J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod manecek 2. 6. 2010 22:01

Mám tomu rozumět tak, že dřív ja za 2,5r. u pětileteho vkladu nelze vystoupit ?

Jinak je fakt, že s tímto rizikem napevno počítám, resp. spíše v podobě že by došlo k přechodu na Euro za již hodně zdevalvované koruny.

Je tady někdo, kdo do JT bouchnul víc jak 2M ? 500, bych asi taky moc neresil, kdyby to nebyly jedine penize. Z druhé strany mám plné zuby z nehybností největších bank, které jak cítím si s lidmi víc hrajou než nabízí zajímavé podmínky, když ale na to hold lidi přistoupí, tak se ani bankám typu CSOB, Sporitelna nedivím -mají zalevno hodně vkladů, plynoucí pouze z důvěry v mohutnost a tím vyšší jistotu instituce.
manecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2010 01:08

Venuj par minut a nastuduj si (ano, lze je dostat po polovine sjednane doby, jinak NE), je to vazne clear (zavolej jim a poslou ti smlouvy, kdyz jsem volal jinam, treba do GE, tak mi nic neposlali, pry ze to nejde ze musim osobne, takze ja Clear mohu potvrdit)

ps: asi jen blbec da 2M na 1vklad a snad nemusim napovidat, jak udelat, aby byly 2M pojisteny :-D (od 2011 budou pojisteny 2,5M).

ps2: 5 let s jen 1% navic - ja bych 5 let nedal, mozna jako zbytecne penize pro deti, ale efektivnejsi je to radsi utratit, co bude za 5 let ... kdo vi.
4% na 1 rok s poukazem NEMA momentalne konkurenci v pasivnim investovani.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manecek 3. 6. 2010 08:20

To je samozřejmé že to budu dělit na druhou osobu, ale celý vklad v důsledku jde na mě. Nejraději bych dal 2,4M na pět let, ikdyž na dva roky je dohledná doba a nemuselo by být špatné řešení.

Jinak potěšili mě, že koupili Atlantik FT (čtvrtý největší obchodník s cennými papíry v Česku)
manecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2010 19:53

a co přesně řešíš, jako že pravděpodobnost krachu Erste/spořky je menší jak krachu JT (proč si to myslíš?) anebo že bys musel 20 dnů čekat na výplatu z FPV anebo co vlastně, nějak jsem to asi nepochopil...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manecek 9. 6. 2010 21:16

Snad máš pravdu, možná je strach zbytečný. Musím ještě do detailu pročíst smlouvu, jestli tam někde není schovaná mina. Už jsem si totiž kdysi jeden krach banky prožil, ale to jsem tam měl jen 200k. Ikdyž peníze po 3 měsících vrátili, byl to hodně otřesný zážitek.
manecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2010 22:25

Prectete si VOP - vklad mohou zalozit az nasl. prac. den po pripsani penez na sberny ucet, tedy prakticky pri odeslani z jine banky ve ctvrtek, oni maji pripsano v patek a vklad vam mohou zalozit az v pondeli (=5 dnu neurocene prostredky).

Pri odepsani penez to bude podobne, doba skonci rekneme v ctvrtek (na patek uz nebude urocen a provedou prevod v patek, fakticky ale odeslou v pondeli (D+1) a penize se tak vrati v pondeli) - dalsi 4 dny neurocene prostredky - celkem az 9 dnu.

To vse za predpokladu, ze se netrefi svatek.

Optimalizovat? Nahlednutim do planovaciho kalendare.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 21. 6. 2010 17:30

Super nachytávka jak přitáhnout další vklady od neznalých klientů.
Široce diverzifikovaný koš tvořený Norskou, Švédskou, Českou korunou, PLN a AUD dosáhne v průměru zhodnocení +/- 0%, takže si půjčují za 2%. Docela by mě zajímalo, jestli si to zajistí opcemi na 100% nebo jestli podstatnou část prostě risknou a spolehnou se tu diverzifikaci. Nedivil bych se, kdyby do toho šli spekulativně.

Ale kdo má jasný názor na vývoj AUD, NOK, PLN vůči Eur, tak šup do toho :D
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 10. 7. 2010 10:33

A kdo z vkladatelu by chtel jezdit koukat se na golf :oboze
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hugomuz 26. 7. 2010 23:53

Tak jako ten klub je jen bonus, jen blb by někam strkal peníze kvůli dárečkům...
hugomuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2010 09:45

Na druhou stranu jeń blb by daval bonusy za jinym ucelem, nez udrzeni klienta, ze? :-) To se jim asi pekne prodrazi, kdyz poslali karty asi uplne vsem, kolik lidi se dostavi na golf, 0.x-1,5%?

kazdopadne nic proti bonusum, je to celkem nic nestoji a je to VIP zalezitost :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hugomuz 28. 7. 2010 14:55

Je asi pravda, že na golf moc lidí nepojede, obzvlášť když je to bez ubytování, heh. Ale ten bonus k termíňáku - pobyt v tatrách - je jeden z mála takovejch dárků, který fakt potěšej. Jakože všecky ty nesmyslný baťohy a plyšášáci sou spíš za trest.
hugomuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 31. 7. 2010 13:41

Zvlaste, kdyz je bezny vstup na golf letos zdarma i bez Vip karty (asi se bali, ze by nikdo neprisel), takze co ty ziskas s kartou navic, vstup do JT stanu k obcerstveni a zaparkovani... Copak asi vymysli hlavy pomazane priste ... (ze by vylet do Emiratu nebo kde to maji pobocku?) Skoda ze tam vevlastni nejaky hotel, to by bylo lepsi .-)

S Tatrami souhlas, ovsem spousta bank ma sve rekreacni strediska pro zamestnance (no, spis ty vetsi banky a jsou to takova nehonosna zarizeni spise), pokud budou nevytizena, maji dobry tip, jak to rozjet :-) Jenze klienti privatni banky by tam urcite nejeli, takze komu to asi tak nabidnout hehe :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2010 01:43

vpe píše:) Jenze klienti privatni banky by tam urcite nejeli, takze komu to asi tak nabidnout hehe :-D

No právě proto, by si mohli dovolit to nabídnout :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hugomuz 2. 8. 2010 09:57

Já bych ocenil víc, kdyby se ostatní banky snažili JT přiblížit službama, který poskytujou, než aby měly ty samý bonusy.
hugomuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 2. 8. 2010 10:05

manecek píše:Mám tomu rozumět tak, že dřív ja za 2,5r. u pětileteho vkladu nelze vystoupit ?


Pozor, výpověď se musí dát deset dní předem před termínem. Ale vzali mi to na smutný oči i dva dny předem.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků