Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod luk.zah 22. 5. 2013 10:58

Je to clensky vklad a kdo by ti ho mel jako vracet?
Rozhodl jsi se byt druzstevnikem a svym podilem se podilet na chodu druzstva.
Co
Jsi pro chod druzstva udelal po dobu sveho clenstvi? Na kolika clenskych schuzich jsi byl?

Az bude vyhlasena insolvence, prihlas se s tou "svou" stovkou do konkurzu a kdyz budes mit kliku, neco z ni dostanes - spis ale pocitej, ze nic (coz je presne hodnota Tve prace odvedene pro blaho drustva).
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 5. 2013 11:04

melolontha píše:rada nedávat všechno do jednoho košíku je super, ale nějak nám ty košíky krachují jeden za druhým....

Asi špatně vybíráte. Mě nekrachnul ještě žádný košík.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 11:23

SocPredator píše:
melolontha píše:rada nedávat všechno do jednoho košíku je super, ale nějak nám ty košíky krachují jeden za druhým....

Asi špatně vybíráte. Mě nekrachnul ještě žádný košík.

Mě zatím jen Unibon, ale že bych vybral špatně si nemyslím - 6 % p.a. za to stálo.

-- 22. 5. 2013 12:27 --

p205 píše:Vklady se začnou vyplácet od pondělí 17. března 2014 :)

Mě spíš zajímá, kdo mě vrátí členský příspěvek 100 Kč.

Ten už asi neuvidíš (já jsem moje 4 stovky z Unibonu také "odepsal") a buď rád, že je to jen stovka, když jsem si MSD zakládal, tak to byly 4000 Kč, naštěstí to během roku zrušili.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 5. 2013 11:30

Otázka je, jestli jde vůbec o krach. Třeba je to jen jakýsi provozní zádrhel. Z těch jejich prohlášení to tak vyznívá.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod p205 22. 5. 2013 12:01

Promiňte, byl to vtip. Nicméně, při cestě na oběd jsem přemýšlel, jak bych mohl pro družstvo pracovat a kolik let bych za to dostal. A když mě přijímali za družstevníka, tvrdili, že pokud budu chtít členství zrušit stovku vrátí. Ještě teda nejsem stopro rozhodnut, myslím, že zatím v družstvu zůstanu. :)
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melolontha 22. 5. 2013 12:14

Promiňte, byl to vtip. Nicméně, při cestě na oběd jsem přemýšlel, jak bych mohl pro družstvo pracovat a kolik let bych za to dostal. A když mě přijímali za družstevníka, tvrdili, že pokud budu chtít členství zrušit stovku vrátí. Ještě teda nejsem stopro rozhodnut, myslím, že zatím v družstvu zůstanu

V případě odpracovaného času a získaných peněz by to byla přímá úměra. Čím víc času, tím víc peněz. V případě získaných peněz a odsezených let by to byla úměra nepřímá. Čím víc peněz, tím míň let. U zpronevěr nad jednu miliardu je trestem doživotí ve vlastní luxusní vile v Karibiku :-)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 12:23

SocPredator píše:Otázka je, jestli jde vůbec o krach. Třeba je to jen jakýsi provozní zádrhel. Z těch jejich prohlášení to tak vyznívá.

Myslím, že teď už je to stejně jedno - i kdyby byly účty MSD uvolněny, tak se na ně sesype tolik žádostí o výběry, že to nebudou schopni "ustát". Ale hrozně rád bych se mýlil.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gogospk 22. 5. 2013 12:29

p205 píše:Vklady se začnou vyplácet od pondělí 17. března 2014 :)

Mě spíš zajímá, kdo mě vrátí členský příspěvek 100 Kč.

Členský vklad ti nikdo nevrátí, ba naopak. Jako člen družsta jsi zodpovědný za závazky družstva, sice jen do výše vkladu, ale i tak budeš v lepším případě na nule. :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 22. 5. 2013 12:49

Pokud se z toho MSD dostane, setrvám. Ať si řeší problémy, jaké chtějí, ale ať mi neblokují peníze na spořících účtech, které jsou charakteristické právě tím, že je mohu kdykoli vybrat. Termíňáky jsou nějakou smlouvou vázány, takže pokud mi je vlivem čehokoli znemožněno je předčasně zrušit, je to pro mě věc, kterou vydržím a částečně i pochopím. Blokace spořáků je pro mě ale neakceptovatelná.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xls 22. 5. 2013 13:12

Pokud MSD nekrachne, začne fungovat a bude mít výhodný podmínky, klidně bych tam peníze hned poslal. Naopak, po dozoru by to mělo být bezpečnější. Ono když si člověk vezme, s jakými problémy se potýkají belgické, francouzské a rakouské matky našich bank, tak kdo ví, jak vypadají finanční toky tam.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 5. 2013 13:16

Raziel-CZ píše:Pokud se z toho MSD dostane, setrvám. Ať si řeší problémy, jaké chtějí, ale ať mi neblokují peníze na spořících účtech, které jsou charakteristické právě tím, že je mohu kdykoli vybrat. Termíňáky jsou nějakou smlouvou vázány, takže pokud mi je vlivem čehokoli znemožněno je předčasně zrušit, je to pro mě věc, kterou vydržím a částečně i pochopím. Blokace spořáků je pro mě ale neakceptovatelná.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Třeba se MSD potom za 1,-Kč ujme nějaký statečný "zachránce" ... chlebodárce, který ji přifaří k některé ze svých bank. :) Nic než praxí ověřený postup, který funguje ...

Klidně je možné, že už se v klidu připravuje. :)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p205 22. 5. 2013 13:26

A ten mě vrátí stovku!
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 5. 2013 13:31

Stovku ti nevrátí, protože u družstva ručíš 2 násobkem základního vkladu, tedy celých 200,-Kč. Ještě budeš muset doplatit půlku.

On pak za stovku koupí celé MSD :) stejným způsobem, tak jako už koupil několik významných firem ... :)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p205 22. 5. 2013 13:41

A když od každýho člena vybere další stovku, tak bude mít dalších 1,5 mega
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 5. 2013 13:58

jj, bude mít na týden ... na palivo do svého tryskáče :-))
Matrix33
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka