J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 10. 2015 14:27

Dnes mi do emailu od J&T právě přišla nabídka na tento dluhopis, údajně jako velká příležitost v období s nízkými úrokovými sazbami.

Za ty roky je to teprve druhá podobná marketingová nabídka finančního produktu. Tou první byl podřízený vklad. U obou tedy čuju nějaký zajímavý zisk pro J&T.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 2. 10. 2015 17:43

S takovými frázemi jako "velká příležitost" bych šetřil. Oni nabízí 4,20 % p.a. na nějakém dluhopisu, přitom je ještě stále možnost uzavřít termínovaný vklad se sazbou 4,30 % p.a. (byť s 10 % spoluúčastí, ale i tak...), který spadá pod fond pojištění vkladů, což je určitě lepší záruka, než důvěra v emitenta. Pokud ale vím, tak samotná J&T nabízí svůj vlastní podřízený vklad se sazbou 5,10 % p.a. V čem se liší podřízený vklad od dluhopisu ? Samotná J&T u mě má rozhodně větší bonitu, než nějaká EPH, tak proč se tou nabídkou dluhopisu vůbec zaobírat, když na trhu existují nepochybně lepší nabídky... ?
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 18. 10. 2015 16:57

ski1961 píše:
tom brava píše:Nevím přesně odkdy je to v platnosti, ale aktuálně je už možné nakupovat za MAGNUSbody v e-shopu http://www.AGEM.sk (computers), uvažuju o tom, máte někdo už zkušenost s nákupem - kde najdu konverzní kurz bod=EUR a jak a zakolik zaslání do ČR?

Ano, je to možné. Mohu jen doporučit. Již jsem to vyzkoušel. Můžeš nakupovat cokoliv v tom eshopu na magnus body. Přepočítává se to takto : 1 cent-1 magnus bod. Naprosto bez problémů. Dokonce i poštovné jsem zaplatil z magnus bodů.

už i v CZ:
"na eshopu http://www.Agem.cz je také možnost platit Magnus body. Cena s DPH*4 = potřebný počet Magnus bodů.

Zboží si vložíte do košíku a postupujete dále objednávkou, zvolíte typ úhrady - Platba Magnus body a budete vyzván k zadání čísla Magnus karty + PIN kódu
."
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 19. 10. 2015 05:47

MarekVach píše:S takovými frázemi jako "velká příležitost" bych šetřil. Oni nabízí 4,20 % p.a. na nějakém dluhopisu, přitom je ještě stále možnost uzavřít termínovaný vklad se sazbou 4,30 % p.a. (byť s 10 % spoluúčastí, ale i tak...), který spadá pod fond pojištění vkladů, což je určitě lepší záruka, než důvěra v emitenta. Pokud ale vím, tak samotná J&T nabízí svůj vlastní podřízený vklad se sazbou 5,10 % p.a. V čem se liší podřízený vklad od dluhopisu ? Samotná J&T u mě má rozhodně větší bonitu, než nějaká EPH, tak proč se tou nabídkou dluhopisu vůbec zaobírat, když na trhu existují nepochybně lepší nabídky... ?

Jak funguje ta 10% spoluúčast u vkladu s 4,2% p.a. a jaký jsou podmínky?
Díky.
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 10. 2015 05:52

smajlik2: http://www.banky.cz/konec-druzstevnich- ... -v-cechach

Jinak pochybuji, že u nějaké kampeličky lze získat více než 3 % p.a. na nějakém TV do 5 let, i když to nesleduji, tak co jsem viděl nejvíc, tak asi u Creditas - 4 % p.a. na 10 letém TV s úrokem připsaným na konci... do toho nepůjde asi nikdo rozumný.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 19. 10. 2015 11:11

smajlik2:

Funguje to tak, že těch 10 % z celkového objemu vkladů (termínované vklady, spořicí účty atd.) je nutné vložit do kapitálu družstevní záložny. A těchto 10 % se pak bude zhodnocovat/znehodnocovat dle výsledků hospodaření družstevní záložny. Dá se to chápat jako takový 10 % "nucený" akciový vklad. Těchto 10 % samozřejmě není pojištěných, takže se spoření v družstevních záložnách změnilo na jistou formu investice, avšak dle mého názoru investici stále velmi konzervativní. Jestli nyní má/nemá smysl do takové družstevní záložny vkládat peníze, si lámu hlavu už nejméně měsíc a teď to už vypadá, že jsem případnou zajímavou nabídku promrhal, protože někdy během minulého týdne ANO s.d. snížilo nejvyšší úrokovou sazbu (kterou u nich lze získat) z 4,30 % p.a. na 3,90 % p.a. na 7 let. Nejlepší nabídka termínovaných vkladů na bankovním trhu (což je prakticky nejbližší alternativa tohoto druhu "investice", se kterou má danou nabídku smysl srovnávat) je termínovaný vklad FIX od Evropsko-Ruské Banky, který nabízí 2,70 % p.a. na 5 let. Částka samotných termínovaných vkladů je pojištěná do výše 100 % u FPV jak u družstevních záložen, tak i u bank a je tedy naprosto v bezpečí. Co však není v bezpečí je onen 10 % vklad do kapitálu. Jestli je tedy výhodnější založit termínovaný vklad u ANO s.d. nebo Evropsko-Ruské Banky je otázka do pranice, protože nikdo není schopen přesně vyjádřit pravděpodobnost krachu družstevní záložny ANO s.d., dá se na to pouze spekulovat. Možná, že je družstevní záložna ANO s.d. stabilní a termínovaný vklad by se v ní vyplatil i teď po snížení úrokových sazeb na 3,90 % p.a. anebo je riziko krachu mnohem vyšší, než se dá předpokládat a nebylo by výhodné tento vklad založit ani se sazbou 4,30 % p.a. Vlastně jediné, o co se dá přijít, je ten 10 % povinný vklad do družstva, nic víc. Sám za sebe, kdybych ale měl vyhodnotit, že je výhodnější založit vklad u Evropsko-Ruské Banky se sazbou 2,70 % p.a., tak to radši začnu ty peníze postupně vkládat do konzervativních/dividendových akcií, protože od nich v dlouhodobém horizontu čekám vyšší výnos a jsem ochotný trochu zariskovat.

fremantle:

To, že do toho nepůjde nikdo rozumný, si dovolím rozporovat. Současná inflace je 0,4 %. Založení například zmiňovaného termínovaného vkladu u Creditas na 10 let se sazbou 4,00 % p.a. (nebo klidně i ten TV FIX od ERB se sazbou 2,70 % p.a. na 5 let) dává dost velkou záruku/pravděpodobnost toho, že během daného období vzroste kupní síla vložených peněz a vzhledem k současné inflaci se dá očekávat, že i poměrně slušně s rizikem velice nízkým. To, že jsou na trhu nyní možná ještě lepší alternativy (ať už dluhopisy nebo akcie) je věc druhá. To si musí každý vybrat sám, jakou formu spoření/investice chce a co vše je ochoten riskovat. Mně osobně ty úrokové sazby termínovaných vkladů vzhledem k současným podmínkám na trhu, přijdou stále ještě velmi atraktivní. A ještě do konce června 2015 (bez té 10 % spoluúčasti) byly vyloženě super.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 21. 10. 2015 09:05

Maji body v klubu Magnus nejakou casove omezenou platnost?
nod32
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 21. 10. 2015 09:17

nod32 píše:Maji body v klubu Magnus nejakou casove omezenou platnost?

Body nemají žádnou časovou platnost, je možné je klidně střádat.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 21. 10. 2015 11:14

MarekVach píše:Současná inflace je 0,4 %.

Takové bludy vyprávěj králíkům na zahradě. Po roce a půl jsem se vrátil z USA a za tu dobu průměrný nájem na 1+1/2+kk na Žižkově vyrostl o 1000-1500 Kč/měsíc, v obchodě je všechno dražší, České Dráhy zdražily a i ten ruskej kebab na Koněvově zdražil ze 100 na 120 Kč.

Jo, já vím, nákupní košík a tak dále, ale skutečně bych rád potkal člověka, který mi dokáže pro sebe spočítat inflaci 0,4%, aniž by měnil zboží v košíku (nebo jeho kvalitu).
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 09:46

Jak se ty ... dověděli, že mám cihelňu (Dědictví aneb *****šigutntag)? :-)
http://euro.e15.cz/archiv/cinska-cefc-d ... -2-1237319
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 10. 2015 10:14

eL Ká:

Taky se spousta věcí zlevnila, pohonné hmoty a energie obecně. Tady v Pardubicích stojí kebab celé 3 roky stejně bez změny a že by se nájemné nebo ceny nemovitostí zvýšily, jsem si nevšiml rovněž, dokonce bych řekl, že možná ještě velmi lehce zlevňují. Možná se ze Žižkova začíná stávat žádanější čtvrť, ale zase určitě někde jinde vyroste ghetto. To se nedá takhle na základě jednoho spotřebního koše tvrdit.

A co se týče těch termínovaných vkladů, co jsem zmiňoval, tak rozdíl mezi úrokovou sazbou 4,00 % p.a. a inflací 0,4 % je dost zásadní nebo ti nepřijde ? Když to přeženu ad absurdum a opomenu zdanění vkladu a určitou rizikovost vkladu spojenou s nutným 10 % vkladu do kapitálu, to přebíjí vypočtenou inflaci 10x. Ikdyby to bylo zfalšované a skutečná inflace byla 2 %, tak na tom vkladu kupní síla peněz poroste stále, byť už třeba jen nepatrně.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 11. 2015 18:59

Pětileté termínované vklady založené od 1. prosince 2015 budou při úložce v korunách nově úročeny sazbou 2,2 % p.a. Stejně jako ke stávajícím vkladům, tak i k nově založeným získáte mimořádný úrok ve výši 0,6 % ve formě bodů v klubu Magnus. Změna úrokových sazeb se netýká vkladů založených do 30. 11. 2015.

To ERB stále drží na 5-letém 2,7% p.a. (http://www.erbank.cz/cz/osobni-finance/ ... -vklad-fix)
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bohy 13. 11. 2015 12:30

Tak to můžeme očekávat i snížení ročního a dvouletého TV. :hm
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gigi 26. 11. 2015 09:54

Trochu offtopic:
Koupím Magnus body, množství a cenu nabídněte do SZ (platí do smazání tohoto příspěvku), případně na mail gigi(zavináč)seznam.cz
Gigi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.OMG 6. 12. 2015 20:40

Kdyby někdo měl nějaké Magnus body na prodej, tak prosím nabídku do SZ. Děkuji.
Mr.OMG
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka