J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 5. 8. 2018 15:59

Zalozil jsem terminak na rok u JT Banky, urok 1,35 % nikdo jiny nedava. Snad se do roka urokove sazby trochu zvednou a bude pak lepsi vyber. Predtim jsem mel u Artesy urok 4℅ p.a. na petiletem terminaku a defakto mi to za tech 5 let vydelalo urokama na nove auto.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulmartin 14. 9. 2018 14:32

Koupím magnus body. Jakékoliv množství. Děkuji. paulmartin@email.cz
paulmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 26. 9. 2018 00:15

Další zvýšení sazeb na vklady, od 1.10: Většina TV zhruba o 0,3% vyšší (kromě 6m, který zůstává nesmyslný), vklady s výpovědní lhůtou: 1d nově 1,1%, 3m 1,3%.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 26. 9. 2018 05:22

Ahoj, kdyz mi clear deal na 3 mesice vypoved konci 2.11.2018 a byl zrizen nekdy v srpnu 2018 za urok 1% p.a. a jtbank od 1.10. zvysuje na tomto produktu urok na 1,3 p.a. a je to vyhlasovana sazba, chapu to tak ze automaticky od 1.10.2018 mi budou moje depozita urocit jiz vyssi sazbou 1,3 % p.a., je to tak?
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 26. 9. 2018 06:51

To je dobrá poznámka, myslel jsem, že se to chová jako TV, ale VOP odstavec 19.2 je myslím docela jasný, nová sazba platí pro všechny:
Vklady s výpovědní lhůtou J&T Banka úročí aktuálně platnou úrokovou sazbou pro příslušný typ Vkladu s výpovědní lhůtou, jejíž výši naleznete v Nabídce produktů a služeb Clear Deal. Úrokovou sazbu může J&T Banka měnit i v průběhu trvání Vkladu s výpovědní lhůtou.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 9. 2018 08:14

Díky to jsi potěšil, že 3-měsíční vklad bude 1,3 % p.a., ale zase nejsem potěšený, když jsem dal v červnu 2018 vklad na 2 roky s 1,7 % a teď bude 2,0 %.
https://www.jtbank.cz/file/34769/Urokov ... _01_CZ.pdf

Termínovaný vklad tady asi nejde předčasně ukončit, že jo?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 26. 9. 2018 09:45

Dávají se k těmto nových sazbách ještě ty bonusy 0,2 % nebo tohle už není ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gekkon 26. 9. 2018 10:08

Stavajici zakaznik dostane +0,1%
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 26. 9. 2018 15:52

*****, nemáte někdo zkušenost s výpovědí vkladu u JT?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 26. 9. 2018 18:14

Chlapi, neblázněte s tím. Ty sazby budou muset chtě nechtě jít stejně ještě nahoru. Pokud termínované vklady teď, tak jedině ty krátkodobé a jenom v případě, že by ten dotyčný jinak po celou dobu termínovaného vkladu ty peníze válel někde na spořáku. Ty delší termíňáky dle mě teď naprosto postrádají jakýkoliv smysl.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 26. 9. 2018 18:41

Tomason87 píše:*****, nemáte někdo zkušenost s výpovědí vkladu u JT?

Ano, mam...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, Curve , Revolut , Moneta , UCB atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 26. 9. 2018 18:44

a jak jde zrušit termíňák ? ono to nějak jde ? předpokládám za cenu ztráty úroků že ? nebo jak to je ?
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 26. 9. 2018 19:00

No, takže ukončení není samozřejmé, vůbec na to nemusí brát ohled a samozřejmě sankce..no takže budu muset vydržat do konce..

"Termínovaný vklad je možné ve výjimečných případech ukončit na základě
Vaší žádosti. Žádost můžeme odmítnout i bez uvedení důvodů. Za
předčasné ukončení Termínovaného vkladu jste Nám povinen/povinna
uhradit Námi stanovenou smluvní pokutu (sankci za předčasné ukončení
Termínovaného vkladu). Pokud výše smluvní pokuty (sankce za předčasné
ukončení Termínovaného vkladu) překročí sumu úroků, kterou jsme Vám
povinni ke dni předčasného ukončení Termínovaného vkladu vyplatit, jsme
oprávněni započítat Naši pohledávku na zaplacení smluvní pokuty také
vůči jistině Termínovaného vkladu."
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 26. 9. 2018 19:48

Až budou úrokový sazby J&T zase 4,00+ % p.a. na 10 let, tak má smysl takový termínovaný vklad založit. Do té doby se vyplatí klidně i 2-3 roky počkat na krátkodobých vkladech, případně spořáku (pokud někdo peníze na spořáku občasně využije/na něčem otočí, tím spíše to platí...) a až pak vklad založit. Ty současné sazby už jsou sice výrazně zajímavější, než před rokem, ale pořád ani ta 10 letá sazba v čistém vyjádření (po odečtení 15 % daně), nedrží dokonce ani při uplatnění toho úrokového bonusu pro stále klienty krok s inflací. Další věcí, proč ty vklady nezakládat nyní, je fakt, že se zvyšujícími sazbami budou klesat/max stagnovat ceny nemovitostí, prostě příležitostí, do čeho rozumně investovat, bude více. A nejedná se pouze o nemovitosti. Kdo teď ty vklady založí, dle mého názoru velmi pravděpodobně spláče nad výdělkem.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 26. 9. 2018 20:06

Tak jestli Vám to ty banky umožněj... V minulosti to myslím zrovna J&T měla, že se nějakým způsobem krátil výnos cca na půlku, jiné to měli tak, že byla sankce -2 % z vybírané jistiny a úroky pryč a kampeličky dokonce třeba -5 % a úroky pryč.
MarekVach
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka