Hledám banku

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D_o_S 13. 12. 2009 15:03

Zdravím všechny,

hledám banku, která by mi nabídla následující služby:
Vedení účtu zdarma - hlavní podmínka (může být podmíněna množstvím peněz na účtu, atd)
Vysoké úročení - min. kolem 2%
Všechny výběry z jakýchkoliv bankomatů kdekoliv na světě zadarmo (to asi nepůjde, takže co nejblíž k tomuto ideálnímu stavu)
Možnost libovolně otevírat účty (potřebuji alespoň 4, 2 normální, 2 spořící, jeden normální vázán na kartu)
Samozřejmě převody mezi vlastními účty zadarmo
Kartu - stačí debit - nejradši MasterCard
Info přes SMS o pohybech
Internet banking
Trvalé příkazy - min. 2 odchozí platby měsíčně, většinou 3,4
Osobní bankéř

Víc mě už nenapadá. Většina mých transakcí je v ČR v CZK. Jakékoliv bonusy (slevy, atd.) beru.

Dík za návrhy.
D_o_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 12. 2009 21:13

Není zač. Možná se najde pitomec, který si dá tu práci, vygoogluje příslušné údaje a zdarma ti odpoví.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 21:18

Od chvíle co HSBC ohlásila ústup od privátního bankovnictví v ČR tak taková nabídka zde není.

Pokud oželíš osobního bankéře a budeš moci "přelévat" peníze mezi spořícími a normálním účtem, může posloužit mBank (1 běžný, 4 eMax, 4 eMax+), popřípadě v kombinaci s FIO (libovolný počet běžných účtů i spořících)

Prostě buď slevíš z ceny (budeš si služby platit) nebo rozsahu služeb.

D_o_S píše:Zdravím všechny,
Vedení účtu zdarma - hlavní podmínka (může být podmíněna množstvím peněz na účtu, atd)

FIO, mBank, Postžiro zadarmo
D_o_S píše:Vysoké úročení - min. kolem 2%

FIO konto 2 % (neomezené převody z a na FIO běžný účet (on-line), příjem peněz z jakéhokoliv účtu
eMax+ 2,5 % - maximálně 1 výběr v měsící (je možné mít 4 účty), ostatní za 150 Kč, převody on-line
Červené konto 2,25 % (vklady nad 50 000 Kč), převody z a na běžný účet neomezeně (v pracovní době on-line), příjem peněz z jakéhokoliv účtu
D_o_S píše:Všechny výběry z jakýchkoliv bankomatů kdekoliv na světě zadarmo (to asi nepůjde, takže co nejblíž k tomuto ideálnímu stavu)

mBank 3 výběry v ČR a všechny v zahraničí (ovšem kurzy nic moc)
Postžiro zadarmo - všechny výběry z bankomatů ČSOB v ČR zdarma, výběry ze slovenských bankomatů ČSOB za zvýhodněnou cenu (předpokládám 6 Kč, nejsem si jist)
D_o_S píše:Možnost libovolně otevírat účty (potřebuji alespoň 4, 2 normální, 2 spořící, jeden normální vázán na kartu)

V tomto je nejlepší FIO, účty je možné otevírat on-line, fungují okamžitě. Stejně tak je možné je on-line rušit, počet není omezen (minimální zůstatek 100 Kč na každém)
mBank - viz níže
Postžiro zadarmo - nevím, běžný účet i Červené konto mám po jednom, zřizoval jsem na pobočce
D_o_S píše:Samozřejmě převody mezi vlastními účty zadarmo

Všechny tři a nejen mezi vlastními ale všude po ČR
D_o_S píše:Kartu - stačí debit - nejradši MasterCard

FIO: Běžný účet i FIOkonto (spořící) Maestro - zdarma, ostatní dle ceníku ČSOB
PS: Postžiro zadarmo - Visa Electron, Červené konto - Visa Classic embossovaná (obě zdarma)
mBank: mKonto - Visa Classicembossovaná (zdarma), eMax - Visa Classic neembossovaná (100 Kč za vydání, dále již zdarma - i při obnově)
D_o_S píše:Info přes SMS o pohybech

FIO a mBank ano (placené), PS si nejsem jist, myslím, že ano (placené)
u FIO a PS je zdarma e-mail po každém pohybu, u mBank 1 souhrnný e-mail následující den
D_o_S píše:Internet banking

Všechny tři, nejlepší mi přijde FIO, mBank je poměrně jednoduchý (někomu bude vyhovovat, někomu ne), PS mi přijde dost těžkopádný
D_o_S píše:Trvalé příkazy - min. 2 odchozí platby měsíčně, většinou 3,4

všichni tři
D_o_S píše:Osobní bankéř

Ani jedni. Ovšem FIO má tak malé pobočky a tak málo zaměstnanců, že by neměl být problém vybrat si "toho oblíbeného".
D_o_S píše:Víc mě už nenapadá. Většina mých transakcí je v ČR v CZK.

Na zahraniční transakce doporučuji devizové společnosti, nízké nebo nulové poplatky, lepší kurzy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod D_o_S 13. 12. 2009 22:14

Tomáš Marný píše:Není zač. Možná se najde pitomec, který si dá tu práci, vygoogluje příslušné údaje a zdarma ti odpoví.

Děkuji za tu námahu. Ja už jsem to googloval, tak vím, jaká je asi situace ;)

PatrikChrz píše:Od chvíle co HSBC ohlásila ústup od privátního bankovnictví v ČR tak taková nabídka zde není.

Pokud oželíš osobního bankéře a budeš moci "přelévat" peníze mezi spořícími a normálním účtem, může posloužit mBank (1 běžný, 4 eMax, 4 eMax+), popřípadě v kombinaci s FIO (libovolný počet běžných účtů i spořících)

Prostě buď slevíš z ceny (budeš si služby platit) nebo rozsahu služeb.

D_o_S píše:Zdravím všechny,

FIO, mBank, Postžiro zadarmo
D_o_S píše:Vysoké úročení - min. kolem 2%

FIO konto 2 % (neomezené převody z a na FIO běžný účet (on-line), příjem peněz z jakéhokoliv účtu
eMax+ 2,5 % - maximálně 1 výběr v měsící (je možné mít 4 účty), ostatní za 150 Kč, převody on-line
Červené konto 2,25 % (vklady nad 50 000 Kč), převody z a na běžný účet neomezeně (v pracovní době on-line), příjem peněz z jakéhokoliv účtu
D_o_S píše:Všechny výběry z jakýchkoliv bankomatů kdekoliv na světě zadarmo (to asi nepůjde, takže co nejblíž k tomuto ideálnímu stavu)

mBank 3 výběry v ČR a všechny v zahraničí (ovšem kurzy nic moc)
Postžiro zadarmo - všechny výběry z bankomatů ČSOB v ČR zdarma, výběry ze slovenských bankomatů ČSOB za zvýhodněnou cenu (předpokládám 6 Kč, nejsem si jist)
D_o_S píše:Možnost libovolně otevírat účty (potřebuji alespoň 4, 2 normální, 2 spořící, jeden normální vázán na kartu)

V tomto je nejlepší FIO, účty je možné otevírat on-line, fungují okamžitě. Stejně tak je možné je on-line rušit, počet není omezen (minimální zůstatek 100 Kč na každém)
mBank - viz níže
Postžiro zadarmo - nevím, běžný účet i Červené konto mám po jednom, zřizoval jsem na pobočce
D_o_S píše:Samozřejmě převody mezi vlastními účty zadarmo

Všechny tři a nejen mezi vlastními ale všude po ČR
D_o_S píše:Kartu - stačí debit - nejradši MasterCard

FIO: Běžný účet i FIOkonto (spořící) Maestro - zdarma, ostatní dle ceníku ČSOB
PS: Postžiro zadarmo - Visa Electron, Červené konto - Visa Classic embossovaná (obě zdarma)
mBank: mKonto - Visa Classicembossovaná (zdarma), eMax - Visa Classic neembossovaná (100 Kč za vydání, dále již zdarma - i při obnově)
D_o_S píše:Info přes SMS o pohybech

FIO a mBank ano (placené), PS si nejsem jist, myslím, že ano (placené)
u FIO a PS je zdarma e-mail po každém pohybu, u mBank 1 souhrnný e-mail následující den
D_o_S píše:Internet banking

Všechny tři, nejlepší mi přijde FIO, mBank je poměrně jednoduchý (někomu bude vyhovovat, někomu ne), PS mi přijde dost těžkopádný
D_o_S píše:Trvalé příkazy - min. 2 odchozí platby měsíčně, většinou 3,4

všichni tři
D_o_S píše:Osobní bankéř

Ani jedni. Ovšem FIO má tak malé pobočky a tak málo zaměstnanců, že by neměl být problém vybrat si "toho oblíbeného".
D_o_S píše:Víc mě už nenapadá. Většina mých transakcí je v ČR v CZK.

Na zahraniční transakce doporučuji devizové společnosti, nízké nebo nulové poplatky, lepší kurzy.

Děkuji moc,

postžiro ani FIO jsem moc nezvažoval, děkuji za tento obsáhlý post. mBank se mi zdá dost zajímavý, no není to pro mě banka, které bych na první pohled důvěřoval (i když za ní stojí Commerzbank, pravda).

Ještě jsem bleskově prolítnul Citigold, vím, že Citi má ale problémy, tak i zde jsem nejistý.
D_o_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 23:40

Bohužel Citi dost často (a zpravidla k horšímu) mění podmínky. Nedávno např. zpoplatnila účty těm, kterým slibovala, že když přes ní investují min. 5000 Kč, tak že budou mít starý tarif, kde byla většina transakcí zdarma "na věčené časy". Investice se jako příliš ziskové neukázaly a netrvalo dlouho a tato výhoda byla zrušena.
Možná privátní bankovnictví J&T nebo slovenská Privatbanka co nyní vstoupila na český trh, ale nakonec si myslím, že zmíněná "levná trojka" bude ve většině případů stejně nejlepším řešením.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 12. 2009 00:42

D_o_S píše:
Tomáš Marný píše:Není zač. Možná se najde pitomec, který si dá tu práci, vygoogluje příslušné údaje a zdarma ti odpoví.

Jak jsem správně předpokládal, Patrik se chytil :D .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 12. 2009 08:15

D_o_S : pokud máš dostatečný měsíční příjem nebo dostatek depozit, můžeš +/- tvou požadované služby získat u více bank, ale musíš se ptát a někde i škemrat, v sazebnících to většinou nenajdeš.

Privátního bankéře a další výhody s vedením účtů (ať vše zdarma nebo výrazné slevy, zvýhodněné úročení, atd.) můžeš získat u těchto bank (alespoň co já vím):
ČS - min. měsíční příjem > 100 tisíc, depozita > 5 milionů
ČSOB - depozita > 1 milion
GE Money - depozita > 1 milion
LBBW - depozita > 3 miliony
UniCredit - depozita > 3 miliony
Volksbank - min.měsíční příjem > 30 tisíc, depozita > 1 milion
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2009 08:29

Tomáš Marný: ale já to nemusel googlovat, tyhle informace nosím v hlavně, navíc když všechny tři účty mám :D

DoubleSix: blbé je, že tohle "osvobození" se vztahuje většinou jen na paušální poplatek za vedení účtu ve kterém jsou někdy i platební karty a vyjímečně i pohyby na účtě. Za výběry z bankomatů se platí "plná pálka", což bolí hlavně v zahraničí. Navíc úročení u těchto bank není nijak závratné, takže ztráta na úroku poplatek za vedení účtu bez problémů pokryje :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Czulibrk 14. 12. 2009 12:56

Tomáš Marný píše:
D_o_S píše:

Jak jsem správně předpokládal, Patrik se chytil :D .

Taky už jsem měl rozepsanou první větu, ale pak jsem si uvědomil... ále co, vždyť máme Patrika :-)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 12. 2009 13:09

Patrik : najdou se i výjimky. Např. kreditka MC od KB umí standardně 1 výběr z bankomatu v zahraničí zdarma a vztahuje se na to i bezúročné období ;-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2009 13:21

což ovšem k "neomezeně" má poněkud daleko. Nicméně jak se říká, lepší než drátem do oka :D
Ale je zdarma, nebo placená? Aby ten 1 výběr nebyl spíš součástí ceny, než zdarma :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 14. 12. 2009 15:19

PatrikChrz píše:Nedávno např. zpoplatnila účty těm, kterým slibovala, že když přes ní investují min. 5000 Kč, tak že budou mít starý tarif, kde byla většina transakcí zdarma "na věčené časy".

Sice zpoplatnila odchozí platby, takže nyní stojí 6 Kč (ale trvalé příkazy a inkasa jsou nadále zadarmo), ale nerušila účty narozdíl od HSBC 8-) Citi mohu doporučit, pokud chceš vysoký standard. A příchozí platby jsou stále zadara včetně ze zahraničí.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod capellen 15. 12. 2009 19:17

A existuje alespoň předeslaná možnost někde v blízkém pohraničí? Třeba v Laa, v Nitře, v Polském Těšíně, ... zkrátka kdekoli "za humny"?
capellen
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2009 19:24

Tak možnost vybírat z bankomatů zdarma kdekoliv na světě má většina německých on-line bank. Ovšem nevím, jak je to s kurzem, mám obavu, aby to nebylo podobné jako u mBank.

Navíc těžko povedou účty v CZK, převody do ČR a z ČR budou (na CZ straně) zatíženy poplatky za zahraniční platbu.

K čemu ti pak bude osobní bankéř, když za ním budeš muset jezdit x kilometrů?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod capellen 16. 12. 2009 11:33

No, ony by stačily výběry zdarma, byť v EUR a za hranicemi + online bankovnictví a vedení zdarma. O proměnu a vše ostatní by se postaraly devizové společnosti :D
capellen
Mírně pokročilý

Další stránka