Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1sata 27. 5. 2013 21:26

tom brava píše:Jakže to ta paní říkala? : "....záložny jsou pouze velmi okrajová část finančního trhu...."(alias ===>>>nějací družstevníci nám v čechistánu nebudou podrývat VELKO-BANKOVNÍ systém) cha cha jsem se bavil

Tak sem si to na jejich stránkách přečet, třeba toto:
a) nelze vykládat tak, že by bylo vyloučeno, aby se jednotlivá finanční instituce dostala kvůli svému vlastnímu neobezřetnému chování do problémů,
b) není v moci předcházet možnému porušování zákona kriminálními činy,
c) nepříznivý vývoj v tomto segmentu může vyvolávat celkovou nejistotu vůči všem úvěrovým institucím.

http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_medi ... omsik.html

a) družstevníci si to neuhlídali, a tak se jejich kampelička dostala do průšvihu ?
b) došlo k rozkrádačce - družstevníci se nestarali ?
c) nevěřte tomu, co čtete ve finančních výkazech, mohou být zfalšované?

-- 27. 5. 2013 21:28 --

kolja5 píše:To by bylo něco!!!! Kdybych to uměla, tak to tam pošlu hned.

-- 27. 5. 2013 21:21 --

Ano, soudružka, to je ten správný výraz. A oni tady soudruzi jsou vlastně pořád a nikdy neodešli, takže na věčné časy s nimi a nikdy jinak. Podle toho to tu vypadá.

Kolik si centrální bankéři vydělali v roce 2012
Člen bankovní rady ČNB Hrubá mzda 2012 (v Kč) Hrubá mzda 2011 (v Kč)
Miroslav Singer 4 554 372 4 299 275
Mojmír Hampl 3 653 124 3 429 969
Vladimír Tomšík 3 632 574 3 482 962
Kamil Janáček 3 046 034 2 927 914
Lubomír Lízal 3 050 141 2 624 528*
Pavel Řežábek 3 062 236 2 914 652
Eva Zamrazilová 3 088 015 2 916 763
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/hospodareni-c ... nomika_spi
1sata
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 27. 5. 2013 21:29

kolja5 píše:Nádhera , to vystoupení paní zástupkyně ČNB. Aspoň víme, na čem asi tak jsme, a že pokud nezačneme konat sami a nejlíp jako praví družstevníci, tak si to hudou přehazovat jako horkou bramboru, nikdo na nic neodpoví a nakonec se dozvíme, že jsme si vše zavinili sami.
Nemám slov!!!!!

A tys snad čekal vzhledem k vývoji kauzy něco jiného? Kdepak je ten chytrý radil, který tady pořád žvaní že je třeba jen trpělivě čekat? Že TO je zbytečné dávat? :D

Kdepak ... ty to takhle nechaj dlouhý měsíce ... a kdoví co bude potom? :roll:
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1sata 27. 5. 2013 21:31

Matrix33 píše:
ski1961 píše:-- 27. 5. 2013 20:59 --

Tak teď jste to snad viděli jasně ne? :-D To je tedy síla!
Nic mimořádného se neděje a vše je v naprostém pořádku ... viníci jsou sami vkladatelé = družstevníci!

No, tak tahle soudružka, mě svou odpovědí naprosto šokovala !! Nakonec si za to mohu já, že jsem tam peníze dal. Já jsem se staral dobře. Rozhodoval jsem se na základě zpráv o hospodaření družstva, které předkládají ČNB každý kvartál. Podle nich bylo vše v pořádku. Já se podle ničeho jiného rozhodovat nemohu. Jestli zprávy lhaly, tak je to chyba ČNB, že to takhle pouštěla dál. Ježíši, ta mě hnula žlučí. :grr:

Ba naopak ... mě vůbec nepřekvapila. Jen se mě stále potvrzuje moje doměnka, že ta kauza kolem MSD "páchne" od hlavy až k patě .... asi to chtějí táhnout hóódně dlouuho ... nakonec mají recht ... nic se kolem toho neděje, pár lidí tady kecá jen tak na fóru ... ani noviny o tom nepíšou. 8-)[/quote]

Oni dělali dohled, ale předpokládali, že si družstevníci pohlídají, aby zprávy o hospodaření byly košér :D
1sata
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 27. 5. 2013 21:34

To: sata1

No jasně ... za výplatu 3 melouny dobrý :) Alespoň vidím, že není na co čekat a co odkládat ... od zítřka jdu do toho naplno!
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave67 27. 5. 2013 21:35

Naučte se prosím používat párovej tag QUOTE a nemažte jeho začátek... Odpovídáte na něčí příspěvek, ale zpočátku se to tváří jako vaše odpověď...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1sata 27. 5. 2013 21:42

No vypadá to, že mají máslo na hlavě. Mají kontrolovat úvěrové portfolio, prověřit, že se půjčuje tak, aby byla finanční instituce stabilní a jaksi jimi uniklo, že se za 4 mld. nasekalo úvěrových podvodů. Co když je toho víc. Pak to bude průser nemalý, dohled selhal, nedokáže dopředu odhalit průšvihy.

Při kontrole úvěrového rizika nejprve dochází k sestavení a výběru úvěrového vzorku, následně jsou podrobně analyzovány jednotlivé úvěrové složky. Pracovníci dohledu vyhodnocují proces poskytování úvěrů, hodnocení bonity klienta a jeho schopnosti splatit úvěr, proces průběžného monitoringu finanční situace dlužníka a hodnoty zajištění. Rovněž se hodnotí způsob posuzování aktiv, stanovení výše ztrát ze znehodnocení (a jejich krytí opravnými položkami).

- Co byl úvěrový vzorek, že nic neodhalili?
- Jak to, že neodhalili nebonitu ready-made firmy?
- Čím ty úvěry byly zajištěné?
1sata
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 27. 5. 2013 21:51

1sata

Ještě doplním další otázku k těm tvým:

- jak to že ještě není nikdo stíhán?
- nebo by snad hrozilo, že by mohl prozradit něco víc?

:-D ;-)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ikárie XB1 27. 5. 2013 22:12

Už tady několikrát padlo někde se sejít...je to těžké, musíme chodit do práce a k tomu si hlídat tohle...Ale co je moc, to je moc...Sleduji tuhle diskusi a myslím, že je hodně takových, co si opravdu neví rady a vře to v nich stejně jako tady někteří píšete...Když teda jsme ti družstevníci a sami jsme se rozhodli do toho jít, tak zkrátka co takhle vyvolat členskou schůzi a na ní si zkrátka odhlasovat...přehlasovat....
Ikárie XB1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 27. 5. 2013 22:18

tak potřetí se ptát nebudu, kdo z vás chodil na VH, ale opět dopor. zachovat alespoň prozatím klid, co si kde chceš hlídat?

a svolat VH může snad určitý podíl vkladů a to se obávám pokud je jich 500 milionů, děleno 100 Kč tak bys k sobě potřeboval tak 2 miliony družstevníků na to, abys mohl cokoliv hlasovat (aneb karty drží jako všude majitelé) :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod OstapB 27. 5. 2013 22:20

To asi není optimální řešení. Zájmem obyčejného družstevníka je momentálně, aby družstvo co nejrychleji vyhlásilo insolvenci. Postup ČNB+VSZ je podivuhodný a v nejmírnějším případě jde o obcházení zákona. Kdyby postupovaly lege artis, Fond pojištění vkladů by už minimálně dva týdny připravoval výplaty a ty by už za několik dnů začaly.
OstapB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 27. 5. 2013 23:00

no je fakt ze unibon vlakno je podstatne méně hutne :-) v unibonu byly problémy v lednu a vyplácelo se 23. července :-)

Chce to jen lepsi prasky na nervy
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 27. 5. 2013 23:06

Zájmem obyčejného družstevníka je momentálně, aby družstvo co nejrychleji vyhlásilo insolvenci.

KDes na to přišel? PRávěže drtivé většině vůbec nevadí, že je to natahováno - mají uzavřené nadprůměrné úročení na TV (započitatelné pro případné plnění z FPV), které dnes nikde jinde neseženou...

Pár jedinců, kterým zamrzly platby na cestě do nebo z kampeličky, mělo pech nebo vědomě v nevhodný čas realizovali převodní příkazy + jeden či dva (víc jich nebude) s prominutím totální finanční amatéři typu pana M. , co si "odloží" do kampeličky, která jede bez IB a s jedním sběrným účtem, 100% disponibilních prostředků, je jen obtížný, ale NEŠKODNÝ hmyz, který úřady typu ČNB a VSZ znervozní pramálo. Jiná situace ohledně medializace by byla, kdyby šlo o davy lidí, kteří by byli opravnu nas...ní a srocovali se před pobočkami v lepším případě s transparenty (v horším s kameny) v ruce.....v ten moment by se k tomu museli začít vyjadřovat politici a byl by v tom "veřejný zájem" :nenapadne

KDyž jste nechodili na čl. schůze, teď je pozdě na horké hlavy a nějaké tlaky jednotlivců...přikláním se k názoru, že TO-ním teď akorát způsobíte vícepráce PČR s nulovým výsledkem, resp. ČNB a VSZ zasahují z moci úřední a jsou nepostižitelní, případné škody z "ušlých příležitostí" si můžete uplatnit později po lidech z vedení záložny, pokud se jim prokáže trestněprávní odpovědnost v úmyslu tunelovat záložnu (o čemž však na základě předchozích zkušeností z minulých krachů záložen silně pochybuji). Nezbude, než ČNB a VSZ nechat pracovat, když už to začali tak musejí nějak oficiálně zakončit své šetření a navzájem se domluvit na dalším postupu - určitě ho budou koordinovat. Dávám tomu ještě týden, max. dva, víc to nebude.
Naposledy upravil tom brava dne 28. 5. 2013 12:00, celkově upraveno 8
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ikárie XB1 27. 5. 2013 23:27

...toho podivuhodného postupu ČNB+VSZ si nutně musí všimnout každý..A že to může být na dlouho se postupně nebude líbit nikomu...Obrana každého jedince za sebe je podat TO, ale bohužel ne každý na to má žaludek..třeba o to někomu jde...Ten dnešní večer ukázal, jak rychle jsme dali palec nahoru..., ale po odvisílání Hydeparku je to dost jasný...ani nadávat se mi už nechce.., ale to se daleko nedostanem..Všem nám jde přece o své vklady se kterými nemůžeme disponovat...
Ikárie XB1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 27. 5. 2013 23:35

A co je konkretne podivuhodného? Co bys udelal(a) jinak?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Ikárie XB1 28. 5. 2013 00:04

...jestli to dnes jenom *****í, tak chcu vidět pak.... ty lidi co budou dál spořit...Budou-li vůbec a kde, asi ne u nás......k čemu to dál povede...
Ikárie XB1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka