Chipová karta mBanka a požadavek na PIN u obchodníků

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MAMBA 10. 8. 2009 18:36

dvzd píše:
MAMBA píše:V jakém zakoně a kde je napsáno, že mi banka musí prostředky vrátit? Děkuji za odpověď.

§ 18 zák. č. 124/2002 Sb.
Užití elektronického platebního prostředku na dálku
Jestliže bylo užito elektronického platebního prostředku,
a) aniž byl fyzicky předložen, nebo
b) bez identifikace držitele osobním identifikačním číslem nebo bez identifikace jiným způsobem, neumožňuje-li podstata elektronického platebního prostředku jeho fyzické předložení,
a prohlásí-li držitel, že tento elektronický platební prostředek neužil, má právo požadovat od vydavatele neprodlené vrácení peněžních prostředků odčerpaných takovýmto užitím elektronického platebního prostředku.

Ale ano, tento paragraf zákona o platebním styku je mi znám, ale domnívala jsem se, že je řeč o podvodných platbách za přítomnosti karty, se zfalšovaným podpisem - typicky ztracená, kradená karta, transakce před blokací. Na tuto situaci se tento paragraf nevztahuje, a stále trvám na tom, že takovou situaci v současné době zákon neřeší.
MAMBA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dvzd 10. 8. 2009 19:28

Ten paragraf se právěže vztahuje na veškeré neoprávněné transakce platební kartou bez PINu.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 11. 8. 2009 08:03

MAMBA: to je prave ono zname "myslet znamena h@vn@ vedet".

když při transakci kartu fysicky nepředložím A/NEBO při fysickém předložení nezadávám PIN, mám na základě prohlášení, že jsem karty pro transakci neužil právo vyžadovat neprodlené připsání peněz zpět na účet.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Předchozí stránka