Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LLM61 4. 6. 2013 11:45

Matrix33 píše:To: 7245

Nic zvláštního ... stačí ji svolat. Ale musí o to požádat hodně lidí (myslím 1/3), což je v ČR téměř nemožné ... protože tady je každý zvyklý jen pokorně čekat. ;-]

Ale když už ne členskou schůzi, tak je možné ještě svolat alespoň setkání - schůzi věřitelů.

Osobně s advokátem zvažuji podání návrhu na konkurz MSD, ale kdyby se sešlo víc věřitelů mělo by to podání větší oporu ... a někdo by se tím konečně zabývat zkrátka musel. ;-)

Dobrý den, hlásím se ke skupině, která by to ráda řešila, nevěřím, že VSZ nebo ČNB budou nějak proaktivně jednat a souhlasím, že je nezbytné sjednotit zájmy a cíle. Máte nějakého schopného právníka specializovaného na problém insolvence, který by byl ochoten vytvořenou skupinu zastoupit?
LLM61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil 4. 6. 2013 11:50

Mám kontak na Eda Fagana to je odborník na všechno :)

Jinak 31.5 jsem jim psal mail dle jejich instrukcí že chci založit termíňák z těch peněz co mám na SÚ ale reakce nula :(
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 7245 4. 6. 2013 11:57

Elektronický výpis nefunguje - "Probíhá údržba systému.Děkujeme za pochopení. Prosíme zkuste se připojit později.Pro kontrolu došlých plateb prosím kontaktujte příslušnou pobočku."

Zkusím tedy kontaktovat pobočku...
7245
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil 4. 6. 2013 12:29

Správně by mělo být :
Elektronický výpis nefunguje - "Probíhá mazání systému.Děkujeme za pochopení. Prosíme zkuste se připojit později.Pro kontrolu došlých plateb prosím kontaktujte příslušnou pobočku."
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmartin123 4. 6. 2013 12:43

7245 píše:Elektronický výpis nefunguje - "Probíhá údržba systému.Děkujeme za pochopení. Prosíme zkuste se připojit později.Pro kontrolu došlých plateb prosím kontaktujte příslušnou pobočku."

Zkusím tedy kontaktovat pobočku...

To bude standardní hláška ze starších časů, kdy elektronický přístup měl eliminovat telefonáty do MSD.

Myslím, že MSD nyní tuto výzvu nemyslí upřímně, a pokud bude odstávka trvat dlouho, o co, že hlášku upraví :-).
mmartin123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 6. 2013 12:53

Ja uz jenom cekam, az se tu objevi nejaka tajemna dama ci podobny mesenas, stejne jako v tematu All Property a nabidne sve "sluzby". Samozrejme za nejaky mrzky peniz, ktery spousta druzstevniku bez problemu obetuje - jde preci o dobrou vec a jejich penize, ze? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil 4. 6. 2013 13:10

Jo ALL Property to bylo terno.Taky mě lanařili. Jak se jmenoval ten jejich guru? Každopádně to *****ělo na první pohled. Bohužel kamarádka, přesto,že jsem ji důrazně varoval utopila v tomto podniku 1,5 milionu :-( Jak to vlastně dopadlo s tou angažující se paní?Ona tam snad i pravidelně látala něco řešit.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Diskutující 4. 6. 2013 14:11

Jo ALL Property to bylo terno.Taky mě lanařili. Jak se jmenoval ten jejich guru?
Bezesporu přínosná informace..jinak pokud by měl přestat fungovat už i výpis, na klidu to v dané situaci jistě nepřidá. Pak si najmout nemysteriózního právníka a jít za tím. V komtextu oblíbených zdejších mnohaletých vyšetřování do ztracena celkem prekérka. Odpovědnost umím přijímat a mělo by se to, ale u finančního ústavu s licencí ČNB a pojištěnými vklady bych čekal od úřadů jiný postup, než předvádí, nebo spíš nepředvádí nyní.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod motylekm 4. 6. 2013 14:19

Tak uz toho mam taky dost. Nemam tam penize nutne k okamzite spotrebe (SU i TV s terminem v zari), ale tento stav smr*di a nuti mne k nejake akci. Mesic jsem cekal jak se situace vyvine a nic. V pripade nejake spolecne akce se velmi rad zapojim.
motylekm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pentax1 4. 6. 2013 14:31

Dnes jsem odeslal doporučený dopis s ověřeným podpisem a dodejkou na MSD. To jsem zvědav jestli se něco bude dít. Jinak jsem odeslal email 3.6. a ještě tentýž den potvrzení o přečtení od dvou dam (Tůmová, Špitálská), ale odpověď žádná.
Co se týče společného řešení jsem pro. Otázkou je kde a kdy, když je půlka republiky pod vodou a státní úřady pracují či nepracují a média se zaměřují na ně.
P.S. já jsem z Pelhřimova

-- 4. 6. 2013 14:40 --

Teď jsem se zkusil přihlásit do IB a stránka je nedostupná. Ještě, že jsem si zálohoval výpisy za tento rok.
Pentax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ochrana.vkladu 4. 6. 2013 14:45

Vážení kolegové družstevníci,

jako jedni z postižených vkladatelů a členů MSD se na Vás obracíme se žádostí o kontakt a s návrhem na případnou koordinaci našich aktivit a vzájemnou výměnu informací.

Jsme toho názoru, že individuální postup každého z vkladatelů, zasílání reklamací, žádostí o vysvětlení, urgencí, trestních oznámení apod. na příslušné instituce má zásadní smysl, avšak doplnění těchto činností o koordinovaný tlak větší skupiny postižených by mohl věci jenom prospět.

Protože výměna informací na tomto otevřeném fóru není ideálním řešením, založili jsme kontaktní e-mail: ochrana.vkladu@email.cz. Kdo z postižených vkladatelů by byl ochoten se zapojit do skupiny, nechť laskavě zašle krátkou zprávu na tuto adresu. O vývoji situace, počtu přihlášených a návrhů dalšího postupu budeme následně rádi každého přihlášeného informovat.

Prosíme, aby kontakt zasílali výhradně členové MSD, nikoli jiní zde diskutující, jichž se problém MSD osobně netýká.

Děkujeme za pochopení.

S přáním hezkého dne

ochrana.vkladu@email.cz
sdružující nyní 5 členů MSD celkem s 4,5 mil Kč vkladu
ochrana.vkladu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 6. 2013 14:50

LOL a je to tady. Ted jeste nejaky mensi "registracni poplatek" a je to komplet :mrgreen:

BTW docela by me zajimalo, jak budete overovat, kdo je a kdo neni realnym druzstevnikem. Ja jen, ze na ten email muze napsat kdokoliv a cokoliv.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 1sata 4. 6. 2013 14:51

Nějaké aktuality:
Pobočky máme zavřené, s klienty nekomunikujeme, čtěte naše nicneříkajících prohlášení.
Činíme co můžeme, abychom zachránili (trhli?) co jde a protože bankovní dohled nemá právo zasahovat do obchodních rozhodnutí.
- K penězům v MSD se bohužel nedostanete, zadané platební příkazy nejsou realizovány.
- Odstavili jsme výpisy z účtu (z nepřipsaných úroků nemusíme odvádět daň?).
- Na základě předběžných opatření ČNB nepřijímáme vklady a neúvěrujeme, ale o jiné operace nás žádejte prostřednictvím nezabezpečeného emailového spojení, my pak rozhodneme, které operace na základě vaší bianko žádosti provedeme a které ne.

Když o tom přemýšlím, MSD je skutečně potápějící se lodí. Mnoho závazků, na které by si bankovní dohled mohl došlápnout, není plněno. Bankovní dohled asi maká co může a MSD už ví, že licence bude odebrána a bude úřadovat likvidátor.
1sata
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrula 4. 6. 2013 14:54

MSD se chová, jak by mu bylo jedno, že to nepřežije. Myslím tím absenci komunikace, pochybných opatření ohledně příkazů z účtů do meziprostoru, zavření poboček a v neposlední řadě vyřazení elektronického výpisu z provozu. MSD se nechová tak, jako by nastala nějaká přechodná krize a představenstvo se nesnaží udržet servis (zvlášť teď by se měli snažit, když jsou všichni nervózní); už kvůli tomu jim musí být jasné, že *****í klienti si vezmou své peníze zpět, jen co to půjde.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1sata 4. 6. 2013 15:03

No odhaduji to, že jim seberou licenci, ale to nebude ze dne na den....Pak nastoupí likvidátor a bude se čekat na konec vyšetřování. Jak známe z jiných kauz, to vyšetřování se může táhnout roky a po celou dobu tam budou vklady zmraženy :grr: .
1sata
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka