J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod refedr 15. 6. 2015 09:57

Přišlo mi:
Nově založené termínované vklady budou od 1. 7. 2015 při úložce v eurech úročeny u ročního vkladu sazbou 1,7 % p.a., dvouleté 2,0 % p.a. a pětileté 2,2 % p.a.

Změny sazeb se samozřejmě netýkají již existujících termínovaných vkladů a netýkají se vkladových produktů vedených v českých Korunách.

To ERB je lepší:
http://www.erbank.cz/cz/osobni-finance/ ... -vklad-fix
refedr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 6. 2015 18:59

Zdravim,
z Magnus klubu JT banky mi prisla tato nabidka:
http://klub-magnus.bux.cz/?utm_medium=e ... nus-6-2015

V ni je nabidka na knihy Euromedia.
Podle textu v horni casti stranky se ma jednat o slevu 20-60%, ovsem kdyz postupuji objednavkou, tak vidim jen cenu v bodech a zadne penize (mimochodem dopravne je taky v bodech). Nemate nekdo vyzkousene, zda to jde objednat jen za body, nebo co se doplaci? Dokonce ani tesne pred dokoncenim objednavky se nezadava nic, podle ceho by mohli ty body z Magnusu odebrat, ledaze by se ridili podle adresy.
Takze jestli mate nekdo zkusenost, dejte vedet. Diky
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondrula 4. 7. 2015 13:21

Prodám 27 600 bodů Magnus klub. Zájemci posílejte laskavě své nabídky na mail ondrejsoka@seznam.cz
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelza 16. 7. 2015 12:07

Nemá někdo navíc Magazín Magnus číslo 05 "Japonsko" - vyměním za "Island". Díky.
pavelza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 8. 2015 21:06

Prodám 11 411 bodů v Klubu Magnus https://magnus.bbch.sk/secure/ownerDashboard.xhtml. Prosím přes SZ. Díky.
Bond2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gekkon 13. 8. 2015 10:55

Když zakládáte termínovaný vklad převodem na sběrný účet, za jak dlouho se vám to objeví v J&T Bance v e-bankovnictví? Posláno včera, zatím nic.
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 13. 8. 2015 21:08

Body prodány....
v IB to uvidíš tak za 3 dny. Neboj, u této banky zatím vše fungujuje jak má. Pořád mi posílají i písemně výpisy, i když jsou v IB.
Bond2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 16. 8. 2015 09:44

Prodám cca 5000 Magnus klub bodů. Cena 0,17 kč za 1 bod. Body pořád přirůstají. email: servisserver@seznam.cz
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 10. 2015 00:16

(sice to patří zjevně do thredu INVESTICE a s JTbankou souvisí jen okrajově, zprostředková prodej těchto CP - tak snad to někdo vyloupne a přehodí tam pod smysluplnější název, třeba Dluhopisy EPH)

K dluhopisům EPH 4,2/2018 CZK je k dispozici 142stránkový prospekt...tak jestli uvažuješ o investici, nastuduj si ho nejdříve sám a pak se ptej když tak konkrétněji.
https://www.jtbank.cz/produkty/dluhopis ... ntId=15229
Obecně posouzení bonity holdingových struktur je sakra složité, mj i proto, že holding konsoliduje účetní výkazy se značným zpožděním až cca. 1,5 roku, kdy může být realita skupiny už úplně jinde....
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 10. 2015 11:58

Akcionářem EPH je akcionář J&T a proto jsem to dal sem, než zakládat nové vlákno.

Konkrétní dotazy:
- je běžné, že se v rámci holdingu založí a.s. jako emitent dluhopisu?
- nenašel jsem komentář, proč při růstu tržeb poklesly zisky
- proč EPH snižoval vlastní kapitál?
- chybí mi prognóza a odhad zisku (str.120, kapitola 8). Proč ji asi neuvedli?

Nevím, jestli na to někdo umí odpovědět. Spíše mě zajímá názor lidí. Je to zajímavé, odpovídá výnos riziku, ...?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 10. 2015 12:27

K vazbě na JT: Jestli vůbec a kolik drží JT akcií v EPH, můžeme jen spekulovat, když budu optimista tak max. 33,3% takže v podmínkách české banánové republiky má JT v EPH prakticky nicotná rozhodovací práva, ale zřejmě do toho projektu lijou prachy, tak to má spíš kontrolní funkci, co se děje ve firmě.

Pokud by dala záruku JT banka za splacení dluhopisu, pak OK, ale takhle ten CP nemá s JT nic víc společného, jen že to dýlujou do světa, budou zajišťovat obchodování, a když bůh dá i výplatu kuponů a vypořádání při splatnosti.

Do rozboru rizika skupiny EPH se pouštět určitě já nebudu, ale naprvou dobrou - sektorově energetika nic moc atraktivita, ale pokud "ustáli" cenové kolapsy při vývoji cen energií v posledních 5 letech zásluhou pokřiveného trhu s energiema daného převisem nabídky (rozvoj zelené energetiky hnané dotacema všeho druhu), tak by měli dát i ty 3 roky do splatnosti dluhopisu.
Naposledy upravil tom brava dne 1. 10. 2015 20:53, celkově upraveno 1
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 10. 2015 15:46

Máš pravdu, jeden z majitelů J&T vlastní 33,3% v EPH ;-)

Mě jen překvapilo, že nevydávají dluhopis napřímo, ale zřizují kvůli tomu a.s.

Globálně moc energetice nefandím. "Věřím" více firmám v oblasti "Food" a "Medical Technologies".
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 10. 2015 10:22

Když je to zaručeno matkou, která má v EPH Financing podíl 100%, tak ti to uspořídání může být šumák. Stejně bonitu celého holdingu o počtu 40+ firem by nerozpitval ani D.Copperfield.

Jinak bacha na docela masakrální poplateček při realizaci obchodu (dluhopis - nákup, případně prodej před splatností) 0,15% z objemu to ujde, avšak min.2000Kč :shock: . Čekal bych, že v režimu investování přes "masový" ClearDeal nastaví lidovější poplatek, ale ne.
tom brava
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka