J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 21. 3. 2020 18:56

Prodej trva cca 5-6 pracovnich dni. A prodavat je nyni naprosty nesmysl (efekt to melo koncem unora)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 3. 2020 00:25

Bohy píše:Fond J&T Money
Ještě jsem nikdy fond neprodával ,jak dlouho prosím trvá prodej fondu?
Prodej jsem zadal v pondělí 16.3.2020 a stále nic a cena letí dolu.
Ve čtvrtek jsem tam volal a prý to nestihli a v pátek to prý prodají a dnes kouknu do IB a zase nic .
Tak prosím jaké máte zkušenosti s prodejem fondu jak dlouho to trvá.
Jinak na info lince mě chlácholili ,že se to stabilizuje.


tady jsou ocenovací dny=rozhodné dny pro zobchdování pokynů,
http://www.jtis.cz/sites/www.jtis.cz/fi ... ivroce.pdf
takže si najdi ten nejbližší následující po dni zadání tvého pokynu (předpokládám zadávals pokyn online do systému přes IB JTbanky,ano? nebo papírově cestou přes prostředníka Atlantik nebo něco podobného, kde hrozí techn. zpoždění?) - k něm to musí JTIS realizovat a (i kdyby něco zanedbali, třeba zpětně) vypořádat, zažádej si o kompenzaci rozdílu, kdyby vznikla ztráta nerealizováním tvéhu pokynu v nejbližší den ocenění po podání pokynu (cenu pod.jednotky ten den) a neměli se sami k dorovnání. Jak píše přede mnou správně, zhruba týden od ocenovacího dne trvá, než dorazí peníze. Ale co si pamatuju, dříve tak 3. prac den po realizaci pokynu mi přišla konfirmace provedení pokynu do meilu od JTIS.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 3. 2020 08:31

milanBrno píše: A prodavat je nyni naprosty nesmysl (efekt to melo koncem unora)


ukvapené závěry, třeba castečný rychlý exit z dluhopisového fondu (jestli chytnul ztrátu 1-3% oproti maximu 2019) a přelití do bezpečných aktiv, nebo naopak spekulativně do více podhodnocených aktiv (akcie) nemusel být nutně chybou, to ukáže až čas
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bohy 22. 3. 2020 17:30

tom brava píše:
Bohy píše:Fond J&T Money
Ještě jsem nikdy fond neprodával ,jak dlouho prosím trvá prodej fondu?
Prodej jsem zadal v pondělí 16.3.2020 a stále nic a cena letí dolu.
Ve čtvrtek jsem tam volal a prý to nestihli a v pátek to prý prodají a dnes kouknu do IB a zase nic .
Tak prosím jaké máte zkušenosti s prodejem fondu jak dlouho to trvá.
Jinak na info lince mě chlácholili ,že se to stabilizuje.


tady jsou ocenovací dny=rozhodné dny pro zobchdování pokynů,
http://www.jtis.cz/sites/www.jtis.cz/fi ... ivroce.pdf
takže si najdi ten nejbližší následující po dni zadání tvého pokynu (předpokládám zadávals pokyn online do systému přes IB JTbanky,ano? nebo papírově cestou přes prostředníka Atlantik nebo něco podobného, kde hrozí techn. zpoždění?) - k něm to musí JTIS realizovat a (i kdyby něco zanedbali, třeba zpětně) vypořádat, zažádej si o kompenzaci rozdílu, kdyby vznikla ztráta nerealizováním tvéhu pokynu v nejbližší den ocenění po podání pokynu (cenu pod.jednotky ten den) a neměli se sami k dorovnání. Jak píše přede mnou správně, zhruba týden od ocenovacího dne trvá, než dorazí peníze. Ale co si pamatuju, dříve tak 3. prac den po realizaci pokynu mi přišla konfirmace provedení pokynu do meilu od JTIS.

Děkuji za info
Pokyn jsem zadával online a podle seznamu dnů ocenění by pro mě měla platit cena 18.3.2020
Když jsem prodával 16.3.2020 "típnul jsem si to" tak jsem nyní zjistil ,že při prodeji to ukazovalo starou cenu 1.342 czk z 7.3.2020 což jsem nevěděl ,nebo spíše jsem tomu nerozuměl.
Cena ale mezi 14.3.2020-18.3.2020 je ale již 1.3217czk.
Tak jsem zase o něco chytřejší ,že v online v IB to neukazuje tu cenu za kterou to prodávám :bordel je to:
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 22. 3. 2020 21:26

To je překvapivé, ale víceméně to tak musí být: kdyby fond zveřejnil cenu, za kterou bude nakupovat/prodávat příští týden, v průběhu týdne by klienti mohli sledovat, jestli jde trh nahoru/dolů, a nakupovat/prodávat podíly levněji/dráž než je férová cena, na úkor ostatních investorů ve fondu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bohy 23. 3. 2020 16:02

Jo jo já to chápu .
S tím "bordelem" jsem to myslel v nadsázce ,proto jsem to psal do uvozovek,ale spíše jsem to psát ani neměl.
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 24. 3. 2020 14:29

Vůbec se nedivím, že při prvním prodeji (a obzvlášť v téhle situaci, kdy se ceny pohybují daleko víc než obvykle) je to nepříjemné překvapení. Ale není vyhnutí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod RomannX 4. 4. 2020 14:16

Mám dotaz. Rád bych založil termínovaný vklad na dva roky. Jen nevím, jestli je u banky jistota úroku 2.3% po celou dobu vkladu. Může banka měnit úrok během spoření na termínovaném vkladu?
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ski1961 4. 4. 2020 14:32

@RomannX

úrok 2,3% bude samozřejmě trvat po celou dobu trvání toho TV i kdyby došlo v budoucnu k jeho snížení.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RomannX 4. 4. 2020 14:38

Díky, taky jsem si to myslel, ale dnes si člověk není jistý ničím, viz Creditas. V pondělí tam ještě pro jistotu zavolám.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ski1961 4. 4. 2020 14:50

Nevím, co bylo u Creditas, ale termínové vklady vždy platí úroky celou dobu trvání vkladu, jaký byl na jeho začátku.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2020 14:55

Nic by jim ovšem nebránilo TV vypovědět.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fox21 9. 4. 2020 17:31

Od 15.4 snižují všechny úrokové sazby u TV 1 rok a více o 0,5%. Od 15.5 také na vkladových účtech o 0,5%.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 9. 4. 2020 17:49

no hlavně, že mi ještě před týdnem bankéř po telefonu říkal, že pokud se budou snižovat úroky, dozvím se to 14 dnů předem..

1.jpg
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mate59 9. 4. 2020 18:49

Jestli tam máš TV tak ten ti dojede za starý úrok.
mate59
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků