Napadení bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod voshi 23. 9. 2009 15:33

Nedávno bylo zase ve zprávách, jak se rozšiřuje napadení bankomatů, stále důmyslněji a těžko rozeznatelný, nainstalován celý panel klávesnice a vstupu pro karty. Když jsou bankomaty sledovány kamerami, zajmalo by mě jak to dotyčný udělal. Stala se Vám již taková nepříjemnost?

Jak by asi veřejnost reagovala na instalaci uplně nového bankomatu - tedy kopie bankomatu, kdesi v OD nebo na podobných místech.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 9. 2009 09:27

1. Bankomaty nemusi byt vzdycky sledovany kamerou
2. I ty, co maji v sobe kameru, tak mohou delat zaznam pouze po zasunuti karty
3. Dotycny si muze nasadit kapucu, z ktere toho moc poznas

Vetsinou vybiram ze stale stejnych bankomatu, takze nejake zmeny bych si asi vsiml. A reklamace v pripade zneuziti takove karty by mela byt uspesna, pokud ne, tak stiznost k financnimu arbitrovi.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 24. 9. 2009 12:00

1. myslím že snad nad všema bankomatama co znám je kamera (otázka je, jestli to nejsou makety).

2. i kdyby záznam běžel pořád, tak je to pořád jenom záznam který v montáži nikomu nezabrání, živý přenos z těch tisíců kamer určitě nikdo nesleduje, záznam se analyzuje až zpětně až když je k tomu konkrétní důvod, a to už se z něj pozná leda to že ten kdo to tam namontoval měl kapuci a/nebo kšiltovku a sluneční brýle.

Pobavilo mě, že říkali že pachatelé si nejradši vybírají bankomaty přímo uvnitř poboček bank, protože těm lidi víc důvěřují a jsou tam míň podezíraví/opatrní/pozorní :-) Asi by mě to nenapadlo, ale asi to tak bude.

Já myslím že je dobře že se toto děje (teda když se to zrovna netýká mých peněz :-) ), třeba to banky časem přinutí víc tlačit na rozšíření Cash back.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2009 12:30

Fakt geni(t)ální:
http://www.mesec.cz/aktuality/nebezpecn ... -hotovost/

Za chvíli zřejmě budeme po řidiči busu MHD požadovat předložení řidičáku, po prodavačce zdravotní průkaz...

Njn, to je ta volná neviditelná ruka trhu, přece nebude nějaký orgán bránit výrobci v tom, aby dal na trh takovýhle výrobek... Ať se brání ten poslední v řadě, jak uzná za vhodné :-(-
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod voshi 24. 9. 2009 14:45

Včera mě v tom utvrdila další repotáž. Sice se netýká přímo bankomatů ale peněz jako takových. Vyloupení pomocí vrtulníku. Zachvilku začnou banky vykrádat pomocí tanků a podobného arsenálu. Jsou stále drzejší a drzejší. G4S - u nás půl miliardy, každou chvíli někde něco, být bankou tak jejich převoz už bych nechtěl.
voshi
Mírně pokročilý