Ktery ucet zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 14:25

Hledam ucet zadarmo a nasel jsem tyto tri:
-mbank
-postziro
-fio

fio - plati se za kartu? Netusim kvalitu inetrnetoveho bankovnictvi. Hlavni vyhoda je, ze pokud vi, tak se da z fia obchodovat i na zahranicnich burzach.
mbank - priserne insternetove bankovnictvi, sem tam skyrte poplatky, ale nijak vyrazne
postziro - postovni urednice

z toho mi zatim vychazi nejlepe fio, takze:
- jsou nejake dalsi moznosti?
- jake ma fio inernetove bankovnictvi?
Tedy fio si zalozim minimalne na zkousku, spis me zajimaji ty dalsi moznosti.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 16. 11. 2009 14:35

Můžeš vyzkoušet všechny tři ;-)

FIO je určitě nejvymazlenější, ale není ZCELA zdarma, platíš za výběr, ale rozhodně stojí za doporučení.

mBank, podle mne je to slabší varianta (až na tři výběry zdarma), ale ohradil bych se proti příšernému ibankovnictví - horší než FIO, ale ve srovnání s PS lepší.

U PS na poštovní úřednice nenarazíš - založit jej MUSÍŠ na pobočce PS, na poště nelze a potom ovládáš netem.

FIO určitě založ, obávám se, že další možnosti - s ohledem na poměr cena/výkon nejsou.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 14:46

Ja myslel, ze PS ma to standardni inernetovy, jako ma treba CP nebo CSOB, ne?
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 11. 2009 15:24

a jéje, enfant terible garáže je tady... evlo, co kdyby ses tu choval jako člověk a ne jako na garáži a podíval se, jestli už takové téma neexistuje?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2009 15:35

Založení a vedení je u všech tří zdarma, takže pokud si je založíš, nic netratíš.
U FIO musíš počítat s 1 Kč za vstup do družstva jako členský vklad (je nevratná) a 100 Kč jako minimální zůstatek na každém založeném účtu. U PS je sice oficiální minimální zůstatek 200 Kč, ale je jen doporučený, není vyžadován. U mBank není požadovaný zůstatek žádný.

K FIO je zdarma karta Maestro (neumožňuje platit přes Internet) a lze jí vydat (zdarma) k běžnému i spořícímu účtu (aktuální úrok 2 %). "Vyšší" karty jsou za poplatek.

PS má zdarma Visu Electron a k Červenému kontu Visu Classic (embossovanou).

mBank má Visu Classic embossovanou k mKontu a Visu Classic neembossovanou k eMaxu (u té se ovšem platí 100 Kč za vydání - ale při obnově už ne).

Při běžném uživání budeš platit jen u FIO za výběr z bankomatu. MBank má zase poměrně nevýhodné kurzy cizích měn.

Na druhou stranu - pokud chceš kartu, kde nemusíš "škemrat" o slušný limit - nemá mBank absolutně konkurenci.

Záleží na co všechno chceš ty účty využívat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 11. 2009 15:39

nejlépe si to nakmbinuj ze všech 3 a každý používej na to, co umí nejlépe...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2009 15:46

přesně tak, seno to nežere :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod uhell 16. 11. 2009 17:33

K tomu nejhoršímu IB, mám IB u mBank, GE, ING, FIO, MPÚ a ČS, řekl bych, že IB mBank je z nich nejlepší, protože je nejrychlejší a dobře se obsluhuje i z PDA. Takovou vymoženost, jako on-line změnu transakčních limitů na platební kartě asi žádné jiné IB nemá. Největší brzda je ČS a GE zase často nefunguje. U MPÚ mě vadí nutnost používání certifikátu, nemůžu se prostě připojit kdykoliv a odkukoliv, protože s sebou ten certifikát nechci všude tahat. Ale každému může vyhovovat něco jiného.
uhell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2009 18:06

Mě IB od mBank taky vyhovuje, právě pro jeho jednoduchost. Akorát to přihlašovací číslo mi přijde dlouhé - 8 číslic a nejde změnit, blbě se to pamatuje. A heslo musí obsahovat číslice.

Z mých ústavů (FIO, MPU, PS, mB, ING) mi přijde nejlepší IB od FIO. Přihlašovací údaje jsou plně volitelné (přihlašovací jméno i heslo), internetové bankovnictví má hodně možností nastavení a přesto zůstává jednoduché.

IB od PS je docela dobré (zase bych mu vytkl nevolitelné přihlašovací jméno a heslo), ale přijde mi takové těžkopádnější. Zbytečné animace - předpokládám javascript jestli to není java nebo flash a hůř se mi v něm orientuje, ale to je asi taky o zvyku.
Jako jediné ze všech tří má možnost dobíjet kredit na mobilních telefonech přímo z IB.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 16. 11. 2009 20:26

T je to co mi vadí u PS - těžkopádné, pomalé, než něco najdu....
mBank některé funkce chybí, ale to co má je rychlé
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 11. 2009 10:12

PatrikChrz píše:IB od PS je docela dobré (zase bych mu vytkl nevolitelné přihlašovací jméno a heslo),
Heslo u PS lze změnit (vpravo nahoře NASTAVENÍ, vlevo nahoře BEZPEČNOSTNÍ, pak změna PIN).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2009 11:51

Díky za tip, myslím, že už mi to někdo říkal, ale zapomněl jsem na to. Nicméně přihlašovací jméno změnit nelze :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2009 11:57

Na Měšci je právě taková anketka
http://www.mesec.cz/texty/anketa-kdy-zm ... oji-banku/
a je vidět, že poplatky lidi berou. Na druhou stranu rychlost pro ně není až tak rozhodující (a přitom zmíněné tři finanční instituce splnňují obojí)
PatrikChrz
Administrátor