Je mozne ztrhnout penize z uctu, kdyz na nem nejsou?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jasooon 19. 7. 2009 10:17

Treba , si chci dat 30-days free trial na Britannica.co.uk.
Chteji po mne cislo platebni karty. Ja jim ho dam, ale na uctu mam jenom 50 korun....
Po tech 30 dnech to zapomenu zrusit , mesicne se plati 5 liber. Na uctu nemam zaden kontokorent. Ztrhne se to z uctu i tak a budu platit jeste bance pokuty a uroky atd...?
jasooon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 7. 2009 11:01

To ti řeknou v bance, kterou jsi nezmínil. Pravděpodobná varianta je, že se nic nestrhne - platba bude zamítnuta pro nízký zůstatek.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 7. 2009 17:05

Já si myslím, že plaba bude zamítnuta z důvodu malého zůstatku na účtě pokud není aktivován kontokorent. Do mínusu se na takovém účtě bez kontokorentu dá dostat pouze na poplatcích z banky. Nikoliv platbou za nějaké zboží.
Vysvětleno tak, že prostě pokud mám na účtě 20 kč a chceš si koupit něco za 50kč, tak platba bude zamítnuta. Ale samozřejmě každý měsíc si banka strhává za všelijaké výpisy, vedení účtu atd - v takovém případě se dá dostat do třeba -20kč a pokud tedy není kontokorent aktivní, máš nějakých 30dnů dát to do plusu - dojde ti dopis, že máš nepovolený debet na svém účtě atd.
zuzkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bernhard 19. 7. 2009 17:51

Otázkou je,jestli,pokud to tedy nezrušíš, to nebudou zkoušet strhávat opakovaně( ani nevím,jak to bývá).
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 7. 2009 18:24

pokud tam nejsou prachy, nestrhne se to. predpokladam, ze nemas kontokorent:).
system to zkousi zpravidla cca 3x za den a pokud tam prachy nejsou, nic neposle. nic za to nezaplatis, k nicemu nedoslo...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 19. 7. 2009 19:17

Ale blokovat si takto běžný účet je nanic.
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod MAMBA 19. 7. 2009 21:39

dle mych zkusenosti se ti prachy budou odecitat pravidelne dal, pokud zapomenes zrusit trial (merchnat obvykle neautorizuje kazdou castku zvlast), a to i do debetu na ucte. S reklamaci u banky pak nemas sanci (zjisti, ze se jedna o nezruseny trial), takze doporucuju tohle si ohlidat .-)
MAMBA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Netro 19. 7. 2009 21:52

bol som takto asi 400 USD v minuse v jednej banke v USA... lebo IB nezobrazoval blokaciu platby, ktoru predtym zobrazoval, ale zrazu zmizla, tak som myslel, ze platba bola zamietnuta. medzitym som tie peniaze pouzil na nieco ine... uuuppps, strhla sa ta povodna platba (400 cisel v minuse) a hned mi banka vyrubila pokutu nejakych 30 USD
na tvojom mieste by som si to nechal pisomne overit od banky, ze to nemoze ist pri takejto situacii do minusu, lebo tie poplatky su vysoke! mozno to je kvoli tomu, ze to je banka v USA a ako iste viete, ich bankovy system je diametralne odlisny...
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 7. 2009 06:55

Určitě je lepší blokovat kartu než účet. Naprosto bezkonkureční jsou v této oblasti karty mBank, bohužel "trpí" velmi nevýhodným kurzem :(

Ale bacha na to, raději bych to zrušil i u té Britanicy. Protože pokud se smluvně zavážeš k tomu předplatnému, můžou to po tobě klidně požadovat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor