Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 6. 2013 13:25

Osobně si myslím, že spíš měsíc dva je přiměřená doba na to rozplést finanční toky, případně obvinit atd.
Pokud se pamatuji, tuneldědek vytvořil amnestii pro své soukmenovce, které nedostihla spravedlnost ani po osmi letech a DrAth už sedí ve vazbě přes rok... Takže s tím "měsíc dva" je to bezbřehý optimismus.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod snad normální 10. 6. 2013 14:44

xxpavelxx píše:Dobrý den všem. Jsem také členem družstva, na SÚ mám uloženu částku na nákup nemovitosti (naštestí nemám složenou zálohu, jen jsem si vybíral). Mám právní vzdělání (Mgr.), ale nepracuji v oboru. Tuhle diskusi sleduji, doposud jsem nepřispěl.

Zdá se mi nicméně, že se diskuse zvrhává do paranoidních představ, začíná se tu strašit Kyprem, Kalouskem nebo dokonce zhroucením finančního systému. K ničemu z toho přitom není racionální podklad.

Zamyslel jsem se nad situací nezaujatě a trochu jsem se uklidnil. Nemůžete přeci čekat, že VSZ dokáže vyšetřit rozsáhlý a složitý finanční podvod za týden nebo dva (to nevyšetří ani obyčejnou krádež). Osobně si myslím, že spíš měsíc dva je přiměřená doba na to rozplést finanční toky, případně obvinit atd. A pak zrušit zablokování peněz.

Je logické, že ČNB nekoná - nemůže položit 15mld instituci jen tak, než bude mít podklad o skončení vyšetřování.

Při nezaujatém pohledu v tom nevidím žádnou konspiraci ani nestandard. Prostě úkony nějakou dobu trvají a za tři týdny by je nestihl ani komisař Vacátko.

¨Lidsky samozřejmě nervózní sem, i když mi jen utíkají dobré nabídky, nikoliv peníze...

------------------------
Dobrý den. Jsem taky člen MSD a už mne nebaví mlčet a jenom čekat .Tak že dneska jsem věnoval 2 hod. MSD, VSZ a ČNB. Výsledek......:
1. MSD- pobočky na uvedení tel. čisla- odpovídá automat a navádí na http://www.imsd.cz
- poslal jsem email na praha@imsd.cz s žádostí o informace co se skutečně deje a apod....
- volal jsem na 602 860 515- Ing. Ján Zavřel- rovně mi řekl že odpověď nedostanu-ať se dívam na http://www.imsd.cz a že za vše může VSZ- pí. JUDr. Smetanová- ona zablokovala účty
- ptal jsem se proč představenstvo nesvolá členskou schůzí- povídal že schůze nic nevyřeší ...čekat a dívat se na zpravy na http://www.imsd.cz

2. VSZ-tel. 261196111-ústředna- připojit na JUDr. Smetanovou.....není přítomná, připojili na statní zástupce který má službu dnes- brala nejaká paní ani neřekla jak se jmenuje ale dala tel. číslo na JUDr. Smetanovou= 261 196 718...nikdo to tam nebere
- dali další číslo- 261 196 718 -JUDr. Hrdlička -tento pán se o "případ MSD" nestará ale povídal-čekat...vyšetřuje se. Jak dlouho se vyšetřovat bude ?? měsíc ?? 6 měsíců ?? 10 let ??
Nevěděl jak dlouho .....Nakonec se vyjádřil že :volejte do ČNB-oni vám dají informace....

3.ČNB- tel.800 160 170...ZDARMA....automat : jestli chcete mluvit s operátorem ohledně MSD -volejte 800 999 899 - na třetí pokus brala velice slušná paní která mně vysvětlila že ČNB za nic nemůže a VSZ a policie to vyšetřuje..../mám pocit že odnekud to četla.../
Dal jsem ji odkaz na forum.finexpert- ať si přečte co si lidí mysli o ČNB, VSZ a MSD....oni o tom ani nevěděli.
Pokusila se mně vysvětlit že když jsme peníze dávali do záložně- je to naše riziko.....museli jsme s tím počítat/ s tím co se děje ??/

Nevěřil jsem že v 21 století 2 instituce a jedna záložna si budou přehazovat odpovědnost za něco co se dá vyřešit civilizovaným způsobem.
Jenom chci Vám všem říct že dokdy budeme mlčet - oni si s námi budou dělat co chtějí....
Radim- volejte na MSD, na VSZ i do ČNB...ptejte se, otravujte....oni jsou placeni z našich peněz. A když střetnete na ulice Janskeho,Zavřela, Turečka....pošlete je někam.
Oni řídí záložnu a spravují naše peníze ..t.j. jsou odpovědní za to co se děje teď.
Vy , já a další členové MSD jsme nic špatného neudělali....kromě toho že jsme svoje peníze dali na špatné místo.
Kdo dal MSD licence ?? Kdo ji musel kontrolovat ?? A ještě kopu otazníku... ČNB
Myslím si že MSD, VSZ a ČNB je jedno co s našima penězi bude ....říkali že jsou pojištěné.
Osud naších peněz je v našich rukou....a co s tím uděláme ??
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 10. 6. 2013 15:18

Osobně si myslím, že největší naději na úspěch by mělo dostavit se v hojném poštu na VSZ a ČNB a jít se zeptat osobně dotyčných osob. Takto by se na ně vytvořil největší tlak. Jinak jim je to jedno ,budou to vyšetřovat a zkoumat měsíce a ani žádná žaloba s nimi nehne, protože vlastně nikdo za nic neodpovídá a případné odškodné zacáluje opět daňový poplatník.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrula 10. 6. 2013 15:21

Mně se teď honí hlavou, že jak známo "Fond pojištění vkladů začne vyplácet pojistné poté, co obdrží oznámení ČNB o neschopnosti dané finanční instituce dostát závazkům vůči oprávněným osobám za zákonných a smluvních podmínek". Není mi ale jasné, jaká jsou kritéria vydání tohoto oznámení ČNB, neboli zda má ČNB jasno v tom, co je a co není takováto neschopnost dostát závazkům...

Asi začnu na ČNB prudit, aby mi to osvětlili, protože prozatím mám dojem, že na tento případ koukají shovívavě, že obstavení účtů ze strany VSZ je jen dočasné a že není třeba plašit FPV. Na druhou stranu je očividné, že vyšetřování takové kauzy (a tedy i obstavení účtů) může trvat klidně řadu let a žádná shovívavost pak není na místě, protože se tím úplně pomíjí účel pojištění u FPV, neboť klienti jsou v řiti a kecama se nenají.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 10. 6. 2013 15:38

ČNB by musela začít konat a odebrat MSD licenci, k čemuž se jak vidno zatím nemá ani náhodou a tudíž nějaké vyplácení vkladů není na místě. A o to jim jde. Státní zastupitelství při známém způsobu šetření jeden úkon za půl roku může účty blokovat neomezeně dlouhou dobu stačí, když si to odůvodní sami mezi sebou. Navíc to vypadá, že nemají žádné důkazy a proto ani nikoho neobvinili. Bradáčová se Zemanem nezměnila ve fungování SZ , či lépe řečeno nefungování nic.

-- 10. 6. 2013 16:08 --

Jestli neodblokují účty do konce června tak v červenci a srpnu to jistě nebude, neboť na VSZ v létě už nedělají vůbec nic. Čerpají dovolené atd. V září se budou rozkoukávat a aklimatizovat z dovolených, v říjnu udělají nějaký banální úkon, aby nebyli popotahováni za nečinnost a tak možná v listopadu zase na tom trochu začnou pracovat. Jenže zase v prosinci jsou vánoce, takže to jejich úsilí se zbrzdí opět na nulu. Vidím to na nějaké meritorní rozhodnutí možná příští jaro.
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otec decathlon 10. 6. 2013 16:15

:shock: :/ Dobrý den...evidentně je jasné, že paní Smetanová vyšetřuje nějaký podnět...ať anonymní či ne. A s tím nikdo nic neudělá...pánové z MSD...i kdyby se nakrásně rozkrájeli a nebo vyplatili pár jedincům něco z rezerv by stejně nic nevyřešili. Nevím proč stále hledáte viníky...prostě se vyšetřuje a jsou zajištěny prostředky...mají na to měsíc, aby se vyjádřili...to je do 15......myslím VSZ...tak musíme holt počkat. Ale nechápu jedince, kteří se neustále trefují do představenstva MSD...ti dnes akorát můžou psát dopisy jako my....na VSZ...inženýři dejte si oddych a přestaňte prudit. Pokud ovšem nebyl ten podnět paní Smetanové od vás... :pozor

-- 10. 6. 2013 16:17 --

..proč by ČNB bralo MSD licenci, když doposud všechny její kontroly v MSD dopadly dobře? Někdo prostě má zájem, aby se MSD položilo....to bychom ale neměli dovolit!!!! Vydělalo nám už spoustu peněz...nemůžeme je opustit když na ně vyvíjejí tlak a pokouší se je potopit!!!.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 10. 6. 2013 16:19

To: otec decathlon

Tak to jsem zvědav toho 15-tého. :-D :-D Chceš napsat jak to dopadne?

Situace bude stejná jako třeba dnes. ;-]

-- 10. 6. 2013 16:22 --

Končiny píše:ČNB by musela začít konat a odebrat MSD licenci, k čemuž se jak vidno zatím nemá ani náhodou a tudíž nějaké vyplácení vkladů není na místě. A o to jim jde.

Tak samozřejmě je ani nic netlačí, když ovečky si již na zablokované penízky pokorně zvykly. ;-]

Vidím to na dlouho. :/
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 6. 2013 16:30

Jestli si myslíte, že se nějaký státní zástupce kvůli vám ve věci MSD přetrhne, tak jste hodně na omylu... Třeba u výše jmenovaného DrAtha by člověk očekával, že státní zástupce maká ve dne v noci, aby DrAth byl konečně spravedlivě odsouzen a lid se dozvěděl, jakých mrzkých činů se tento poslanec a hejtman opravdu dopustil...

Omyl, státní zástupce jezdí v klídku ráno v 7 busem do práce a ve 4 zase pěkně domů... A úplně stejně je to v tomto případku, nějaké MSD a problémy lidí, kteří tam mají momentálně své nedobytné peníze, je všem státním zástupcům u (_!_).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod joachym1 10. 6. 2013 16:31

Trochu si to uz v te hlave srovnejte, VSZ nic nesetri, statni zastupce pouze vykonava dozor nad setrenim policejniho organu. Policejni organ ma dle trestniho radu danu lhutu k proverovani, ta cini u takovychto zavaznych pripadu 6 mesicu, pote ma policejni organ nekolik moznosti, bud vec odlozi dle § 159a tr. radu, nebo zahaji trestni stihani konkretnich osob dle § 160 tr. radu (tim teprve zacina vysetrovani, ktere muze skoncit podanim obzaloby a odsouzenim), anebo poda policejni organ po uplynuti lhuty k proverovani statnimu zastupci pisemnou zpravu o stavu proverovani, ve ktere oduvodni prodlouzeni lhuty k proverovani napr. o dalsich 6 mesicu. Na ty vase stiznosti si statni zastupce jiste jiz vytvoril vzorovou odpoved, kterou vam bude odpovidat. Nic vic od nej necekejte. On bude jen postupovat presne podle trestniho radu.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 10. 6. 2013 17:08

V tomto musím dát osobnemu zapravdu, protože jsem něco podobného, byť stručněji chtěl právě napsat. SZ případ jen dozoruje, tedy za týden nad ním může strávit třeba jen 5 nebo taky 0 minut, kdy si např. vyslechne telefonickou informaci od pracovníka policie, který prověřování, event. vyšetřování realizuje. SZ pak může policejní orgán úkolovat požadavky na provedení konkrétních úkonů a doplnění vyšetřovacího spisu.
Další věcí je fakt, že manipulativní trestní oznámení jako prostředek k poškození nebo i likvidaci nepohodlného subjektu, funguje v ČR už řadu let. Na tomhle konkrétním je zajímavé snad jen to, že nad ním zajímavým způsobem drží "ochrannou ruku" ČNB a možná i další státní instituce.
Naposledy upravil Gandalf007 dne 10. 6. 2013 17:19, celkově upraveno 1
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 10. 6. 2013 17:16

CNB urcite nad nikym ochranou ruku nedrzi, nema pravomoc nejak ukolovat organy cinne v trestnim rizeni, CNB stoji uplne mimo a nema na prubeh trestniho rizeni zadny vliv.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 10. 6. 2013 17:22

Ovšem já nepsal o nějaké pravomoci ČNB vůči OČTŘ, ale o jejich poněkud nestandardním přístupu k celému procesu ve věci MSD od jeho počátku.
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 10. 6. 2013 17:27

Nemyslim, ze je tam neco nestandardniho. Proste probiha standardni nekolikamesicni kontrola, v ramci ktere rozhodlo CNB o nekterych predbeznych opatrenich. Ty ale nemaji zadny vliv na trestni rizeni.
Naposledy upravil joachym1 dne 10. 6. 2013 17:28, celkově upraveno 1
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Diskutující 10. 6. 2013 17:27

Končiny píše:Osobně si myslím, že největší naději na úspěch by mělo dostavit se v hojném poštu na VSZ a ČNB a jít se zeptat osobně dotyčných osob. Takto by se na ně vytvořil největší tlak. Jinak jim je to jedno ,budou to vyšetřovat a zkoumat měsíce a ani žádná žaloba s nimi nehne, protože vlastně nikdo za nic neodpovídá a případné odškodné zacáluje opět daňový poplatník.

Jsem proto dát jim ten týden a pak jednat, protože fakt za měsíc jsou prázdniny a to se ani nesoudí, nevím jak se vyšetřuje, ale moc bych tomu nedával. Také bych se nerad díval, jak policejní orgán si bere dalších půl roku lhůtu...
Co si myslíte o tom, že Smetanová chce vbrzku rozhodnout to blokování peněz na cestě ven?
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goldfit 10. 6. 2013 17:33

skoda slov a pismen :-)
goldfit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka