J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bond2 13. 4. 2018 10:57

Bond2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 4. 2018 20:24

Tak to ještě neznamená, že se budou chtít podělit... Bohužel...
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 13. 4. 2018 22:04

Já mám mega uložený v jejich podřízeném vkladu, takže jsem rád, že se JT bance daří, kdyby ne, tak by sanace byly placeny právě tímto "vkladem"....úrok 5,3 % ročně s tím, že mi úroky každý rok posílají na účet...pak to ale zrušili..měl jsem kliku, že jsem to stihl..holt dokáží se financovat mnohem levnějši než za 5,3 % ročně...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 4. 2018 22:13

"holt dokáží se financovat mnohem levnějši než za 5,3 % ročně..."

Tak to každopádně. Ale stejně je to ostuda, když banka, co ještě nedávno dávala 5 % p.a. na 5 let, prakticky neumožňuje spořit alespoň tak, aby to drželo krok s inflací.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 13. 4. 2018 22:22

Ostuda je, že zkurvená ČNB má inflační cíl 2 % a ta je někde k 3 % a také je ostuda, že se nezvyšují úrokové sazby v ekonomice. JT banka se chová racionálně a jejich finanční ředitel víc, co dělá. To, že úroky jsou jaké jsou je díky ČNB její politice, kdy devalvovala naši měnu celé roky počínaje rokem 2013. Natiskla korun snad za více než dva biliony a samozřejmě tím přilákala zahraniční spekulativní kapitál, který byl vložen do bank v ČR a takový přítok deposit měl za následek snížení úrokových sazeb. Tohle není normální. Já také pamatuji 5 % na vkladech JT bance v době inflace 0,01 %. ROK 2003, JESTLI SE NEPLETU. Celý současný finanční svět je zkažený a nemocný...viděl jsem 4 % ročně za JUNK DLUHOPIS, tedy rating B a nějaký dovětek..před lety byl takový dluhopis oceněn na dvojnásobek. Tahle všivá době pomáhá jenom těm, co mají dluhy a své peníze utrácí za s prominutím za *****. Nás, co máme slušné úspory dřou srkze inflace, daň z příjmu...jako jsou to čůráci...říkají, že si máme spořit na důchod...jo vezmu výnos 5,3 * 0,85 = 4,5 % ročně - inflace a reálný výnos je nic moc... Sorry, ale musel jsem to ze sebe dostat. Den na pitchu totálně
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 4. 2018 22:36

Venn:

"Sorry, ale musel jsem to ze sebe dostat. Den na pitchu totálně"

V pohodě, mě ta současná situace okolo velmi nízkých úrokových sazeb taky leží v žaludku už pěkně dlouho.

"Ostuda je, že zkurvená ČNB má inflační cíl 2 % a ta je někde k 3 % a také je ostuda, že se nezvyšují úrokové sazby v ekonomice."

Když já nejsem ani moc přesvědčenej o tom, že by ta inflace 2 % skutečně byla, když jdu do obchodu, mám pocit, že ceny všeho rostou před očima. Abysme se taky na základě nějakých oficiálních statistik vycucaných z prstu, neprospořili k chudobě.

"Já také pamatuji 5 % na vkladech JT bance v době inflace 0,01 %. ROK 2003, JESTLI SE NEPLETU."

Ty čoveče, tohle nabízela ještě někdy v roce 2010 nebo 2011 (abych nekecal), inflace shodou okolností byla taky 0 nebo něco hodně blízko k 0. A to k tomu ještě navíc dávali i ty svoje pobyty v Tatrách snad už někde od vkladu 1 mil nahoru, to s tou úrokovou sazbou taky reálně pohne pěkně nahoru, kdyby se cena toho pobytu rozpočítala.

"Celý současný finanční svět je zkažený a nemocný...viděl jsem 4 % ročně za JUNK DLUHOPIS, tedy rating B a nějaký dovětek"

Tohle nemá smysl řešit, fakt by mě zajímalo, kdo tyhle dluhopisy kupuje... Tam obvykle vidíš 4 % výnos, ale riziko by bylo vyšší, ikdyby to nabízelo 10 % ročně. Tudy cesta nevede/nepovede. Celkově dluhopisy mě moc nepřesvědčují. Teď mi jeden maník nabízel dluhopisy DRFG, něco jako na 7 let, výnos 8 % p.a. při investici 100.000+ EUR. Ani tohle se mi nezdá, že by ten výnos kompenzoval riziko.

Já teď držím hodně akcie (asi 30 % portfolia) a asi nic rozumnýho s těma svýma volnýma penězma asi nevymyslím. Bohužel.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ski1961 22. 4. 2018 09:47

Před malou chvílí mi dorazil email z JT..na první pohled to vypadá, že došlo k navýšení úrokových sazeb, ale po prostudování zjistíte, že žádné není, že tenhle bonus už dávají delší dobu.

1.jpg
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 22. 4. 2018 14:53

Jako dost věcí i bájná přiznaná oficiální inflace v Kolonii česko je zfixlovaná mafií z ČSÚ, však za to dostávají tito cifršpioni nadprůměrné Jidášské groše, stejně jako Mafie ČNB. Metodiku výpočtu inflace ze spotřebního koše dostávají direktivně od našich "bratrů" ze Západu, tak aby to číslo pěkně vypadalo pro spodních 90% otroků zvaných občani, otroků více jak 60% celkové danové kvoty. Každý kdo chodí do velkoprodejen krmiv pro občany Východního bloku si musel všimnout plíživého zdražování o desítky procent u potravin denní spotřeby. Řešením je maximální bojkot, méně kupovat, konzumovat menší množství a ještě k tomu tímto přispět svému zdraví a vůbec celkově bojkotovat produkty Západních "bratrů" zejména z Rajchu, které jsou známy mj. i masivním fixlováním průměrných spotřeb, emisí u svých nablýskaných předražených šrotůvagen.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 22. 4. 2018 17:19

Spoření je uplně zabitý do puntíku a kdo ví, jak dlouho ještě bude. Já jsem předloni začal ve velkým přesouvat peníze do akcií a musím zaťukat, velmi dobře jsem udělal. Než ukládat za tyhle sazby prachy do bank, ale i kampeliček (i tam úroky do 3,50 % p.a. na dlouhodoných vkladech i s rizikem ztráty -10 % na členských vkladech), to už bych to snad risknul a koupil fyzické zlato. To už v podstatě nějakých 8 let od posledního dramatického růstu stagnuje, narozdíl od většiny jiných aktiv, tak by se tam nějaký prostor pro růst dal očekávat a se zlatem narozdíl od oficiální inflace se moc fixlovat nedá. Ale radost z toho žádnou nemám, moje portfolio tak, jak je sestavený, je sestavený tak na uchování hodnoty, s nějakým byť i malým zhodnocením následující tak min. 2 roky fakt vůbec nepočítám.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 22. 4. 2018 19:32

Já mám zase 30 % portfolia v Zonky. Výnos 5,5 % za rok(akuktuální)). Držím se při zemi. neberu rizikové ratingy. Ohledně toho zlata, tak nakupuju slitky od roku 2003 + jsem sběratel mincí a peněz. Hlavně se specializuji na USA. Mám texaské dolary, mince, kterou vydávala samotná Konfederace (To je velká vzácnost, jenom za tuto minci mám nabídku na 10 tisíc dolarů), peníze Konfederace a pár mincí Unie. Z období občanské války samozřejmě. Toto jde pěkně nahoru a já to mám rád a také ze zájmu nikoliv kvůli profitu sbírám stříbrné mince American Eagle - mám všechny série od roku 1989 ( ročník narození) a také kanadce Maple Leaf. Vozí mi je kámoš z USA, jelikož tady jsou dražší než tam. Libí se mi jejich design a obecně k stříbru mám kladný vztah.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2018 10:38

Asi fakt všechno lepší, než cpát ty prachy tam, kde sice kdysi bývalo jejich přirozené místo - v bankách, ale kde o ně už dlouhou dobu nikdo nestojí. To Zonky bych možná mohl zkusit taky. Výnos 5,5 % za rok je fajn. Já na akciích jsem udělal asi 30 % za 2 roky (15 % ročně), ale to byla spíš klika, že jsem se trefil do správného období. To ses nezmínil, že seš takovej znalec přes zlato a tyhle bankovky. Jestli ještě vygeneruju nějaký další zisky ze sázek a jestli se vrátí KB (teď po té dividendě) pod 900, tak ještě přikoupím další šarži. A příští rok už bych to asi začal prodávat (hlavně Erste) a přesouvat část peněz z akcií (mám v tom fakt balík) zase zpátky na vklady, ale jestli všechno bude tak jako dosud, tak se do toho fakt nepohrnu.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bohy 23. 4. 2018 11:13

Venn píše:Já mám zase 30 % portfolia v Zonky. Výnos 5,5 % za rok(akuktuální)). Držím se při zemi. neberu rizikové ratingy.

Měl bych dotaz a daníte Zonky? Koukal jsem na to a případně bych to i zkusil ,ale to zdanění mě odrazuje.Na netu jsem o tom našel dost neurčitý informace a Zonky píšou že se mám poradit se svým daňovým poradcem :hm
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 23. 4. 2018 11:30

Bohy: To se bude danit jako příjmy z forexu, paragraf 10 ostatní příjmy.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lubik2 23. 4. 2018 13:01

Bohy píše:Měl bych dotaz a daníte Zonky? Na netu jsem o tom našel dost neurčitý informace a Zonky píšou že se mám poradit se svým daňovým poradcem :hm

- Zonky Vám přímo radit nemůže, na to jsou poradci, berňák si to nakonec stejně udělá podle svého
- danit se musí vše
- v návodu viz dole radí, že se to nedaní do té doby, dokud se Vám peníze nezačnou vracet (tj. půjčím na 5 let, 4 roky se mi vrací vložená částka, v pátém jsem konečně v zisku a ten zdaním)
- jako hezký návod zkuste toto, je to hezky zpracované:
http://navodyprolidi.blogspot.cz/2018/0 ... e.html?m=1
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 23. 4. 2018 19:54

Možná jen fyzické zlato, stříbro atd. představuje jakousi "jistotu", ale je také možné, že až nastane anarchie a rabování, že to z vás vymlátí, kde jej máte...což ostatně lze již nyní v případě obvyklého brutálního loupežného přepadení domu s rodinou...
Jedno je jisté, že až ta Megabublina praskne, v Kolonii česko se z toho dost lidí potento...v okolí 100 000 města (nikoliv v okolí Prahy a Vagen Boleslau) realitní Zloději už prodávají stavební parcely za 4 000 Kč ! ! ! za metr
neosobně
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků