Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave67 6. 6. 2013 12:37

Joachym je troll. Nereagujte na něj.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 6. 6. 2013 12:43

Pro část optimistů v tomto vlákně mám dobrou zprávu. Zástupce MSD mi sdělil pozitivní informace o dalším postupu ve věci finančních prostředků visících "ve vzduchu", konkrétně platebních příkazů podaných k převodu z SÚ MSD ven na soukromý bankovní účet. Operace vrácení zpět na SÚ bude možná, včetně dopsání úroků. Ale je to informace, takže k tomu tak přistupujte a pokud se prakticky naplní, dám vědět.
Netvrdím, že je to záchrana, spíše dílčí krok. Ale pokud se potvrdí, tak je očividné, že i pracovníci MSD mají zájem na vstřícném řešení situace.
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 6. 6. 2013 12:46

Tak teď už není váš nepřítel jenom ČNB a státní zástupce, teď už je to i Joachym. Přitom státní zástupce jen na žádost policejního orgánu zablokoval tunelované peněžní prostředky, ČNB jenom omezila MSD činnost kvůli kapitálové nepřiměřenosti a Joachym vám jen poradil, abyste začali problém MSD řešit jako skuteční vlastníci MSD a odstavili na členské schůzi od koryt manažery, kteří vám chtěli vytunelovat záložnu. Jenže vy se chováte jako tupé ovce, budete tu jen bečet na všechny strany a nebude vyvíjit žádnou účinnou aktivitu.
Naposledy upravil joachym1 dne 6. 6. 2013 12:47, celkově upraveno 1
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ochrana.vkladu 6. 6. 2013 12:46

Vážené kolegyně poškozené, vážení kolegové poškození,

děkuji všem, kteří přistupují slušným a konstruktivním způsobem k našemu problému a děkuji všem, kteří se přihlásili na náš kontaktní e-mail ochrana.vkladu@email.cz. V současné době je nás asi 25 a žádáme každého, kdo by chtěl podpořit společný postup, aby nás kontaktoval.
Jak jsme po založení skupiny zaznamenali, sdružuje se zde pod vedením diskutujícího Matrix33 skupina poskozeni@email.cz, kterou kontaktujeme a snažíme se spojit síly. Každou iniciativu vítáme a rádi podpoříme každou rozumnou aktivitu.
Navrhujeme všem zapojit se a aktivitu napřít následujícími třemi směry:
1. zasílání individuálních podání, žádostí, reklamací aj. na příslušné organizace a úřady (MSD, VSZ, ČNB, FO aj.) – tak, jak většina z nás již nyní činí,
2. spojení sil pro právní podporu a právní zastoupení zúčastněných,
3. medializace a společné nátlakové akce, petice apod.
Rádi bychom získali kontakt a podporu co největšího počtu poškozených vkladatelů, abychom získali větší petiční sílu a v případě činění úkonů prostřednictvím AK také snížili náklady právního zastoupení.
V emailové komunikaci vystupujeme pod svými jmény a všichni rádi uvítáme jakoukoli iniciativu, aktivitu a rozumné návrhy.

ochrana.vkladu@email.cz

-- 6. 6. 2013 12:57 --

otec decathlon píše:jsem na tom podobně..ale určitě je důležité zachovat si klid...nebylo by špatné...pokud to někdo ovládá..zorganizovat petici na netu a zaslat na VSZ a ČNB žádost o podání vysvětlení...co vy na to?

Samozřejmě jsem pro... domnívám se, že jako petenty bychom mohli zapojit nejen poškozené členy a vkladatele MSD, ale i všechny z našeho okolí, kteří jsou stávající situací poškozeni - rodiny, zaměstnance zúčastněných firem apod. Zapojme co nejvíce osob.

Tomáš

kontaktujte: ochrana.vkladu@email.cz
ochrana.vkladu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 6. 6. 2013 12:59

joachym1 píše:Tak teď už není váš nepřítel jenom ČNB a státní zástupce, teď už je to i Joachym. Přitom státní zástupce jen na žádost policejního orgánu zablokoval tunelované peněžní prostředky, ČNB jenom omezila MSD činnost kvůli kapitálové nepřiměřenosti a Joachym vám jen poradil, abyste začali problém MSD řešit jako skuteční vlastníci MSD a odstavili na členské schůzi od koryt manažery, kteří vám chtěli vytunelovat záložnu. Jenže vy se chováte jako tupé ovce, budete tu jen bečet na všechny strany a nebude vyvíjit žádnou účinnou aktivitu.

Chtěli tunelovat ? A jak to víš tak přesně ty hlavo, když to neví zatím ani policie a proto nezahájila trestní stíhání proti konkrétním osobám ? Jestli máš něco konkrétního tam sem s tím jinak je to na prášeček milý hochu.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otec decathlon 6. 6. 2013 13:05

...lépe bych to nenapsal... :-D
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 6. 6. 2013 13:36

Musíme nějakou dobu vydržet a počkat, až se k nám přidá více lidí. Hlavně někdo, kdo umí velmi dobře s PC.[/quote]

Ještě jednou prosím pokuste se to někdo zorganizovat tak, abychom věděli, komu sdělujeme osobní data, mně trochu vadí, že to je takhle anonymní, to by šlo i zneužít. Jinak to maximálně podporuji a jsem do toho připraven jít i finančně, jak už jsem psal. Dnes jsem zasílal dop. dopis s doručenkou na stornování neprovedené platby z MSD ven, pak dám vědět, jak to dopadlo.
Klidně si v našem státu dovedu představit i tu situaci, že to stát programově brzdí tím vyšetřováním tak, aby nemohl nastoupit FPV. Čas pracuje PROTI NÁM, nikoli ve prospěch kont s nasmlouvanými úroky, zejména, pokud tu ještě něco řachne.

-- 6. 6. 2013 13:36 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 6. 2013 13:36

Dobrý den,
chtěl bych prosím říci, že se mě podařilo přihlásit se do aplikace - Elektronický účet se přihlásit a stáhnout si výpis za 5/2013.

Úroky za 5/2013 jsou již řádně připsány.
anonymni

Odeslat příspěvekod Kingvulture 6. 6. 2013 13:47

Mě se podařilo to samé se stejným výsledkem v 13,08 - 13,12 hod.
Kingvulture
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 6. 6. 2013 13:57

Tak prestante refreshovat evypis a pujde to jako driv :) ta databazova aplikace zjevne neni napsana na tisice soubeznych requestu :-) mozna to ma limit podle licence oracle na soubezne pripojeni k databazi...

Ad stiznosti na VSZ, pospeste si, nez nam ho zrusi. http://zpravy.idnes.cz/pospisiluv-zakon ... _domaci_hv

Ad panika zde:
no podle me si nekdo si chce otestovat, jak se zacne chovat male stado, nez se to spusti ve velkem /konspirace
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod ondrula 6. 6. 2013 13:59

Přispěji se svojí troškou. Vznesl jsem dotaz na Fond pojištění vkladů, zdali mají vkladatelé povinnost nějak dokládat, zda a v jaké výši měli u finanční instituce nějaké vklady a přišla mi odpověď:

V případě výplaty náhrady vkladu nemusí klient banky zjišťovat a dokládat vůbec nic. Fond pojištění vkladů má všechny potřebné informace na základě předaných dat od vyplácené banky. Klient vyplácené banky pouze musí dojít pro výplatu náhrady na některé vyplácející místo (bude zveřejněno) a tam se prokázat občanským průkazem či pasem.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil 6. 6. 2013 14:16

Tak mě se dnes podařilo spustit proces založení nového TV(ten starý mi skončil 1.6). Zakládám na 24 měsíců protože 4,1% mi už nikdy nikdo nedá. Alespon v období následujících dvou let.Bohužel mi TV založí až od 1.7. Tedy celý červen budu mít 2 míče uročeny pouze 2,1% brutto :( Na druhou stranu co by zato klienti české šiditelny a dalších šidetelen dali :D Paní z pražské pobočky mi napsala vlastně až po týdnu, že se omlouvají ale že nestíhali z důvodu velkého náporu žádostí o nové TV. Doufám tedy že obstrukce kolem družstva vydrží co nejdéle klidně ty dva roky :) Lidi neblázněte peníze máte úročené a pojištěné tak co blbnete? Ale když už tak bych se snažil do procesu zapojit i opoziční poslance všude mají kanceláře.Možná i poslance ODS protože se podle mne jedná o akci šíleného Mirka,který se snaží vycukat družstevníky aby si nemysleli že pojištění je všechno. Vím že se tu několikrát řešilo(před lety když se zkrátila lhůta na vyplácení) že neexistuje žádná lhůta kdy musí čnb dát pokyn pro vyplácení vkladů.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otec decathlon 6. 6. 2013 14:43

Bufalo víš, nejde ani tak o prodloužení TV. To je OK, protože dokud bude existovat pojištění vkladů je to zcela bezpečné. Jde spíš o nás, co máme prostředky na SU a potřebujeme s nimi nakládat, a to hned...tedy před týdnem už bylo pozdě....kapišto?
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 6. 6. 2013 15:41

ski1961 píše:No, když to tady tak čtu a jako laik si to všechno v hlavě probírám, tak mně to vychází asi takto :

Pokud se budu opírat o zprávu z VSZ a ČNB a spoléhat na to, že jsou pravdivé, tak ČNB již měla dávno zasáhnout kvůli tomu, že MSD neplní svoje závazky a nevyplácí vklady. ČNB zakázalo pouze přijímat nové členy, přijímat nové vklady a zakázalo poskytovat úvěry. VSZ zase zablokovalo nějaké účty, kde je údajně 99% prostředků, takže ne všechny. MSD tedy mohla klidně dále vklady vyplácet ( i 1% je dost peněz ), ale rozhodla se, že vyplácet nebude, tudíž MSD porušila pravidla a vinou MSD se vklady nevyplácí. Až by to 1% vyčerpala, tak měla oznámit ČNB, že nemůže plnit svoje závazky a ta by měla zakročit.

To, že se prověřuje nějaké tr. oznámení, které dozoruje VSZ přece nemá s tímhle žádnou souvislost. Ať si prověřují jak dlouho chtějí. VSZ nezablokovalo všechny prostředky, tudíž MSD mohlo fungovat a vyplácet, nikdo MSD vklady vyplácet nezakázal !! Takže tady neplní svoji úlohu ČNB, která již měla zasáhnout a ptát se, proč MSD nevyplácí vklady atd.

Tady se hraje nějaká dost špinavá hra, která by v budoucnu mohla mít nedozírné následky, co se týče pojištění vkladů. Žijeme v tomto státě, který dle mého není právním státem a kde si právo vysvětluje každý tak, jak potřebuje. O Ústavním soudu, jako o třetí komoře parlamentu se snad ani vyjadřovat nebudu. Ted hodně předběhnu, ale představte si situaci, jak se může stát krásně zbavit odpovědnosti za pojištěné vklady přes FPV. Pokud by se dostala nějaká kampelička, či měnší banka, která není pro chod státu tak důležitá ( ČS,KB a ČSOB ) ty bych vynechal, protože to by zkrachoval stát jako takový, ale prostě ty menší, že by se dostaly do problémů. Jak jednoduché je v tomto státě si vymyslet nějaké trestní oznámení, které se bude prověřovat třeba pár let. Nastoupí VSZ, zablokuje peníze a je vymalováno. ČNB nezasáhne, bude čekat až se to vyšetří, stejně jako nyní v případě MSD a lidé můžou na svoje pojištěné vklady zapomenout. Je to absurdní že ? ale bohužel reálné, protože přesně tohle se nyní ted děje !!

Jsem jen finanční laik, žádný profík, tak pokud jsem napsal blbost, tak se omlouvám a nekamenujte mě tady za tento příspěvek, ale já to takto laicky vidím.

Díky za perfektní příspěvek ... je to popsáno zcela přesně! Bohužel vše dosud konané (nebo spíš odpovědnými subjety nekonané při povinnosti konat) pomalu, ale téměř jistě plyne k závěru, že se tady pravděpodobně jedná o popisovaný případ. :/
Podle mě se čeká na to jak to zkousnou lidi? Když budou v poklidu, tak se jim to možná povede i dokonat ... když začnou lidi řvát jak tur a bude to neudržitelné ... tak zpátečku mohou vzít kdykoliv ne? Každopádně tady někdo zkouší nekalé triky ... ˇv tom mám alespoň já sám pro sebe jasno!
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pentax1 6. 6. 2013 15:42

zdravím, dnes jsem konečně telefonicky získal alespoň drobné info z ČNB po telefonu.
ČNB ma telefon speciálně pro družstevní záložny 800999899.
Takový souhrn:
1/ ČNB nemůže podat podnět k vyplacení fondu pojištěni vkladu jelikož jsou peníze zablokovány státním zastupitelstvím a není důvod k podání podnětu
2/ ČNB musí vyčkat ukončení vyšetřování státního zastupitelství
3/ pro ty kteří čekají na vracení platby z mezi prostoru do své banky - pokud bude odchozí účet zrušeny, musí se oznámit nové cislo uctu tomu, kdo bude vyplácet peníze (fond,msd, nuceny spracvce). K tomu bude potreba doložit výpis o odeslání částky z původního uctu, zrušeni starého uctu, založení nového uctu.

Jinak celkove vedi pouze to, co mají na webu. Zítra se chci zastavit přímo na státním zastupitelství v Praze a uvidím kam mě pošlou.
Pentax1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka