Platby do zahraničí - bankovním převodem

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2010 10:52

PatrikChrz píše:
mikicz píše:PatrikChrz: klient jako ty musí být pro každou devizovou společnost noční můra :D

Ovšem tohle je (dosavadní :) ) rekord :twisted:

Ke dni vypořádání obchodu 10.05.2010
Vám prodáváme 4,00 EUR
v kurzu 26,009
proti 104,00 CZK
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2010 17:57

Tak dneska po delší době trochu větší platba:

Ke dni vypořádání obchodu 19.05.2010
Vám prodáváme 578,97 EUR
v kurzu 25,908
proti 15 000,00 CZK

Zadáváno ve 13:00. Kurz sice lepší než třeba ČSOB, ale zase horší než třeba Citibank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 5. 2010 18:02

579euro? to ses tak rozjel, nebo kupuješ celé řecko?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 5. 2010 18:14

To nebyla moje platba. Jeden člověk, co mě zná pouze z mFóra chtěl poslat na svůj německý účet peníze :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 5. 2010 18:33

PatrikChrz: jsem se lekl, že bys tak utrácel... :D
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 6. 2010 17:00

Tak VELKÉ zklamání [:|]. Společnost Devizy.cz výrazně zdražila. Převody v rámci EU, do Polska a do Velké Británie již nejsou zdarma bez ohledu na částku. U částek do ekvivalentu 1000 EUR jsou za 100 Kč. Spolu s nic moc kurzy tímto pro mě přestává tato společnost existovat (za tu stovku mi to udělá REOL taky, navíc kamkoliv (ne jen do vybraných zemí) a ještě lepším kurzem). Pro platby do zemí měnové unie je nyní asi nejlepší FIO (50 Kč odchozí, 25 Kč příchozí, kurzy dle ČSOB), nebo nějaká banka na Slovensku (např. Privatbanka) a "plnit" buď přes FIO nebo REOL (má převody na Slovensko zdarma).

Pokud budete mít někdo lepší tip, sem s ním.

PS: zpoplatněna je nově i služba transfers4free.com (je to jakýsi babyweb pod Devizy.cz). U plateb do 400 EUR je poplatek 4 EUR.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 1. 6. 2010 23:13

Já hledám taky novou devizovku... Oproti směnárně v Praze na ulici dávají devizy.cz CZK/EUR o 0,2 horší kurz.... Jinak T4F jsem zkusil taky jednou a uběhl týden než se s tím vypořádali... Co třeba AKCENTA, má někdo zkušenost?
AndrewSimek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2010 05:27

Koukám, že Akcenta má od 1. 6. taky nový ceník, platby v EUR, PLN a HUF má už od 70 Kč, tedy je o 30 Kč levnější než REOL, se kterým mám velmi dobré zkušenosti, ale ten má 100 Kč kamkoliv, Akcenta má ceny různé, začínají na 70 Kč, ale můžou být také 220 Kč.
Akcenta asi není špatná, když jí se jí banky bojí tak, že jí vypovídají služby, http://ekonomika.idnes.cz/csob-rusi-uct ... nomika_zra nicméně i těch 70 Kč je víc, než si účtuje FIO (50 Kč), takže na malé transakce se mi nevyplatí. Vypadá to, že si asi konečně založím ten účet na Slovensku (asi Privatbanku), kde budu "nalévat" účet přes REOL (má mít převody na Slovensko zdarma) a pak platit po EU zdarma.

Každopádně pokud někdo narazíte na zajímavý tip, hoďte to sem.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 6. 2010 09:39

PatrikChrz píše:kde budu "nalévat" účet přes REOL (má mít převody na Slovensko zdarma) a pak platit po EU zdarma.

nejen že má mít, ale i má... používám to tak už skoro rok.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2010 13:26

No, ještě by to mohl dělat REOL za nás (tedy rovnou posílat ze Slovenska kamkoliv po měnové unii zdarma) a neměl by chybu :D. No nic, příští týden se jdu zajímat o účet v Privatbance. Máte někdo vyzkoušeno na Linuxu?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xpitris 10. 6. 2010 13:49

vim, ze se tady diskutuji platby do zahranici, ale ja mam podobny problem

potreboval bych euro ucet, ktery bych pouzival pro "komunikaci" s tuzemskymi bankami, konkretne by mi na nej chodily eura z CSOB a odchozi platby by byly do KB

tusim, ze pokud si zridim tento ucet u KB, tak by to snad mohlo vyjit levne co se tyce poplatku za odchozi platby, netusim ale jake jsou dalsi vydaje

nejaky tip na levne vedeni uctu s nizkymi poplatky za platby?
xpitris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2010 16:05

Počítej s tím, že za odeslanou platbu z ČSOB zaplatíš dle ceníku mezinárodních transakcí (od 250 Kč nahoru) a za přijatou platbu v KB opět zaplatíš dle ceníku mezinárodních transakcí (od 145 Kč nahoru). A je úplně jedno, jestli ten účet bude v rámci ČR nebo v zahraničí.
Pokud ten účet bude v ČR zaplatíš i podobné poplatky za příchozí (s výjimkou Citibank, ta má příchozí zahraniční platby zdarma) a odchozí platby.
Tedy jedna platba tě vyjde dohromady na nějakých 8 stovek :), plus případná cena vedení účtu (např. FIO má vedení účtu zdarma).

O něco výhodněji tě vyjde, pokud budeš mít ten účet v zahraničí, např. bych doporučil http://www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/ . Vedení účtu je zdarma, transakce se platí (ale jde jen o pár centů). Další možností je založit účet na Slovensku, ale jediná banka, o které vím, že je zdarma je Privatbanka a ta nyní odmítá zakládat účty pokud nemáš korespondenční adresu na Slovensku :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2010 07:35

Včerejší platba přes REOL - kurz 24,74 :) (částka 1050,50 EUR) . Oproti KB rozdíl přes 55 haléřů :shock:
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hlava 19. 9. 2010 10:49

Dá se nějak z IBAN získat SWIFT?
Už 3 dny lámu z Itala údaje pro platbu, tak mi vítězoslavně poslal IT56 B061 6072 2501 0000 0000 023, ale žel bohužel za tu dobu ještě nepochopil, že potřebuju i SWIFT/BIC, tak bych nerad strávil další týden vysvětlováním co že to po něm vlastně ještě chci :-D
Hlava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2010 11:11

No, někdy ano na http://www.iban-rechner.de. Osobně bych tipoval CRFIIT3FXXX

IBAN: IT56B0616072250100000000023
Papierform: IT56 B061 6072 2501 0000 0000 023

BIC: bitte prüfen Sie, welcher dieser BICs richtig ist:
laut WWW: CRFIIT21754 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3F (25mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3FXXX (8mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3F197 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3F163 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3F853 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT31407 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT3F917 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
laut WWW: CRFIIT31903 (1mal gefunden, z. B. hier) - BIC prüfen/Bank suchen
Zweigstelle: 72250
Stand: .

Pomohl by název banky a město
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka