUR účtu. Jde mi zejména o případ, kdy nemám dostatečný zůstatek na CZK účtě, platím u obchodníka v CZK a chci, aby byla platba stržena z EUR účtu. Takto to asi nefunguje což? Pokud ne, je možné získat samostatnou kartu k EUR účtu?
3) pouziva debitka MC mastercard kurz stejne jako kreditni karty MC nebo kurz banky?
kubago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 7. 2019 15:17

Ad 3 NEpoužívá kurz MC, je to kurz banky
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 7. 2019 16:07

Pokud chceš řešit pouze eura, pořiď si U konto ve slovenské pobočce UCB (bez poplatku při kreditním obratu 400 €), přijde mi to mnohem jednodušší než řešit správnost výšeuvedených dotazů (obrat v Kč suplovat obratem ekvivalentu na eurovém účtu nelze, druhou kartu ti bez poplatku k základnímu U kontu banka nevydá, jen k U kontu Premium)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubago 15. 7. 2019 16:35

Děkuji oběma, dobrý nápad,
jde mi také o MC kurz. na jiném diskuzním fóru na internetu jsem zaregistroval, že slovenská Unicredit debitka by měla mít MC kurz, tohle je jak pravdivé? (zkusím tam ale i zavolat)
kubago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod houghs 15. 7. 2019 20:29

Je to tak. Kurz karetní asociace u debetky proti transakcím ve všech cizích měnách, tedy i CZK (ověřeno u měn HKD a TWD). Plus výběry zdarma všude v cizině, pokud se teda podaří vyhnout surcharge - poplatku provozovatele bankomatu a člověk se nenechá doběhnout na DCC. Máme to vyzkoušené, obě mé děti mají euroúčet ve slovenské UCB, ty mají výhodu, že nemusí plnit podmínku minimálního obratu.
houghs
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka