Internetová peněženka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smoke 3. 11. 2009 18:09

Chtěl bych si zřídit internetovou peněženku. Máte s tím někdo zkušenosti? Která je podle vás nejlepší? Liší se nějak služby? Nebo přesněji řečeno: je něco na co bych měl přihlížet při zřizování internetové peněženky? Mám Paypal, ale ten mi mnohdy nestačí. Budu rád za jakoukoliv pomoc :)
Nenávist je přítěž.

The future belongs not to those who wait...
Smoke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2009 18:32

Ohlížet by ses měl na to, jaký způsob placení příjemce plateb akceptuje.

Pokud akceptuje mikroplatební systémy, tak většinou akceptuje i platební kartu (nevím v ČR o obchodníkovi, který by nebral ani platební karty ani PayPal a zároveň bral nějaký jiný mikroplatební systém). Takže bych pro tuzemské platby viděl jako nejvýhodnější mBank a pružné nastavování limitů na platební kartě, popř. prázdný eMax s kartou (vydání bude ale za 100 Kč, při prodloužení karty se už ale neplatí) a nalití potřebné částky těsně před platbou.

Nebo Poštovní spořitelnu s kombinací Postžiro zadarmo + Červené konto s kartou. V pracovní době lze převést peníze on-line. Takže Červené konto prázdné a před platbou "doplnit" potřebnou částku. Pro platby do zahraničí bude i výhodnější než mBank.

V zahraničí je ještě rozšířený moneybookers a v "šedé zóně" eGold (kvůli obtížnému vystopování trasy mezi prodejcem a kupujícím).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Smoke 3. 11. 2009 18:43

A právě ten Moneybookers by mě zajímal. To je to co potřebuji. Na tuzemské platby využívám kartu, ale potřebuji hlavně na platby a výplaty ze zahraničí. Zajímá mě to hlavně tedy proto, že by údajně výplata měla přijít rychleji než, když bych si ji nechal poslat na kartu. Tam to trvá několik dní, zatímco např. na Moneybookers by mi přišly max. do 48 hodin.

Jak to vlastně funguje? Peníze přijdou na Moneybookers a odsud na můj účet skrz kartu? Tudíž jako na Paypalu?
Nenávist je přítěž.

The future belongs not to those who wait...
Smoke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2009 19:36

Moneybookers nemám, takže jen zprostředkované informace.

Máš jakési virtuální konto, které nabíjíš přes platební kartu (1,9 % poplatek) nebo bankovním převodem (zdarma).
Vybrat peníze můžeš bankovním převodem (1,8 EUR), na VISA kartu (jen VISA, 1,8 EUR) nebo šekem (3,5 EUR)

http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vasil 20. 11. 2010 22:11

momentalne chci zjistit jakym spusobem udelat platebni metodu za sluzby (web). Platba kartou v CZ moc nefunguje, bankovni prevod -zdlouhavy.... Ma nekdo zkusenosti z https://www.gopay.cz/partnerstvi ? Maj 1% za sluzby
Vasil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 11. 2010 06:32

Zkušenosti s tímto systémem nemám, když jsem se na to podíval, vidím několik potenciálních problémů.
1) omezení výše a objemu plateb -
maximální zůstatek na GoPay peněžence nepřesáhne v přepočtu 150 EUR
maximální objem příchozích plateb za kalendářní rok nepřesáhne v přepočtu 2.500 EUR
maximální objem odeslaných bankovních plateb za kalendářní rok nepřesáhne v přepočtu 1.000 EUR
2) předpoklad, že uživatel rovněž vlastní tento systém (tedy jestli jsem to správně pochopil) a to považuji za největší kámen úrazu.

Osobně bych se snažil zkloubit více možností
1) založit si bankovní účty, které jsou zdarma a které umožňují on-line bankovní převody
FIO, Axa, mBank, Poštovní spořitelna (kromě FIO si je budeš muset založit jako soukromá osoba). Možná ještě Raiffeisenbank, ale tam je to s tou bezplatností horší - zdarma je jen vedení účtu při obratu 15 nebo 25 tisíc měsíčně (dá se generovat on-line), pohyby jsou dost vysoko zpoplatněné. Pak nevím, jestli umí on-line převody i Česká spořitelna - i zde je možné mít účet zdarma při obratu nad sto tisíc (opět bys musel založit jako soukromá osoba)
2) určitě PayPal - kdo nakupuje na Internetu v zahraničí, tak se mu nejspíš nevyhne (po letech odmítání jsem také byl nucen podlehnout) :D
3) jestli je ten GoPay v případě nepoužívání zdarma, tak proč ne, aspoň si ho vyzkoušíš a uvidíš jak moc je o něj mezi uživateli zájem
4) zkusil bych i mPeníze. Sice je to to samé jako převod (jen s poplatkem navíc za použití tohoto systému), ovšem budeš mít zdarma reklamu na stránkách mBank v sekci obchodů, které mPeníze přijímají.
5) pak je tu samozřejmě možnost zkusit přímo přijímat platební karty. Zde záleží na velikosti firmy, co jsem si tak všiml, tak většinou používají platební bránu České spořitelny, tak se zeptat tam
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vasil 21. 11. 2010 16:05

jen trochu jsem v tom popatral... je to bida. Absence okamzitych mikroplateb akceptovatelnych vetsinou internetove populace strasne brzdi vyvoj novych sluzeb a nabidek. Ja mam v planu jednu ( dve), ale mikroplatba je kamen urazu.
Skoda ze mBanka nedokazala obsadit tenhle segment. (Nevim jesli muzu zrovna ji davat to za chybu). Nesnazit se byt PRIMARNYM uctem, ale doplnkovym pro internet. Ma k tomu vse predpoklady. Vedeni ZDARMA, OKAMZITE PREPSANI CASTKY,PREVODY -0.
Kde se stala chyba?
P.S. omluvam se za chyby )))
Vasil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 11. 2010 16:12

Ono o podobné obsazení trhu se snažila eBanka (dnes součást RB) a byla první, kdo s tímto na trh přišel (on-line převody, platební tlačítko "za mě platí eBanka") a stejně neobsáhla trh (ovšem eBanka byla vždy drahá, stejně jako je nyní RB).
Jak jsem psal, na mikroplatby určitě PayPal, pokud se ti podaří vyjednat dobrou smlouvu tak platební karty. Ostatní věci, jako převody na účty (FIO, mB, PS, Axa, RB) budou drobrým doplňkem, "killing application" to nebude.
PatrikChrz
Administrátor