LBBW konto 5 za 50

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MikiVista 25. 7. 2009 10:47

Zdravím, máte někdo zkušenost s tímto kontem 5 za 50 nebo i s LBBW vůbec? Tento účet mě dost zaujal a líbí se mi. Dík
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 25. 7. 2009 15:24

Mrkni na kompletní ceník a rozmysli si jestli měsíčně zadáš do 5 příkazů elektronicky (zdarma jich je právě pouze 5) a jestli tu tam nezadáváš třeba i expresní platby (které má LBBW velmi drahé):

Kód: Vybrat vše
http://www.lbbw.cz/cs/nasi-klienti/osobni-bankovnictvi/sazebnik/index.shtml
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2009 15:32

Vlastní zkušenost nemám, podle ceníku nevypadá špatně, ale v podstatě to samé ti poskytne trojice bezplatných účtů (Postžiro zadarmo, FIO a mBank), ke kterým je možné rovněž mít spořící účty s on-line převodem za přibližně stejných podmínek (Červené konto 2,25 %, FIO konto s 2,3 % a eMax+ s 2,5 %).

Takže pokud nebudeš účet využívat nějakým opravdu zvláštním způsobem (opravdu hodně výběrů z bankomatů bez možnosti si vybírat - např. na cestách; hotovostní vklady, atd), tak mi to přijde jako škoda 6 stovek za rok. Ale jsou na trhu horší nabídky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MikiVista 25. 7. 2009 16:33

To mobilman: trvalých příkazů mám akorát 5 + 2 inkasa. Expresní platby jsem za 7 let co mám účet nevyužil a nic nenasvědčuje že bych to někdy potřeboval.

To PatrikChrz: jsem standardní klient, 2 výběry měsíčně, pár odchozích příkazů,.... klasika. Ale na tomto kontě se mi líbí že má za málo peněz hodně "muziky". A já klidně pár korun "obětuji", když to bude za kvalitní a dobré služby. Třeba neznám účet který by měl úrok 1%! Možná pro firmy,ale pro obyč lidi těžko. A líbí se mi i jejich spořící účet,slušný úrok.
Co mám nyní Raifku, tak tam jsou úroky více než mizerné.Nedávno mi jedna osoba říkala že tam měl 90 tisíc a za 3 měsíce mu připsali 200 korun - mizérie!
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 7. 2009 16:42

MikiVista: k čemu je ti úrok 1% na běžném účtu, když k němu máš přidružená spořící s více než 2%? Na běžném účtu pak stačí držet minimum provozních prostředků a zbytek mít na spořícím. Převod na běžný v případě potřeby je pak otázkou pár desítek sekund...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2009 16:42

Takže počítej:
Vedení účtu 50 Kč
2 výběry á 6,50 = 13 Kč.
S ostatním by ses měl "poskládat" tak, že bys neměl platit nic (na rozdíl ale od té trojice bezplatných účtů jsi limitovám počtem transakcí a když je přesáhneš, zaplatíš, kdežto u zmíněné "trojky" jde o libovolný počet transakcí). Celkem tedy 63 Kč měsíčně, ročně tedy 756 Kč.
To abys měl na běžném účtu stálý zůstatek sto tisíc (popřípadě kolísavý přibližně dvojnásobný), aby se ti to 1 % úroku vyplatilo. Zůstatek na spořícím nepočítám - ten mají ostatní banky taky.

Výhodnější alternativa je mBank s 3 výběry zdarma z jakéhokoliv bankomatu a všemi tuzemskými transakcemi zdarma. Zdarma je rovněž embossovaná čipová Visa Classic s možností nastavení limitů, které nemá na našem trhu absolutně konkurenci (on-line, zdarma, neomezeně). Na běžné výdaje nebudeš muset držet hotovost na neúročeném běžném účtu, ale zdarma si můžeš nechat vydat kreditní kartu.

Samozřejmě je možné používat bankovní účet u jedné banky a spořící u jíné. Nejvýhodněji má aktuálně úročen spořící účet bez výpovědní lhůty družstevní záložna Unibon, bohužel zatím nemají internetové bankovnictví, ale pracuje se na něm. Mají pobočku v Ostravě a minulý týden jí otevřeli v Praze na Senovážném máměstí. Jinak jde účet ovládat klasickými papírovými příkazy poslanými poštou.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MikiVista 25. 7. 2009 16:52

mikicz: vím že spořící účet má přes 2%, ale i těch pár korun na běžném účtu se bude oproti jiným bankám "slušně" hodnotit.

Patrik: z mBank mám obavy že dlouho tuto nastavenou cenovou politiku neudrží. Jinak co jsem se koukal na mBank stránky, tak vše vypadá více než dobře.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2009 17:02

Bezplatné služby jsou tu tři:
FIO - karta (Maestro), vedení, tuzemské transakce (včetně hotovostních vkladů a výběrů) - naopak se platí za výběr z bankomatu 6/30 Kč (ČSOB/ostatní)
mBank - karta (Visa Classic), vedení, tuzemské bezhotovostní transakce, 3 výběry z bankomatu, kreditní karta
Poštovní spořitelna, produkt Postžiro zadarmo - karta (Visa Electron), vedení, tuzemské bezhotovostní transakce, neomezený počet výběrů z bankomatu ČSOB

Všechny 3 ústavy nabízejí spořící účty a to zdarma. U FIO a Poštovní spořitelny je možné mít ke spořícímu účtu i platební kartu a to zdarma. U mBank pouze k eMaxu (ne k eMax+), který se vzhledem k malému úroku jako spořící účet moc nehodí, navíc je karta za poplatek 100 Kč (účtován jen jednou při prvním vydání karty).

Zdražit může každá banka. Ovšem čím je levnější, tím to bude mít obtížnější - velká část jejich klientů bude citlivá na cenu. A když zdraží? Není přeci problém přejít jinam, ne?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 7. 2009 18:06

MikiVista: jak spočítal Patrik. To 1% se vyplatí vzhledem k poplatkům u zůstatku 100k. A to asi sám uznáš, že tohle držet na běžném účtě a ne na spořícím je blbost.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 25. 7. 2009 22:19

Od LBBW mám IQkonto ZDARMA, ale moc ho nevyužívám - je to spíše takový "záložní" účet.
LBBW je malá a vcelku "příjemná" banka.

Výhody vidím hlavně ve vkladu hotovosti na pobočce zdarma, výběry ve všech bankomatech v ČR jsou za 6,50 Kč, mají celkem solidní spořicí účet (nepoužívám), dále je to nadstandardní zabezpečení IB a rozumné (i když ne nulové) poplatky.

Nevýhody - mají velmi podprůměrný a neohrabaný IB, i když s možností nastavení neomezeného limitu pro platby. Rychlost připisování plateb je v ČR také z těch horších. Dále mají velmi nízké (týdenní) limity u platebních karet - vypadá to, že platby kartou se neautorizují online vůči zůstatku na účtu - po platbě kartou se nezmění disponibilní zůstatek.

Pro začátek (na "osahání") bych radši doporučil IQkonto ZDARMA - nic nestojí (úrok 0,25 %), na účtu může být nulový zůstatek a součástí je i debetka Maestro včetně IB. Pokud by konto vyhovovalo, tak bych ho poté převedl (snad to jde ;-) ) na "Konto 5 za 50".
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod MikiVista 26. 7. 2009 08:18

Havers: díky za info. Mě se právě tyto malé banky líbí. Jejich nabídka se mi zdá být celkem slušná, aby nalákaly další klienty. I cenově jsou přijatelné. Narozdíl od "velkých hráčů" (ČS, ČSOB,....) kteří jen vymýšlí jak z nás co nejvíce peněz dostat a oblbovat nás jejich "supervýhodnými" produkty.
Třeba mimo LBBW se mi zamlouvá i Volksbank.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 7. 2009 09:01

Jak jsem psal. Při velmi specifickém způsobu používání vyjde levněji, než mBank, ale za běžných okolností dráže. Těch 6 až 8 stovek (dle počtu výběrů z bankomatu) ročně nejsou žádné velké peníze, ale i tak mi to přijde zbytečné - to je lepší dát si místo toho nějakou pěknou večeři nebo jít 2 krát ve dvou do kina :D

Takové malé srovnání
Obrázek

Samozřejmě záleží na způsobu využívání, u LBBW je ten úrok 1 % ze zústatku na běžném účtu, u mBank není zůstatek na běžném účtu úročen vůbec (u mBank zase je ale možné zdarma využívat kreditní kartu a na účtu tak držet minimální částku a zbytek na eMax nebo eMax+). Pak tu máme ty vklady hotovosti, opět záleží na způsobu a periodicitě využívání.
MBankou jediný oficiálně doporučovaný způsob vkladu na účet je přes poštovní poukázku, cena je 22 Kč do 5000 Kč, 33 Kč do 50 000 Kč a 10 Kč za každých dalších 50 000 Kč.
Pak je zde možnost vkladu přes prodejny Žabka a to za 9 Kč (max. 40 000 Kč).
No a pak jsou tu různé neoficiální způsoby jako přes Sazku a Fortunu (minimální sázka při každém vkladu 5 Kč) nebo termínovaný vklad - např. KB a ČS (minimální týdenní lhůta, minimální částka 5000 Kč), který je ale zase zdarma. Navíc jak kdo často potřebuje vložit peníze na účet, většinou se spíše vybírá. Já to v práci řeším tak, že je dám některému z kolegů a ten místo aby šel do bankomatu, tak mi je pošle převodem na účet, popř. využiju FIO.

K těm výběrům z bankomatu - super u mBank je, že je možné vybrat opravdu velké částky - v pátek jsem tak vybíral 240 000 Kč (bankomat Unicredit) a protože jsem tento měsíc žádný výběr neměl, měl jsem to zadarmo (3 x á 80 000 Kč). Takový limit je u ostatních bank možné dostat jen na speciální (a patřičně drahé) karty (zlaté, platinové,...).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 7. 2009 06:46

MikiVista : já bych na to šel metodou, co doporučil Havers. Nejdříve zkus IQ Zdarma a pokud ti banka bude vyhovovat, tak to převeď na 5 za 50.
To konto 5 za 50 je opravdu zajímavé, i cenově. Člověk dostane embosovanou kartu Master Card, pokud oželí to vyšší úročení (já bych to oželil), může klidně tech odchozích plateb mít 10 zdarma (v ceně účtu), 4 inkasa zdarma. Je to rozhodně finančně lepší nabídka než účty u ČS, ČSOB nebo KB. Pravdu má ale i Patrik, že existují účty, kde tyto služby budou úplně zdarma.

Kdyby ale ten účet u mBank byl tak skvělý, jak ho všichni chválí, tak mají všichni Češi účet u mBank. Ale ono to asi tak není.

Takže klidně jdi do LBBW, stojí za ní celkem velká německá banka, která třeba na rozdíl od Commerzbank (vzdálená matka mBank) vykázala za 1Q 2009 zisk.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 7. 2009 07:48

LBBW ma dlouhodobe velmi dobre devizove kurzy. Kdo plati v zahranici (kartou), toho muze konto u LBBW vyjit de fakto levneji nez ucty, ktere jsou zdarma (Postovka, mBank, FIO). Jeste bych zminil dobre urokove sazby na uverech, ale myslim, ze zrovna LBBW (nebo alepson drive Bawag) maji ve smlouvach rozhodci dolozku.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2009 07:55

DoubleSix píše:Kdyby ale ten účet u mBank byl tak skvělý, jak ho všichni chválí, tak mají všichni Češi účet u mBank. Ale ono to asi tak není. .

No to je mi argument :D
Češi jsou konzervativní a klidně budou nadávat, jak je to drahý, ale banku nezmění.
DoubleSix píše:Takže klidně jdi do LBBW, stojí za ní celkem velká německá banka, která třeba na rozdíl od Commerzbank (vzdálená matka mBank) vykázala za 1Q 2009 zisk.

Další super argument. To by pak byla nejlepší volbou FIO, která za minulý rok vykázala zisk 73 % základního kapitálu :D.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka