J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 9. 2018 16:16

"res judicata"

Sázením na sport se živím teď už 11 let :-D Zisky ze sázek ukládám na termínované vklady s vysokými úrokovými sazbami a do akcií.

Pokusím se ti nastínit, proč nakoupit a pasivně držet akcie není to samé jako si jít vsadit na sport. Když si koupíš akcii, kupuješ podíl na fungující společnosti, která se v rámci možností (jasně, velké firmy mají do dokonalosti nebo do maximální efektivity velmi daleko, ale to v podstatě ani nikdo nechce...) snaží o maximalizaci zisků. Koupením akcie Komerční Banky se stáváš spoluvlastníkem této společnosti se všemi jejími výhodami i nedostatky. Vzhledem k tomu, že ty její akcie si pro vlastní potřeby kupuje i samotný management, těžko lze hovořit o podvodu. Jelikož ta banka (narozdíl od letadla) funguje, bouchá hypotéky, spotřebitelské úvěry atd, prostě jakákoliv jiná společnost se snaží vydělávat. Když koupíš její akcie, budeš se v plynoucím čase (čas je největší přítel akcií, ne nepřítel) podílet na těchto ziscích, laicky řečeno prostě postupně bohatnout.

Když si vsadíš na sport, tak nejen, že sázka jako taková negeneruje/nevydělává vůbec nic, ale dokonce pokud tomu nerozumíš a vybereš si náhodnou příležitost z jejich sázkové nabídky, tak budeš přeplácet jejich kursové marže, které se sice liší u každé sázkové kanceláře a i u každého sportu, ale zpravidla se bude pohybovat v rozmezí někde mezi -1 % až -10 % vsazených peněz u SOLO sázky v tvůj neprospěch. U AKO sázek (více příležitostí na 1 tiket) to v tvůj neprospěch bude hrát ještě více. Know-how, jakým je přehrávám, zde zveřejňovat nehodlám.

Ale abych to shrnul, když si vybereš a koupíš 10 náhodných akciových titulů a budeš držet 10 let ve svém portfoliu, lze velmi pravděpodobně předpokládat, že na tom vyděláš (a to jak nominálně, tak i reálně (po odečtení inflace)), když budeš sázet 10 let sázet náhodné kursové sázky, tak lze velmi pravděpodobně předpokládat, že pokud už nebudeš ve vězení, tak tě přinejmenším budou nahánět exekutoři :-D
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 9. 2018 17:39

Akcie náhodně v podstatě kupuju, respektive moje portfolio se skládá z ČEZ, KB, Erste a VIGu. Nakoupil jsem tedy tituly, které mají na BCPP největší tržní kapitalizaci. Čili žádná alchymie se v mém případě nekoná. A sázky, to je něco uplně jiného, tomu se denně musím věnovat 12-16 hodin. Náhodným výběrem bych si zcela jistě ani neškrtl, respektive přišel brzy o vše.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 9. 2018 20:38

Nekecej, máš i Uni. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 27. 9. 2018 21:06

Když jsem to kupoval, tak stál Unipetrol ještě 150 korun :-D Takže to s tou tržní kapitalizací teď asi neladí, já vím. Chtěl jsem říct, že z toho prostě nedělám vědu, že dá se říci do jisté míry věřím na teorii efektivních trhů. Jsem pasivní investor.
MarekVach
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2018 07:03

No jasně, ovšem tam máš kliku, že "hodný" Polák (mj. i díky tlaku J&T) vytěsňuje tak vysoko. Kdybys byl odkázán na trh, plácal by ses kolem 130,-.
Průměrku mám zhruba podobnou, i když jsem s Uni již hodně dlouho, kupoval jsem i za ?43,-? (možná kecám, ale kolem 50 to bylo). Byly to akcie na důchod, což opět nevyšlo. A pak věř trhům. :) Ale považuji za velkou kliku, že vytěsňovací cena je tak vysoko (samozřejmě stále ještě výrazně níž, než férová cena). Jinak se mnou při vytěsňování vždycky dost vyjebali (mj. náš férový zachránce Babiš několikrát).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 9. 2018 08:35

redhaven píše:JT banka dává bonus + 0,1% úroků ale POUZE na TV nad 1 rok trvání a dále NEDÁVÁ na vklady s výpovědní dobou...což výhodnost jejich úroků dosti snižuje pro vysoké vklady...zůstává jen výhoda 3 měsíců trvání výpovědi.

Jen aby nezapadlo mezi příspěvky nesouvisejícími s vláknem...
Navíc vkládat na delší dobu uložení než 3 měsíce je v současné době značně neprozírávé, ČNB započala konečně zvyšovat záklaní sazbu a snad dočasně přestala neustále škodit českým občanům a sloužit cizímu kapitálu.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 1. 10. 2018 14:48

Clear Deal: Vklad s jednodenní výpovědní lhůtou 1,1% (od 1.10.)
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod aw10 3. 10. 2018 11:16

Jak vypovědět vklad s jednodenní výpovědní lhůtou, lze to udělat jednoduše přes internetové bankovnictví?
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 10. 2018 11:20

Ano
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 10. 2018 20:42

Včera poslána značná částka z Air na sběrný účet JT a ted v IB JT stále nevidím založený vkladový účet...to mě teda docela štve. Důvod proč nedodržují lhůtu pro převod D+1 ?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 4. 10. 2018 20:58

@redhaven
Tak peníze na účtě v JT určitě jsou, ale vkladový účet prostě nebyl ještě založen..jestli si dobře pamatuji, měl jsem to stejně..myslím, že vklad se mi zobrazil v IB o den později, ale s datumem, kdy peníze dorazily do banky, takže bych byl v klidu :-)
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 10. 2018 14:16

Tak vkladový účet založen, ale až s dnešním datem....tzn. že JT stojí za to pozdržet vklad i jeden den a vydělat na něm jen pro sebe, protože AB odesílá platby s garancí D+1 do pozdních nočních hodin, a já to posílal odpoledne 3.10.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 5. 10. 2018 15:15

@redhaven
tak máš pravdu, to co jsem psal předtím jsem si spletl s jinou bankou. Schválně jsem koukal před chvílí do JT a mám to stejně jako ty. 12.2.2018 jsem poslal peníze, 13.2. je museli mít na 100% na účtě, ale vklad byl založen až 14.2.2018..
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 5. 10. 2018 22:00

JT ty vklady zakládá "ručně". Pokud si na existující vklad pošlete další prevod, je připsány tak jak ma...
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 10. 2018 20:33

Netušíte někdo, jestli vklad s 1 denní výpovědní dobou úročí i v den, kdy dám přes IB výpověď?
Peníze druhý den po výpovědi se objeví na BÚ JT, pokud zadám za cíl převodu tento účet?
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka