Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 5. 2013 21:39

Mohl by to být pěkný fičák, ať tomu Němci třeba rozumějí i tak, že se na jejich média obracíme v podstatě s prosbou a hlavně důvěrou, což je vlastně pravda, když pro ta naše jsou přednější jiné kauzy, třeba o porodu pěti spoluobčanů najednou...a paní z ČNB nám ještě dává za uši za nezodpovědnost.

-- 28. 5. 2013 21:39 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr s 28. 5. 2013 21:51

To, že státní instituce mlží a mlčí se ani nedivím. Stejně nemohou nic moc zveřejňovat. ČNB to má téměř i zákonem, aby v tomhle smyslu neovlivňovala trh a VSZ vyšetřování. Jinak nějaké záložny to jsou pro ekonomiku marginální věci a tak se ani nedivím, že se to moc nerozebírá. To, že mají být záložny někomu trn v patě tedy nevěřím a dle zdejší zkušenosti v tomto státě nás zase někdo tahal z vedení za noc a co mne vadí, že ČNB jako kontrolní orgán se tváří jako "já nic, já muzikant". Prostě pořád platí, že si zaplatíte "nezávislý" audit včetně výsledku, který jim na začátku dáte. Což se v tomto případě zase dělo. Já jen doufám, že úřady konají tak jak mají a nebudou to moc zdržovat, ale tam jde čas trochu jinak než v reálném světě. Klidně tu hladinu rozviřujte a podávejte TO. Jinak na začátku června jsem zvědav jestli mi připíší úroky :-)
Naposledy upravil petr s dne 28. 5. 2013 21:53, celkově upraveno 1
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MarekVach 28. 5. 2013 21:53

Petr Zvěřina má taky prachy v MSD a už mu dochází trpělivost viz video:

http://www.youtube.com/watch?v=ra9pfwLa_II

Nevím tedy ke komu přesně v té ČNB mluví, ale dle mého laického názoru se mluví o Singerovi a Zamrazilové...

Připojíte se někdo k němu ?
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 22:04

Diskutující píše:Mohl by to být pěkný fičák, ať tomu Němci třeba rozumějí i tak, že se na jejich média obracíme v podstatě s prosbou a hlavně důvěrou, což je vlastně pravda, když pro ta naše jsou přednější jiné kauzy, třeba o porodu pěti spoluobčanů najednou...a paní z ČNB nám ještě dává za uši za nezodpovědnost.

-- 28. 5. 2013 21:39 --


Přesně tak, je třeba aby to dostala konečně do ruky "NEZÁVISLÁ" média, která to zveřejní v tom pravém světle a s plnou parádou, ne jako tady kde se jen třesou strachy, a když tam už vůbec něco je, tak jen pár zkreslených plků! ;-)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr s 28. 5. 2013 22:04

"vyšší úrok, vyšší riziko"
Zas takový rozdíl to tedy není, abych nevěřil, že si na to nemohli regulérně vydělat.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matrix33 28. 5. 2013 22:06

petr s

tak to je snad jasné, když banky peníze naprosto běžně půjčují za RPSN 5 - 10 násobky této sazby! :D

Ale stále je to málo .... chtějí mít 20-ti násobek ;-)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 28. 5. 2013 23:03

joachym1 píše:
filip893 píše:Reportáž v Událostech ČT. Zase tam mluvčí ČNB mlel vyšší úrok, vyšší riziko.

A ma pravdu, at se vam to libi nebo ne.

Jistě že má pravdu, vysoké riziko je v tom, že záložny půjčují i rizikovým klientům, neb nemají pro svoje peníze jiné umístění na trhu. Půjčují v podstatě i těm, které normální banka odmítla (banka nechtěla jít do tak velkého rizika). Znáte někoho osobně, kdo má půjčku od družstevní záložny? Z největší pravděpodobností ne. Inu zjistěte si, komu jsou vaše peníze vlastně půjčeny, když už jste členy družstva. Asi budete překvapeni ...
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr s 28. 5. 2013 23:17

Unibon - půjčili firmám provázaným s majiteli
MSD - půjčili sami sobě aby navýšili jmění a zlepšili svou bilanci
U obou dvou událostí nevidím tebou jmenovaný důvod, ale pochybení ČNB, že nereagovala rychleji a je též vidět, že stačí chvilka a z celkem prosperující záložnou to jde z kopce. Já tam vidím nezákonné jednání a neakceschopnost na straně ČNB, které pak již nic nezbývá než vyhlášení insolvence, když na to přijde. Už vidím jak nám dají jmenný soupis kolik komu napůjčili.
Naposledy upravil petr s dne 28. 5. 2013 23:22, celkově upraveno 1
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 5. 2013 23:18

Sazby hypoték se pohybují lehce nad 3 % a úvěry na bydlení tvoří přes 70 % objemu úvěrů občanům. Vyšší sazby na spotřebácích kompenzují vyšší riziko a nákladovost.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2013 23:19

Gogo:Nehrej chytrého a pouč nás :-) Proč mám pocit, že papouškuješ nějakou brožůrku a závěr kaký? Po bitvě každý generál? To známe.

A kdo tady prohrál? Lamentuje minimum procent lidí (co si spletlo transakční účet s TV) anebo zapomnělo na revolving a k tomu ti, kteří tam nic nemají... :-)

Investoři (patriku?:) a spekulanti (co chtějí vysoudit náhradu škody) si mnou ruce.

-- 28. 5. 2013 23:25 --

Diskutující píše:Mohl by to být pěkný fičák, ať tomu Němci třeba rozumějí i tak, že se na jejich média obracíme v podstatě s prosbou a hlavně důvěrou, což je vlastně pravda, když pro ta naše jsou přednější jiné kauzy, třeba o porodu pěti spoluobčanů najednou...a paní z ČNB nám ještě dává za uši za nezodpovědnost.

-- 28. 5. 2013 21:39 --


Němci tě zachrání... To co nezískali ve 2 světových válkách, získali u nás legální cestou, psal po revoluci Der Spiegel :-)

A ještě zvěřina na babetě, tohle je fakt úlet, panika.
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 28. 5. 2013 23:27

petr s píše:Unibon - půjčili firmám provázaným s majiteli
MSD - půjčili sami sobě aby navýšili jmění a zlepšili svou bilanci
U obou dvou událostí nevidím tebou jmenovaný důvod,


Tobě toto chování nepřipadá vysoce rizikové?
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ikárie XB1 28. 5. 2013 23:28

Bohužel nemám tolik času na diskusi, ale asi jste četli tohle..., pokud si někteří chtějí ulevit, s chutí mohou dát některým své mínus..., nebo si i zkusit dát některé věci do souvislostí..

http://www.penize.cz/druzstevni-zalozny ... g255125_61

http://www.penize.cz/diskuze/255118-zal ... ent_178293
Ikárie XB1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 28. 5. 2013 23:36

ski1961 píše:Možná je to právě i záměr. Kampeličky nad 5 mld. zlikvidují tímto způsobem a ty menší se zlikvidují tím, že o ně nebude po těhle zkušenostech zájem a výsledek ? Legálně zlikvidovat družstevníky v této republice a vehnat jejich klienty do chřtánu těch skvělých bank, které se chovají tak zodpovědně.
Možná. A možná je tohle test reakce ovcí, zda nebudou moc beečet. A teď tu o Karkulce ;-)

-- 28. 5. 2013 23:39 --

gogospk píše:
petr s píše:Unibon - půjčili firmám provázaným s majiteli
MSD - půjčili sami sobě aby navýšili jmění a zlepšili svou bilanci
U obou dvou událostí nevidím tebou jmenovaný důvod,


Tobě toto chování nepřipadá vysoce rizikové?


A není rizikovější si nechat 50% vkladů na účtu a rupnout na klientům vyplácený úrok? Co je vlastně rizikové... Je tu spousta ekonomických analytiků koukám.

-- 28. 5. 2013 23:48 --

7245 píše:Zásadně nesouhlasím. Když si půjdu uložit peníze do "zavedené" banky riskuji také.


Přesně, spadne na tebe cestou květináč:-)
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 28. 5. 2013 23:57

WPB - zde se zatím moc neví a možná platí to co napíši k MPÚ. Jinak díky zrovna probíhající kontrole ČNB bylo ještě co zachraňovat
MPÚ - zde to vypadá, že se vedení chová zodpovědně a reaguje na zvyšující se nestabilitu záložny díky zvyšujícím se vkladům. Již to prokázali v minulosti, kdy pozastavovali vstup nových členů.

Toto jsou situace, kdy má nějaký ten dohled od ČNB ještě šanci něco zachránit, ale když se vedení rozhodne, že bude poskytovat půjčky, které jsou za hranou zákonnosti (tady už se nedá mluvit o riziku, ale spíše už o jistotě) a kontrola proběhne jen i o malou chvilku později není již možnost s tím nic udělat než vyhlásit insolvenci.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2013 00:09

Jak se nevi, o wpb vime vic nez o msd ;-) Anebo vis kdo vlastni msd???
MarekVach píše:Mě zase strašně dojímají odpovědi ČNB, když položím jakýkoliv dotaz ohledně důvěryhodnosti na jakoukoliv družstevní záložnu nebo jakoukoliv jinou finanční instituci. Vždy přijde jedna a tatáž odpověď:

"....!

Opravdu mě ta ČNB nyní velmi dojímá...


Prosimtebe, to chceš aby ti napsali, že bacha na xyz a dej si to do ABC (tam dela moje cerka)??? Jsi normální nebo to hraješ?

Tohle udělal doktor a kolik už jsme zaplatili miliard a kolik ještě miliard zaplatíme šťávům -// 9-15 miliard http://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_Diag_Human // a jiným na odškodném za 1 jediny dopis?!!

Do záložny má dávat člen, co se stará, v tom má baba 100% pravdu. Ale pos...i to v cnb, spatne nastavili, spatne kontrolovali, kdo bude platit? Danovy poplatnik. Spatne nastavene pojisteni a kontrola, kde jsou vlastnici, kde jsou kontroly?

Pokud ma nekdo prani, aby mu cnb odpovedela vyse polozeny dotaz - dotaz ohledně důvěryhodnosti - , tak nevim co na to rici, pokud to mysli opravdu vazne. My si muzeme leda tak a to jeste jen mozna vydupat na cnb zverejnovani vysledku kontrol, vite prece jake s tim byly oplejtacky v pripade COI a cerpacich stanic a pak na ne vyzral kverulant.cz - a kolik sefu urednich padlo, pritom je to i o zakonech, ty urednici take nemaji potrebne kryti. Zkus si nejdriv myslenky utridit a vzit to z vice uhlu, nez udelas zaver.

Dalsi mega tunel http://www.ceskapozice.cz/byznys/financ ... ky-miliard
Naposledy upravil vpe dne 29. 5. 2013 01:14, celkově upraveno 1
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků