Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 5. 2013 13:10

xtc7 píše:Ta paní z ČNB mě vůbec nepřesvědčila. Viděl jsem jen pár useků pořadu, než jsem se doklikal k oblasti, která mě zajíma a musím konstatovat, že její verbální projev byl dost slabý. Taky mi připadala vůči DZ dost vyhraněně...

To nevadí, ale ty 3 mega ročně tam (vČNB)stejně má:-)

-- 28. 5. 2013 14:18 --

MarekVach píše:Filip: Neboj se, je nás 15.000, jestli se v dohledné době něco v případě MSD razantně nepohne, tak na ty zmiňované šutry dojde.

xtc7: Vyhraněná proti družstevním záložnám si být může, tak byly nastaveny pravidla, tak ať se z toho paní třeba po*ere. Nehledě na to, že to je vlastně problém ČNB, nikdo je přece neprosil, aby MSD udělila licenci ! A už vůbec se jich nikdo neprosil, aby léta schvalovala zkreslované hospodářské údaje. Ať si paní nejdřív zamete před vlastním prahem !

Matrix33: Samozřejmě, že k ničemu, až mi někdo bude platit 3 M ročně za nějakých 30 hodin týdně, tak tomu někomu, kdo mě platí (daňovému poplatníkovi), budu ještě vysvětlovat, že se na mě vlastně ani nemá spoléhat, že má fungovat beze mě, protože já jsem jenom na okrasu...


Jsem pro, aby tyto příspěvky nezapadly, myslím, že je na nich hodně pravdy, ze které se nikdo nemůže vykroutit. Pravidla byla dána a ČNB měla hlídat.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2013 13:26

Matrix33 píše:To: Ikárie XB1

Ale to přece vůbec není záměrem, aby lidi spořili ...


Blbost, proc by pak asi stat vydaval dluhopisy? Jedni spori a druhy zijou na dluh. Chytrejsi je dnes to druhe a jedno bez druheho nefunguje.

Me by zajimalo, s jakou marzi msd pujcuje penize.

Ad urok milion za den? Hmm... Jinak vklady koncici 1.6. se klasicky objevi na sporaku do x pracovnich dnu, co myslite proc by se nemely objevit?

Pokud neni revolvingovy a chcete vklad obnovit, neni podle me zasadni problem to provest :tleskani
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 5. 2013 13:33

Vsázím na ČNB, VSZ je bohužel na případy táhnoucí se 10 let a více a pak končící šikovnou amnestii zvyklé...[/quote]
Mně to taky tak vychází, i kdyby to byla polovina,tak je to sakra důvod s tím pohnout, protože na tom mohou jen prodělat.[/quote]

Vážně by bylo třeba s tím něco rychle dělat, ať už nuceného správce, ať to dál funguje, nebo to odpískat, aby mohl přijít na řadu FPV, kterému se tak zbytečně nezvyšuje částka o ten cca mega denně, vždyť takový průtah poškozuje i jeho, potažmo ty, kteří do něj přispívají. Nezní to snad dost logicky? Necháme to ještě chvíli hořet, ať to má pojišťovna dražší? To jsme dobří hospodáři? Takhle chceme motivovat tu zodpovědnou a spořivější část obyvatel, co si šetří a nejsou přisátí na státu a budeme se slzou obdivovat, jak paní xy rodí černý po pěti? Kde to jsme???
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 28. 5. 2013 13:35

vpe: Podle mě ten úrok bude dělat ještě víc. Průměrný úrok u MSD bude řekněme 3,5 % p.a. (namixované spořáky a termíňáky) 15.000.000.000 x 0,035 = 525.000.000 CZK ročně hrubého, děleno 365, bavíme se spíše o úroku 1,5 M CZK denně dle mého názoru.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 28. 5. 2013 14:37

No nic dám dohromady jedno psaní do tisku v Německu a přes setřenici trvale tam žijící to nechám zveřejnit, co se tady děje za zvůli.Aspoň udělám ostudu ČR a zdejšíu tisku a médiím. ČNB, která má záložny kontrolovat a dohlížet na její řádné hospodaření viní vkladatele, že si to neohlídali, slušny vtip, když vkladatelé si to hlídali a dle učetních závěrek bylo vše v naprostém pořádku. Další zajímavost je ta, že ČNB nevěděla o nějakém podezření z vyvádění peněz ani zbla a dle zákona vědět měla.Na to musel přijít až FAU a podávat TO. Jojo není nad ČNB a její daňovým poplatníkem bohatě placené vyžírky.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 15:13

To. Končiny

Výborný a asi i jedinný účinný postup! Ještě lepší by bylo to paralelně poslat na EU do Brusselu ... takovou podrobnou zprávu o tom jak se tady plní směrnice o pojištění vkladů. ;-]

PS. Přílohou by mohlo být CD se záznamem toho včerejšího vyjádření té paní z ČNB s přidáním anglických titulků. :shock:
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 28. 5. 2013 15:22

Moc to zbytecne prozivate, misto abyste komunikovali se svym smluvnim partnerem MSD ohledne zadosti o omezeni zajisteni, tak tu hazite spinu na vsechny kolem sebe. Pritom statni zastupce a CNB delaji pouze svoji praci a delaji ji evidentne dobre.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Končiny 28. 5. 2013 15:43

Přímo výborně jí dělají. 8-D Sice jak mi napsali z VSZ nejsem v žádném procesním postavení v dané věci a proto mi nemůžou dát žádné informace, ale moje peníze mi zablokovali tomu říkám slušná práce. My ti něco vezmeme a neřekneme ti proč, protože na to nemáš právo. ČNB se zase ohání mlčenlivostí, ale na druhou stranu může družstevník za něco o čem mu ani neřeknou z důvodu oné mlčenlivosti. Tomu říkám " právní stát"

-- 28. 5. 2013 16:55 --

Jinak ta " inteligentní vykopávka z ČNB" sice sama neví jestli se skutečně něco stalo, protože se jedná o podezření a proto tam vykonávají kontrolu a nikdo obviněn nebyl, ale ví zcela jistě, že to co se mělo jako stát tak za to můžou vkladatelé. To je prosím logika jako hrom !!!!!
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 28. 5. 2013 16:43

Končiny: Jj respektive, když to převedu do lidové podoby: "Přestože jsem nad tou záložnou měla mít léta dohled, nečinila jsem tak, ač to spadá mezi mé největší povinnosti. Nejlépe za mnou s takovými věcmi příště ani nechoďte. Co si to vlastně vůbec dovolujete ? P.S. Na plat mi prosím nesahejte, děkuji Zamrazilová".
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 17:09

Končiny píše:Přímo výborně jí dělají. 8-D Sice jak mi napsali z VSZ nejsem v žádném procesním postavení v dané věci a proto mi nemůžou dát žádné informace, ale moje peníze mi zablokovali tomu říkám slušná práce. My ti něco vezmeme a neřekneme ti proč, protože na to nemáš právo. ČNB se zase ohání mlčenlivostí, ale na druhou stranu může družstevník za něco o čem mu ani neřeknou z důvodu oné mlčenlivosti. Tomu říkám " právní stát"

-- 28. 5. 2013 16:55 --

Jinak ta " inteligentní vykopávka z ČNB" sice sama neví jestli se skutečně něco stalo, protože se jedná o podezření a proto tam vykonávají kontrolu a nikdo obviněn nebyl, ale ví zcela jistě, že to co se mělo jako stát tak za to můžou vkladatelé. To je prosím logika jako hrom !!!!!


No jistěěěě! Největší "parazit" je přece ten kdo takovou zbytečnou instituci platí ... v tomto konkrétním případě družstevník (daňový poplatník), který má vést představenstvu ruku když něco podepisuje ... a hlídat si ho sám :-D

Se divím, jak si vůbec mohl někdo dovolit s něčím otravovat ... ideální řadová ovce má přece držet ústa, sedět doma a trpělivě čekat na ten milodar až vrchní prchni vrátí majetek kterého se zmocnil. :-D ;-)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 7245 28. 5. 2013 17:14

Mě nejvíc vytáčí hláška, jak jsem si měl kontrolovat činnost družtsva na VH!! S vkladem 100CZK bych na to měl vliv jako na otáčení zeměkoule.Další dobrá je na stránkách ČNB, abych sledoval současné dění v družstvu...jak, to už nikdo neřekne. Pokud se během června situace ze současného mrtvého bodu nikam nepohne, dám podnět k šetření ECB.
7245
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 17:20

To: 7245

A ona snad ví, že vedení konalo něco nekalého, že jsme si jej měli hlídat?? On byl snad někdo z něčeho obviněn?? :D

Myslím že ne-e ... takže plácat vodu za 3mega ... dobrý ne? :-))
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 28. 5. 2013 17:23

Včera tam fakt tlachala jak někde u piva. A některé její rady a odpovědi mi připomínali Marii Antoanetu s její radou o koláčích.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7245 28. 5. 2013 17:28

jj, choval jsem se finančně negramotně, když mám TV na 4,2%, místo TV např.v ČS za 0,45%
7245
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 17:38

JJ ... to snad ví každý správný ekonom, že 0,45% je výborné, ale opravdu výborné zhodnocení!

Chtít víc, tak to už je přece zlodějina ne? :D
Matrix33
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků