J&T banka, CLEAR DEAL, ano nebo ne

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod protektor1 7. 2. 2019 18:14

Při ukončení termínovaného vkladu jsou obecně dvě možnosti jeho vyplacení:

1) na účet v jiné bance, t.j. na účet ze kterého se TV zakládal zasláním na jejich sběrný účet
2) na vlastní běžný účet u JT banky - poté zřejmě platí transakční limit 500.000,- Kč / den - dle jejich VOP, což je opruz

Patrně je tedy lepší nastavit vypořádání TV na účet v jiné bance...
protektor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 2. 2019 18:22

@protektor1
ano, takto to mám já podle toho bodu 1)..protože v JT nemám běžný účet..
Naposledy upravil ski1961 dne 7. 2. 2019 18:31, celkově upraveno 1
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2019 18:22

ski1961 píše:@drkarel
když končí termíňák tak peníze mi JT automaticky přeposílá na účet, odkud tam byly odeslány, takže žádný aktivní převod jsem nedělal..tedy aspoň takto to mám já

Ano, na to jsem v oněch 2 svých příspěvcích narážel. Takže se jedná zřejmě o jinou situaci, než popisuje osobne.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 2. 2019 20:33

Tak chlapci, rád bych se vrátil k mému původnímu dotazu..co byste udělali na mém místě ? prodloužili znovu rovnou o rok nebo ten vklad s 1-denní výpovědí pro případ rychlého přechodu v případě zvýšení úroků ?
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 2. 2019 20:41

Zaloz si ING konto.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2019 20:41

Co Ti na to odpovědět? Mám snad věšteckou kouli? Já bych to na rok za 1,7 % netermínoval. Na trhu jsou již teď sporáky s blízkou sazbou. Osobně bych si myslel, že úroky ještě porostou. Taky záleží na tom, kolik toho je.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 2. 2019 20:47

a prosím, které spořáky mají blízkou sazbu kolem 1,7% ? ..takové ty spořáky, kde je to max. třeba na 300 tisíc nebo na půl roku apod..jsou mi k ničemu, protože je to mnohem vyšší částka..

-- 7. 2. 2019 19:51 --

MiASX píše:Zaloz si ING konto.

to je přesně to, že ING konto s jejich 2% na půl roku na 300tisíc je mi k ničemu ..
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2019 20:53

A vo čem asi tak píšu? Vono je to totiž vždy individuální rozhodnutí na základě individuální situace. Měl bys více číst a méně se čílit. To je dnes už podruhé. Ale počítám, že s růstem sazeb spořáků porostou i sazby TV.

-- 7. 2. 2019 19:55 --

I u ING bys měl lépe číst. (To neber jako doporučení ING. Ono je to sice na víc než 300k, ale podmínky jsou nechutné, a není to na o moc déle než půl roku.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 2. 2019 20:59

@drkarel

já se čílím ? mám pocit, že se čílíš ty v tvých odpovědích..já jsem se jen slušně zeptal, protože se v tomhle moc nevyznám..co by kdo např. udělal v mém případě..nic víc jsem nechtěl..

takže se ještě jednou omlouvám za můj dotaz a považujte můj původní dotaz za vyřízenou věc, už nic nepotřebuji..hezký večer..
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 2. 2019 08:13

Já už se ani nečílím. Podobnými týpky jako Ty se to tu poslední dobu jen hemží. Vznesou dotaz, člověk jim sdělí svůj názor a oni obratem reagují, že takové "rady" jsou jim k ničemu, aniž by si pořádně přečetli podmínky (viz ING). Závěrem sdělí, že jsou úplně v klidu a vše završí (ne)upřímnou (ne)omluvou - s jakýmpak úmyslem? :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 8. 2. 2019 09:36

ski1961 píše:Tak chlapci, rád bych se vrátil k mému původnímu dotazu..co byste udělali na mém místě ? prodloužili znovu rovnou o rok nebo ten vklad s 1-denní výpovědí pro případ rychlého přechodu v případě zvýšení úroků ?

Já bych za takovou sazbu nefixoval, ČNB bude letos nejspíš ještě jednou zvyšovat sazby a už nyní jsou nabídky okolo 1,5%, u ING i 2%, samozřejmě je to omezeno limity (Hello 300 tis., Richee 300 tis., ING každý měsíc 300 tis. na půl roku), ale ty tu stejně nepíšeš, o jaký obnos se jedná, tak těžko soudit. Případně si můžeš ještě hodit mincí, vyjde to nastejno.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 8. 2. 2019 09:39

VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ
před hejtováním drkarla:

Po krátkém intermezzu s tímto člověkem ve vláknu INGbank vydávám toto varování a naléhavě vyzývám ostatní, aby na doktora nereagovali, neb diskuse s ním pro vás, co se na něco ptáte, je už předem hlavně váš ztracený čas.
Zjistil jsem následující:
- odpovídá většinou stylem odkazu s nutkavou potřebou převtělovat se do role moderátora fora až výchovného poradce řešícího řád, pořádek a čistotu diskuze než podstatu vašeho dotazu (extrémní ego)
- všemu ohledně financí rozumí a zná, a za každou cenu musí mít poslední slovo (extrémní ego)
- tomu člověku nevyhovíte: omluvíte se mu - zpochybní to, že to nemyslíte upřímně/neomluvíte se - vynadá vám a pomluví vás před ostatními v jiném topicu (extrémní ego)
VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ - VAROVÁNÍ -VAROVÁNÍ
Naposledy upravil tom brava dne 8. 2. 2019 13:10, celkově upraveno 6
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 8. 2. 2019 10:28

Na rok za 1,7 % je dnes jedna z nejlepších nabídek, není co řešit. Úroky nahoru jen tak nepůjdou.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 2. 2019 11:27

Nejsem si jistý. Já peníze z JT radši stáhnu a využiji jinak (např. 2x ING, HB...). Možná nedostáhnu stejného úroku, možná dosáhnu, ale aspoň ty peníze nebudou na rok blokovaný.

ČNB to zvyšování asi odloží nebo zruší, ale stejně si myslím, že pořád se najde nějaká banka, která se bude snažit vklady nahrabat a ukázat, jak je dobrá a velká, a i dnešní sazba 1,75 % dává prostor k vylepšení nabídek.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 8. 2. 2019 11:41

třeba, ale než se tak stane, tak je z onoho roku dávno pár měsíců pryč...rok opravdu není dramaticky dlouhé období, obzvlášť pokud jsou to peníze určené na uložení.
Tomason87
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka